Kurzemes Vārds

05:45 Trešdiena, 21. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Rotari simtgade iemūžināta

Līvija Leine

Ceturtdienas pievakarē pie viesnīcas "Līva", sava kluba mītnes vietas, pulcējās Liepājas Rotari kluba biedri, otro pušu klubiņa pārstāvji, viņu līdzjutēji. Bija pienācis brīdis atklāt Rotari kustības simtgadei veltīto piemiņas zīmi. Svinīgajā brīdī klāt bija arī no Zviedrijas atbraukušais pasaules Rotari 2410.apgabala gubernators Bjorns Jansons, kurš tad arī veica šo svarīgo pienākumu.

Šī ir tikai otrā tāda plāksne Latvijā, kas iemūžina kustības lielo gadadienu. Otrā atrodas Rīgā, viesnīcā "Hotel de Rome". Liepājas klubs tādu godu izpelnījies tāpēc, ka ir otrs vecākais Latvijā.

Bjorns Jansons, uzrunādams rotariešus, vēlāk sacīja, ka Liepājas klubs ir arī viens no labākajiem viņa vadītajā apgabalā. Tajā ir 70 klubu, 17 no tiem – Latvijā. Jansona kungs pats mīt Zviedrijas ziemeļrietumos, Motalā. Viņa dzimtais klubs gan pastāv tikai 25 gadus. Viņš sacīja, ka ir lepns, ka Latvija iekļauta viņa apgabalā. Mūsu rotariešus viņš nosauca par ļoti gudriem, kompetentiem, atsaucīgiem, kas godam iekļaujas pusotra miljona lielajā starptautiskajā organizācijā "Rotari International".

Zviedrijā rotariešos, viņš sacīja, ir vairāk jaunu cilvēku. Rotari kustība tur piesaista ar iespēju iepazīt cilvēkus, darīt labu citiem, citām tautām un valstīm. Viņu pašu tur iesaistījis studiju biedrs, tuvs draugs, bet, nu gadiem ejot, Rotari kustība jau kļuvusi par viņa un viņa sievas dzīves veidu. Lielākā daļa klubu Zviedrijā orientējas uz to, lai palīdzētu jauniem, spējīgiem cilvēkiem izglītoties, viņu uzmanības lokā ir arī invalīdi, klubi arī vāc naudu, lai ieguldītu Rotari fondā, no kura tiek sniegta palīdzība daudzām valstīm.

Arī Latvijas rotariešiem viņš saredz plašu darba lauku. Par to viņš atsevišķi runāja gan ar savu palīdzi Latvijā Vitu Rozenbergu un Liepājas kluba jaunprezidentu Arkādiju Leini, gan kluba valdi. Viņš bija apmierināts ar redzēto bērnu un bāriņu aprūpes centrā "Liepāja" un sabiedriskajā organizācijā "Saulesstars", kam ar Liepājas kluba atbalstu piešķirti Rotari fonda līdzekļi. Starptautiskās Rotari kustības prezidents nācis klajā ar norādījumu rotariešiem rūpēties par tīru ūdeni. Lai arī tā nav problēma Latvijā, sacīja Bjorns Jansons, rotariešiem turpmāk vajadzētu vairāk sekot, lai arī turpmāk tiktu saglabāta tīra vide Baltijas reģionā. Otra Rotari prioritāte pasaulē ir cīnīties pret analfabētismu. Viņš uzteica rotariešu cenšanos pirkt un dāvināt mācību grāmatas cittautu bērniem, lai viņi mācītos latviešu valodu, tā sekmējot vienotas sabiedrības veidošanos mūsu valstī.

Viesojoties Liepājā, Bjorns Jansons devās arī nelielā ekskursijā pa pilsētu, apskatīja Liepājas teātri, kas viņam ļoti patika.