Kurzemes Vārds

04:19 Svētdiena, 8. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Gada laikā līdz Latvijas izlasei
Emīls Dreiblats

Šogad negaidīti kupla bija Liepājas meiteņu pārstāvniecība Latvijas sieviešu hokeja izlasē pasaules čempionāta I divīzijas turnīrā Šveicē. Pērn pavasarī valstsvienībā debitēja uzbrucēja Sintija Grāviņa–Grēve, bet šogad viņai pievienojās vēl divas Liepājas hokejistes – uzbrucēja Madara Petroviča un vārtsardze Olga Fadejeva. Kaut arī izlasei neizdevās saglabāt vietu I divīzijā un nākamgad būs jāspēlē klasi zemākā ešelonā, liepājnieces priecājas par gūto vērtīgo pieredzi un cer arī turpmāk palīdzēt kaldināt Latvijas dāmu hokeja panākumus.
Abas Latvijas izlases debitantes hokejā trenējas tikai vienu gadu, kopš pagājušā gada martā vēju pilsētā tika nodibināta meiteņu komanda. Liepājnieču iekļūšana izlases sastāvā liecina, ka šis laiks nav pavadīts veltīgi, un liels ir arī trenera Aleksandra Cicurska nopelns, strādājot ar Liepājas hokejistēm. "Sākumā drusciņ baidījāmies no trenera, viņš mums reizēm tāds skarbs, bet nu jau esam pieradušas, jo dažkārt kāds nopietnāks vārds nāk tikai par labu. Viņš lieliski prot mūs noskaņot cīņai," stāsta Madara.
Vārtsardzei Olgai Fadejevai debija izlasē sanāca nedaudz negaidīta – jau pirmajā mačā ar Japānas hokejistēm traumu guva Latvijas komandas pamatvārtsardze Lolita Andriševska, turklāt savainojums bija tik nopietns, ka čempionāts viņai bija beidzies. "Godīgi sakot, necerēju, ka šajā čempionātā vajadzēs doties laukumā. Satraukums bija liels, vēl jo vairāk tādēļ, ka laukumā nācās doties mača vidū. Bet cīnījos, izturēju un nākamajai cīņai gatavojos gandrīz visu nakti," smaidot stāsta Olga. Interesanti, ka sākumā viņa trenējusies aizsardzes postenī un kā vārtsardze spēlē tikai pusgadu.
Tā kā Latvijas izlase bija palikusi ar vienu vārtsardzi, uz nākamo maču ar šveicietēm rezerves vārtsardzes lomā vajadzēja iejusties Madarai Petrovičai, kura ikdienā spēlē uzbrucējas ampluā. "Tā bija pirmā reize, bet tas noteikti nāca par labu izpratnei par to, kā spēlē vārtsardze. Tas noderēs arī, spēlējot laukumā," atzīst Madara. "Kopumā čempionāts lika daudz ko pārdomāt par nākotnes mērķiem. Tagad ir jauns stimuls censties spēlēt labāk, tuvināties pārējo meiteņu līmenim."
Šā gada pasaules čempionāts I divīzijā norisinājās nelielā pilsētiņā – Romanshornā. Un hallē pat īsti neesot bijušas vietas skatītājiem. Šveicietes gan stāstījušas, ka norises vieta izvēlēta tādēļ, ka šajā pilsētā dāmu hokejs ir lielā cieņā un saņem lielu atbalstu.
Runājot par komandas sniegumu, Sintija atzīst, ka liels trieciens bija vārtsardzes Andriševskas savainojums. "Līdz šim bijām pieradušas, – ja viņa spēlē vārtos, viss ir kārtībā. Bija tāda drošības sajūta, jo viņa pagaidām ir klasi pārāka par savām kolēģēm. Viņas trauma mūs izsita no sliedēm," Sintija domā, ka tas ir galvenais mūsu sieviešu komandas neveiksmju cēlonis.
"Liepājas SK" komanda turpina trenēties arī pašlaik, un iespējams, ka jaunajā sezonā liepājnieces varēs spēlēt Latvijas jauniešu čempionātā, līdzīgi kā HK "Laima". Ir arī doma atkal rīkot Latvijas čempionātu, bet atšķirībā no aizvadītās sezonas tas notiktu vairākos sabraukuma posmos.
Ilgu laiku Liepājā dāmu hokejs bija pabērna lomā, vienīgā Liepājas pārstāve izlasē bija Sintija Grāviņa–Grēve, kura, lai trenētos, bija spiesta braukāt uz Rīgu. "Protams, ka tagad, kad Liepājā ir pašiem sava komanda, ir daudz vieglāk. Priecē tas, ka daudzas meitenes izrāda interesi par šo sporta veidu," uzskata Sintija.
Gan Olga, gan Madara pagājušajā pavasarī aiz intereses nolēma pieteikties jaundibināmajā komandā, un hokejs abas liepājnieces aizrāva ne pa jokam. "Es sākumā pat īsti slidot nemācēju, pirmajā treniņā turējos pie apmales. Tēvs man ir liels hokeja fans, un es bieži gāju viņam līdzi uz "Liepājas metalurga" spēlēm," savu hokeja gaitu sākumu atceras Olga. Līdzīgs ir arī Madaras stāsts, turklāt viņai izdodas hokeju apvienot ar mācībām no sporta visai tālu stāvošā jomā – Madara mācās Mākslas vidusskolā. Olga savukārt zinības apgūst 48.arodvidusskolā.
Liepājas hokejistes aicina potenciālās spēlētājas nebaidīties un pieteikties komandā. "Projām nevienu nedzīs. Jo vairāk meiteņu izrādīs interesi par šo sporta veidu, jo labāk," domā Madara. Cerēsim, ka nākamajā sezonā šīm trim vēju pilsētas nūjas un ripas meistarēm Latvijas izlases rindās pievienosies vēl kāda daiļā dzimuma pārstāve un daudz vairāk pieredzējušajām galvaspilsētas spēlētājām nāksies rēķināties ar Liepājas hokejistēm.

Spēkavīri sasniedz jaunus rekordu
Emīls Dreiblats

Latvijas pauerliftinga čempionātā, kas norisinājās Aizkrauklē, liepājnieks Konstantīns Konstantīnovs 50 dalībnieku konkurencē piekto reizi kļuva par absolūto Latvijas čempionu spēka trīscīņā. Šajās sacensībās viņš uzlaboja astoņus Latvijas rekordus, kā arī sasniedza divus jaunus neoficiālos pasaules rekordus.
Konstantīnovs startēja svara kategorijā līdz 125 kilogramiem. Pietupienos ar stieni Latvijas rekordu viņš laboja uzreiz par 35 kilogramiem, uzrādot rezultātu 385 kilogrami. Spiešanā guļus viņa rezultāts bija 255 kilogrami, bet vilkmē viņš summā uzrādīja rezultātu 1051 kilograms. Tas ir par 91 kilogramu vairāk nekā pasaules rekords, kas kopš 1982.gada piederēja ASV sportistam, tiesa, šis rekords netiks starptautiski atzīts, jo nav uzstādīts starptautiskās sacensībās.
Savas līdzšinējās karjeras laikā Liepājas spēkavīrs jau labojis ap 100 Latvijas rekordu, viņš ir Eiropas un pasaules junioru čempions, junioru un pieaugušo konkurencē viņam pieder arī 15 pasaules rekordu. Pašlaik liepājnieks gatavojas pasaules čempionātam, kas maijā notiks Slovākijā (tur piedalīsies arī Viktors Pevko), bet jau šodien Liepājas komanda Jelgavā startēs Latvijas čempionātā spiešanā guļus.
Tostarp Latvijas veterānu 42. sporta spēlēs komanda "Lejaskurzemes sports" deviņu vienību konkurencē izcīnīja pirmo vietu, un arī šeit liepājnieki laboja vairākus Latvijas rekordus. Pevko svara kategorijā līdz 110 kilogramiem spiešanā guļus sasniedza rezultātu 252,5 kilogrami, bet Zigmunds Porciks (līdz 100 kg) uzrādīja rezultātu 250 kilogramu.

Futbolistiem jāatgūst līdzjutēju uzticība
Pauls Kaufmanis

Vakar "Liepājas metalurga" futbola komanda tikās ar saviem līdzjutējiem, lai informētu par izmaiņām sastāvā un gaidāmo cīņu Latvijas čempionātā.
Liepājnieku treneris Benjamins Zelkēvičs vēlreiz uzsvēra aizvadītās sezonas rūgtumu – neizcīnīto Latvijas čempionu titulu, teikdams, ka izšķirošā spēle pret "Skonto" joprojām šķiet kā ļauns murgs. Treneris arī informēja par aizvadītajām treniņnometnēm dienvidos. Metalurgi aizvadīja 18 pārbaudes spēles, kurās, pēc trenera teiktā, bieži vien trūcis motivācijas cīnīties par uzvarām. Taču noritējušas arī vairāki ļoti kvalitatīvi mači. Nākamajā sezonā komandai dots tikai viens mērķis – izcīnīt uzvaru Latvijas čempionātā.
Līdzjutēji tika iepazīstināti arī ar jaunajiem spēlētājiem, kas izturējuši atlasi starp daudzajiem pārbaudītajiem futbolistiem. Treneris uzsvēra, ka mūsu komanda ir tik vienota, ka jaunajiem tajā iejusties ir grūti, tādēļ piederība klubam būs jāpierāda ar savu spēli.
Savukārt līdzjutējiem joprojām sirdīs bija jūtams aizvainojums par pagājušajā gadā neizcīnīto trofeju un uz šīs sezonas izredzēm raudzījās visai skeptiski.
Tostarp metalurgiem tikai vakar tika pasniegtas arī sudraba medaļas par pērn iegūto otro vietu Latvijas čempionātā.