Kurzemes Vārds

07:35 Piektdiena, 14. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Rokasgrāmatu vēl nepietiek visiem

Lauku atbalsta dienests paziņojis, ka ar vakardienu, proti, 11.aprīli, uzsākta pieteikumu pieņemšana Eiropas Savienības vienotās platības maksājumiem par 2005. gadu. Dokumentus varēs iesniegt līdz 15. maijam. Laiks vēl ir, tāpēc speciālisti iesaka nestrēbt karstu, bet visu labi apdomāt un nepieļaut kļūdas, jo, kā rāda pērnā gada pieredze, par tām nākas zaudēt daļu no naudas.

"Šī informācija par pieteikumu pieņemšanas sākšanos atbilst patiesībai, taču pagastos šonedēļ vēl tos iesniegt nevarēs," "Kurzemes Vārdam" paskaidroja Dienvidkurzemes Reģionālās lauksaimniecības pārvaldes Liepājas sektora vadītājs Bruno Herbsts. Vienotās platības maksājumu administrēšanai nepieciešamās bloka kartes esot izgatavotas, taču rokasgrāmatas, kas jāsaņem zemes īpašniekiem, vēl nav iespiestas vajadzīgajā daudzumā. Tāpēc pieteikumu pieņemšana šonedēļ organizēta tikai reģionālajā pārvaldē Saldū, bet pagastos tā notiks, sākot ar 19. aprīli, tūlīt pēc pagastu lauksaimniecības konsultantu sanāksmes 18. aprīlī. Šo sanāksmi rīko Lauksaimniecības konsultāciju birojs.

"Tātad, ja kāds nav noskaņots gaidīt un vēlas maksājumu saņemšanas lietas nokārtot ātrāk, viņam jābrauc uz Saldu," teica Bruno Herbsts.