Kurzemes Vārds

23:37 Piektdiena, 7. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Futbola gaidīšanas svētki

Varētu šķist, ka futbola pavasari cits no cita neatšķiras, un tas, kas noticis Liepājas futbola rītausmā pirms gadiem astoņdesmit, atkārtojas arī tagad. Tā pati vēlēšanās uzzināt par jauninājumiem savējo komandas sastāvā, tikai, ja kādreiz to nācās klaušināt no citiem, tad nu jau kuro gadu desmitu priekš tam ir prese. Tā pati laika ziņu tveršana cerībā, ka sezonas ievadījuma spēlēs skatītājiem nevajadzēs vilkt mugurā ziemas mēteli un spēlētājiem mīcīties laukumā, līganā kā purvs. Un tā pati pārliecība, ka šogad jau nu gan mūsējie parādīs.

Jā, it kā viss tas pats. Un tomēr katram futbola pavasarim ir sava īpaša garša un īpaša smarža, kas neatkārtojas, tādējādi padarot sezonas sākumu par gaidīšanas svētkiem.

Pašreizējā futbola pavasara gaidīšana atšķiras ar to, ka cīņa par Latvijas futbola augstākajiem tituliem šogad solās būt intriģējošāka nekā citugad un to varēs izbaudīt septiņu mēnešu garumā. Ka šogad vairums pretinieku komandu sastāvi būs interesantāki, varētu teikt – eksotiskāki. Gaidām arī to, ka beidzot nostabilizēsies mūsējo treneru sastāvs, jo tas nav nopietni, ja astoņu gadu laikā galvenie treneri mainās septiņas reizes. Un noteikti gaidām, ka mūsu jaunās paaudzes spēlētāji beidzot ierunāsies pilnā balsī un viņiem uzticēsies ierunāties.

Taču tās ir tikai nianses, kas saplūst šā pavasara futbola gaidīšanas galvenajā iemeslā: vai "Liepājas metalurgs" beidzot uzkāps Latvijas futbola tronī, kuram pirms astoņiem gadiem tas sāka tuvoties, ap kuru mīņājies, kuram pagājušajā rudenī bija vistuvāk pēdējo 45 gadu laikā, un tomēr tajā iesēsties neizdevās.

Jo tieši šie tik ilgi neizbaudītie triumfa mirkļi liek futbolu gaidīt vairāk nekā tajās sezonās, kad jau ziemā bija skaidrs, ka rudenī par čempioniem kronēs liepājniekus.

Tātad – vai šogad beidzot notiks tas, ko "Liepājas metalurga" kluba vadītāji ar savu attieksmi pret futbolu pelnījuši atliku likām. Par visu to un citu varēsim sākt pārliecināties no rītdienas.

Andžils Remess