Kurzemes Vārds

04:13 Svētdiena, 8. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunietis izglābj slīkstošu meitenīti

Kristīne Pastore

Pagājušo svētdienu par savas meitiņas otro dzimšanas dienu turpmāk varēs uzskatīt piecus gadus vecās grobiņnieces Dignas Štelmaheres vecāki. Tā meitenītei būtu beigusies traģiski, ja vien tuvumā nebūtu gadījies RTU students Reinis Geikins. Viņš izglāba slīkstošo bērnu.

Meitenītes dzīvībai briesmas vairs nedraud

Šobrīd mazā Digna ārstējas Centrālās slimnīcas Bērnu nodaļā. Kā sacīja ārstējošā ārste Guna Heidemane, meitenīte atveseļojas un viņas dzīvībai briesmas vairs nedraud. Bet pagājušajā svētdienā viņa kopā ar citiem bērniem spēlējās Grobiņā, netālu no savas mājas, Alejas ielā 11, kur pavisam līdzās ir neliels dīķītis. Tā malas vēl bija apledojušas, un arī pašu dīķīti klāja ledus. Varbūt tas iedrošināja bērnus izmēģināt, vai var vēl slidot. Kad, uzzinājis par nelaimi, piesteidzās Reinis un viņa audžutēvs, ledus bija ielūzis un, tikai ciešāk ieskatoties, ieraudzīja, ka dīķa vidū redzams kas sarkans – tā bija Dignas jaciņa. Meitenīte gulēja bez dzīvības pazīmēm.

Puika izglābās, bet meitenīti nācās glābt

Kā pagājušās svētdienas notikumus atcerējās Reiņa vecmāmiņa Helēna Putra, viņa todien ar abiem mazdēliem bija aizbraukusi ciemos pie meitas Anitas, kas dzīvo mājā, pie kuras atrodas dīķītis. "Bija saulaina diena, tāpēc staigājām pa lauku – bijām mājas otrā galā," viņa stāstīja. "Un tad ieraudzījām kādu piecus vai sešus gadus vecu puišeli – viņš viscaur bija slapjš, no viņa jakas tecēja ūdens, seja bija ar dubļiem. Mēs pajautājām, vai viņš kur iekritis, un puika teica, ka dīķī, bet viņš izrāpies, taču meitene palikusi tur." To padzirdot, Reinis un viņa audžutēvs nekavējoties skrēja uz otru mājas galu, kur ir dīķis. Reinis metās uz vēdera un pa ledu mēģināja piekļūt sarkanajam plankumam dīķa vidū. Satvēruši meitenīti, abi ar audžutēvu viņu izvilka krastā. Abi vīrieši, izsaukuši ātro palīdzību, tūlīt sāka cietušo elpināt, līdz ieradās mediķi un aizveda viņu uz slimnīcu.

Reinis neslēpj, ka bijis nobijies

Rādot vietu, kur risinājās dramatiskie notikumi, Reinis stāsta, ka tā nav pirmā reize, kad ziemā kāds tajā dīķī ielūst. Dīķa malas šopavasar skaisti apkoptas, taču krasti ir diezgan stāvi. Reinis atceras, ka agrāk, kad viņš vēl tur dzīvojis, ap dīķi bijis žogs. Iespējams, tādu vajadzētu arī tagad, jo var notikt nelaime. "Dikti dziļš tur nav," Reinis mierina, "varbūt nedaudz vairāk par metru."

Pēc nedēļas sākotnējais uztraukums jaunietim noplacis, taču pirmajā dienā nav varējis attapties – vairākkārt zvanījis uz slimnīcu, kā mazā meitenīte jūtas, vai viņa izdzīvos. Viņš neslēpa, ka uztraukums bijis. "Meitenīte guļ bez dzīvības, bet es īsti pat nezinu, kā pareizi viņai palīdzēt," pārdzīvoto atceras Reinis. "Es gan esmu apguvis pirmās palīdzības iemaņas, kad kārtoju šofera tiesības, bet viens ir mācīties teorētiski, taču pavisam kas cits, kad tas jādara reālā nelaimes gadījumā, lai glābtu cilvēka dzīvību."

Ar izglābtās meitenītes vecākiem Reinis nav ticies. Kad ātrā palīdzība Dignu aizveda uz slimnīcu, Reinis aizgāja uz māju, kur viņa dzīvo, zvanīja pie vārtiņiem, taču neviens durvis neatvēra. Reinis gribēja pateikt, kas noticis, un atdot meitenītes slapjās drēbes. Tās pēc negadījuma bija novilktas, jaunietis cietušajai uzsedzis savu virsjaku. Jaunietis pie vārtiņiem atstājis zīmīti. Pēc laiciņa Reiņa vecmāmiņa satika izglābtās meitenītes vecmāmiņu, pastāstīja par notikušo. Izrādās, meitenītes mamma bijusi mājās. Kā sacīja kāda no mājas iedzīvotājām, tikai pateicoties Reinim un viņa audžutēvam, Štelmaheru meitiņa tagad ir dzīva. Bet daktere Heidemane piebilda, ka glābēji patiešām profesionāli snieguši palīdzību.