Kurzemes Vārds

17:22 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Piedalījās tērauda ražotāju konferencē
Viktors Ulberts

Latvija pirmo reizi tika pārstāvēta Eiropas Savienības dalībvalstu tērauda ražotāju konferencē, kas pagājušajā nedēļā notika Briselē. Tajā piedalījās Baltijas valstīs vienīgā metalurģijas uzņēmuma – akciju sabiedrības "Liepājas metalurgs" – amatpersonas Sergejs Zaharjins un Iļja Segals, kā arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvis Viktors Melbārdis, informēja "Liepājas metalurga" preses sekretāre Ilana Ivanova.
Konferencē lielākoties apspriestas metalurģijas attīstības tendences pasaulē. Atzīmēts straujais tērauda patēriņa pieaugums Ķīnā, kādēļ šī valsts no tērauda produkcijas importētāja kļuvusi par eksportētāju.
Vēl konferencē minēta lielāko metalurģijas uzņēmumu konsolidēšanās un ekspansija pasaules tirgū. Kā izteicies firmas "Mittal Steel" īpašnieks Lakšmi Mitala, kurš ir arī trešais bagātākais cilvēks pasaulē, 2020.gadā tajā palikšot tikai trīs lielas tēraudliešanas uzņēmumu grupas. Komentējot šo prognozi, "Liepājas metalurga" vadītāji norādīja, ka Liepājā esošais uzņēmums gan netikšot pārdots, to darīt neesot nekādas vajadzības. Konferencē gūtā informācija noderēs, plānojot "Liepājas metalurga" turpmāko attīstību.
Konferences dalībnieki arī izrādījuši interesi par V.Melbārža sniegto informāciju, ka Latvijā būtiski palielinājušies tērauda un metālizstrādājumu ražošanas apjomi.

"Liesma" uzvar Kurzemē un cīnās TV konkursā
Daina Meistere

11.vidusskolas 9.klašu skolēni kopā ar fizikas skolotāju Neļu Konarevu piedalījās valsts akciju sabiedrības "Latvenergo" rīkotajā konkursā "Kam gaišāka galva", kas norit latviešu valodā. Kurzemes novadā viņu komanda "Liesma" ieguva pirmo vietu 27 komandu starpā. Līdz ar to liepājnieki – audzēkņi un skolotāja – ieguva Atzinības rakstu par konkursa radošajos, praktiskajos un teorētiskajos pārbaudījumos ieguldīto darbu, izdomu un enerģiju, kā arī uzaicinājumu piedalīties ceturtdaļfinālā. Tas jau noticis. Līdzjutēji mūsu skolēnu sniegumu varēs noskatīties Latvijas televīzijas pirmajā programmā 19.aprīlī raidījumā "Kam gaišāka galva", to rādīs pulksten 17.15.

Akadēmijā – jauna veida kursi
Pedagoģijas akadēmijā, īstenojot fonda "Phare 2002" projektu "Inovatīvi e–studiju risinājumi Liepājas Pedagoģijas akadēmijā ekonomisko vajadzību virzītas izglītības kapacitātes stiprināšanai", 25.aprīlī sāksies e–kursi "Sociālā iekļaušana" un "Datori lietpratējiem". Tie paredzēti akadēmijas darbiniekiem, kā arī tūrisma nozarē nodarbinātajiem. Interesenti var pieteikties līdz 18.aprīlim Matemātikas un informātikas katedrā personīgi vai pa tālruni 3407734. Projekta laikā dalībnieki varēs apgūt vēl vairākus citus kursus, ar kuru materiāliem var iepazīties Matemātikas un informātikas katedrā. Informāciju par kursu saturu un norisi var uzzināt projekta mājaslapā: www.cs.lpu.lv/projekts.

Rotari aktivitātes nerimst
Pagājušās nedēļas izskaņā pēc tam, kad Liepājā atklāja organizācijas "Rotari International" simtgades piemiņas zīmi, nozīmīgi pasākumi notika arī Rīgā. Arī tajos piedalījās Liepājas rotarieši. Rātsnamā atklāja simtgadei veltītu Latvijas Rotari klubu ceļojošo izstādi. Atklāšanas ceremoniju vadīja kluba "Rīga" pārstāvis Guntis Gailītis, bet pašu izstādi – apgabala gubernators Bjorns Jansons, Rīgas domes priekšsēdētājs Aivars Aksenoks un Vita Rozenberga. No Rīgas rātsnama izstāde ceļos arī uz citu pilsētu domēm – Valkas, Valmieras, Gulbenes, Cēsu, Daugavpils, Jēkabpils utt. Liepāju izstāde sasniegs septembrī, tad dosies uz Ventspili, bet no turienes uz apgabala konferenci Vestervīkā. Pēc tam to rādīs vēl 50 pilsētās Zviedrijā.

Teātra svētki skolēniem
Divas dienas – 15. un 16. aprīlī – uz Sporta un kultūras pils skatuves norisināsies Bērnu un jauniešu centra rīkotie Bērnu un jauniešu teātra kolektīvu svētki. Tos iesāks ar 10. un 7. vidusskolas starpskolu projektā tapušu piedzīvojumu izrādi "Tek pa ceļu pasaciņa". Skatītājiem piedāvā 12 izrādes. Vairākas lugas rāda 7.vidusskolas teātra dalībnieki, ar saviem iestudējumiem piedalās 2., 10. un 15. vidusskolas jaunie aktieri, 12.vidusskolas teātris "Balagančik" un Centra sākumskolas 4.a klases pārstāvji. Tautas mākslas un kultūras centram ir divas teātra trupas, svētkos savu prasmi skatītāju vērtējumam nodos arī Mākslinieciskās jaunrades centra "Vaduguns" literāri muzikālais teātris un Bērnu un jauniešu tehniskās jaunrades centra teātra pulciņš.

Liepājas mūziķiem jauni singli
Šonedēļ Latvijas radiostacijās sāks skanēt ierakstu kompānijas "MicRec" un "Raibā Taureņa ieraksti" mākslinieku singli, arī vairāku liepājnieku darbi. Nedaudz pieklususī grupa "Device" savus fanus iepriecinās ar dziesmu "Nu, kā tad būs?", savukārt brāļi Igo un Ivo Fomini ir sadziedājušies dziesmā "Krustojumā", kas ir no Igo jaunā albuma "Mirkļa liecinieks". Liepājnieku grupa "Willow Farm" klausītāju vērtējumam piedāvā skaņdarbu "Ledus acis".