Kurzemes Vārds

14:03 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

"Liepājas siltumā" sākas pārmaiņas

Kirils Bobrovs

Sākusies maksātnespējīgā "Liepājas siltuma" bankrota procedūra.

6.aprīlī sanāca kopā uzņēmuma kreditori. Sapulce notika Rīgā. Bet vakar uzņēmuma administrators Andris Rukmanis par situāciju paziņoja speciāli sarīkotā preses konferencē. Tas noteikti kļūs par plašas apspriešanas objektu, taču uzreiz būtu jāpiebilst, ka "Liepājas siltums" turpinās darbu un pildīs visas saistības par siltumapgādi pilsētā. Panikai nav nekādu iemeslu.

Bankrotējušajam uzņēmumam būs vajadzīgs jauns saimnieks. Tādēļ paredzēts sarīkot izsoli. Taču līdz pat šim laikam tas neizdevās, jo nebija pietiekami nopietnu pretendentu. Tagad par šādu pretendentu izvirzījusies sabiedrība "Latvenergo". Pēc A.Rukmaņa vārdiem, tās paspārnē paredzēts izveidot jaunu uzņēmumu, kurš nopirks mūsu slimīgo "Liepājas siltumu" un kura rīcībā būs jānonāk ne mazāk kā 51 procentam kapitāla. Ir nolemts izsoli sarīkot ne vēlāk par 15.jūliju. Šis termiņš acīmredzot saistīts ar to, lai pagūtu veikt visu nepieciešamo līdz jaunās apkures sezonas sākumam un uzsāktu darbu no nulles ar jauno karogu.

Svarīgi ir tas, ka kreditori apstiprinājuši noteikumus, pēc kuriem veikt šo darījumu. Viņi, piemēram, nepieļauj tādu iespēju, ka pircējs pēkšņi pārdomās un nopirkto uzņēmumu nolems izmantot citiem mērķiem. Viss "Liepājas siltuma" nekustamais un kustamais īpašums tiks pārdots tikai kā vienots kopums. Tas nozīmē, ka arī siltumtrases pārdod kopā ar katlumājām.

Par kādu summu ir novērtēts "Liepājas siltums"? Atbilde ir arī uz šo jautājumu: par 4,9 miljoniem latu. Ja būs daudz gribētāju nopirkt uzņēmumu par šādu summu un piedalīties konkurencē, izsoles soli paredzēts noteikt 50000 latu lielu. Ir viela pārdomām.

Līdz ar izsoles gatavošanu oficiāli jāizveido arī uzņēmums – pircējs, tas jāieraksta Uzņēmuma reģistrā, jāsaņem licence darbības veikšanai, jāievieto sludinājums avīzē "Latvijas Vēstnesis", un tikai pēc tam var realizēt koncepcijas, pēc kurām pilsētā attīstīsies sen klibojošā siltumapgādes nozare. Bet vecie debitorparādi būs jāvelk sev līdzi kā gara aste arī jaunajiem saimniekiem. Šobrīd parādu summa ir 5,4 miljoni latu, un lielākā daļa tiek uzskatīta par bezcerīgiem parādiem. A.Rukmanis uzsvēra, ka uzņēmuma darbiniekiem nav īpašu iemeslu satraukumam par savu turpmāko likteni, kaut gan iespējams, ka jaunajam darba devējam kāds nebūs pa prātam. Tādēļ būs uzmanīgi jāseko notiekošajam.

Un vēl daži sīkumi. Ar maiju "Liepājas siltums" atsakās no pakalpojumu priekšapmaksas, jo situācija mazliet uzlabojusies, un pateicas patērētājiem, kas atsaukušies lūgumam. Rēķini būs izrakstīti par iepriekšējo mēnesi un būs jāsamaksā līdz 20.datumam. Toties gāzes cenas paaugstināšanas gadījumā neizbēgams arī tarifa paaugstinājums. Tas būs nopietns pārbaudījums liepājnieku maciņiem. Būs jāpasteidzas ar siltummezglu ierīkošanu un visu spraugu likvidēšanu mājās.