Kurzemes Vārds

05:52 Svētdiena, 8. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Mana dienasgrāmata

Man nekad nav garlaicīgi
VALĒRIJS AGEŠINS,
Saeimas deputāts

Sestdiena, 2. aprīlis

Saeimā it kā divu nedēļu brīvlaiks, taču man tas atkal iet secen. Baltijas Krievu institūtā konsultācijas studentiem – juristiem, kuri manā vadībā raksta diplomdarbus. Kopā ar autoritatīvo pedagogu Staņislavu Geršoviču mēs gatavojam zinātniski praktisko konferenci "Tiesisko attiecību attīstības galvenās tendences Latvijas republikā – Eiropas Savienības sastāvdaļā". Konferencei, manuprāt, jābūt interesantai, jo šobrīd daudz kas mainās gan likumdošanā, gan juristu, studentu un pasniedzēju dzīvē. Bez tam ir slikti, ja students neveic nekādus lietišķos darbus. Un šeit paveras plašs darba lauks.

Svētdiena, 3. aprīlis

No rīta ar ģimeni devāmies uz Bernātiem. Tur nolēmām pastaigāties, nogājām vairākus kilometrus dienvidu virzienā. Redzējām daudz vētras atstāto pēdu, izgāztus kokus. Bet gaiss gan tur ir tīrs un svaigs, patīkami pavērst seju siltajai aprīļa saulei. Neviļus atausa atmiņā Palangā redzētais, kur ļoti nopietni veic jūras piekrastes kāpu nostiprināšanu. Dienā man bija tikšanās ar tautas dziesmu ansambļa "Voļņica" vadītāju Tatjanu Beļikovu. Viņa uzaicināja uz šā kolektīva piecpadsmitās gadadienas svinībām. Viņi pelnījuši apbrīnu, jo mūsu skarbajā laikā atrod spēkus un laiku kultūras attīstībai, atbalsta jaunos dalībniekus. Vakarā aizgāju uz sporta zāli mazliet izkustēties. Veselu stundu spēlējām futbolu.

Pirmdiena, 4. aprīlis

Bija jāceļas pulksten divos naktī, lai dotos divu dienu garā komandējumā uz Luksemburgu no Saeimas Juridiskās komisijas. Pulksten trijos izbraucu no mājām, sešos jau biju Rīgas lidostā. Pēc ierašanās Luksemburgā mani gaida darbs Eiropas Kopienas pirmās instances tiesā, kur mūsu valsti pārstāv kvalificēta juriste Ingrīda Labucka. Šī tiesa nodarbojas ar fizisko un juridisko personu prasību izskatīšanu. Mēs lidojām ar pārsēšanos Amsterdamā.

Otrdiena, 5. aprīlis

Piedalījos tiesas sēdē. Starp citu, zālē bija ap simts apmeklētāju. Taču tie nav dīkdieņi, bet gan studenti ar saviem pasniedzējiem. Pēc tam mums bija tikšanās ar autoritatīvu Latvijas juristu Egilu Levitu, pārrunājām ar viņu manis piedāvātos labojumus LR Satversmei un dažas citas nepieciešamās izmaiņas mūsu likumdošanā. Starp citu, ES struktūrās joprojām trūkst Latvijas speciālistu, arī kvalificētu juristu, kas orientējas Eiropas likumdošanas sfērā, kā arī pilnībā pārvalda svešvalodas. Mūsu augstākajām mācību iestādēm būtu jāaizpilda šie robi. Luksemburgā jau silts, ap 17 grādiem. Viss zied un smaržo, taču pa īstam izbaudīt visus šīs pilsētas jaukumus, protams, nepaguvām. Taču pilsēta ir skaista, tīra, sakopta. Vakarā viesnīcas numurā skatījos televīzijas pārraidi franču valodā, ar lielām grūtībām pūloties saprast saturu.

Trešdiena, 6. aprīlis

Pieceļos pulksten piecos no rīta. Dodos uz lidostu. Nosēšanās Amsterdamā, tulpju, atļauto vieglo narkotiku un viendzimuma laulību pilsētā. Taču tālāk par lidostu netieku. Dienā jau esmu Rīgā. Gatavoju komandējuma pārskatu. Pēc tam man bija tikšanās ar TSP priekšsēdētāju Jāni Jurkānu un Saeimas mūsu frakcijas vadītāju Jāni Urbanoviču. Atbildu uz iedzīvotāju vēstulēm. Aizņemtības dēļ nedēļas laikā palikušas neatbildētas veselas piecpadsmit vēstules. Taču dažas atkal būs jāatliek sāņus, jo man nepieciešama papildu informācija. Tad dodos mājup. Vakarā tikos ar "Kurzemes Vārda" žurnālistu Kasparu Miglu. Viņš gatavo rakstu par mūsu pārstāvi Pilsētas domē Elitu Kosaku.

Ceturtdiena, 7. aprīlis

Tikos ar iniciatīvu studentu – juristu – grupu, kuri grib sniegt bezmaksas juridiskās konsultācijas maznodrošinātajiem liepājniekiem. Tā ir nopietna lieta, un šajā sakarībā būs jāatrisina daudzi tehniska rakstura jautājumi. Vēlāk man bija tikšanās un saruna ar vēlētājiem Tautas saskaņas partijas birojā Krūmu ielā. Vakarā atkal pievērsos vēstulēm. Būs jāiesniedz deputāta pieprasījums uzreiz vairākās ministrijās un jāuzraksta dažiem slinkiem ierēdņiem.

Piektdiena, 8. aprīlis

Šodien dodos uz Ventspili. Šās pilsētas domē arī ir TSP pārstāvis Vladislavs Šafranskis. Apspriežam dažus jautājumus, kas attiecas uz vairākiem pašvaldības darba aspektiem un pilsētu sadarbību. Bet vakarā pagūstu ierasties savā BKI filiālē un nolasīt lekciju par Latvijas konstitucionālajām tiesībām. Pēc lekcijas, kā parasti, atbildu uz studentu jautājumiem. Līdz vēlam vakaram neatlaidīgi lasu jaunos likumprojektus – gatavojos darbam komisijās un Saeimas plenārsēdei, plānoju savus darbus nākamajām dienām. Visus darbus vienalga neizdodas paveikt, taču, rezumējot aizritējušo nedēļu, redzu, ka tomēr esmu paveicis diezgan daudz.