Kurzemes Vārds

01:17 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Ko šobrīd dara...
Vieglatlēte JŪLIJA IVANOVA

20 gadu vecā Liepājas sporta skolas "Daugava" audzēkne Jūlija Ivanova ar vieglatlētiku nodarbojas jau četrus gadus un sacensībās startē 400 metru barjerskrējienā un gludajā distancē. Īpaši veiksmīga Jūlijai bija iepriekšējā sezona, jo viņa izcīnīja Latvijas junioru čempiones titulu 400 metru barjerskrējienā.
– Kad nolēmi savu dzīvi saistīt ar sportu un kāpēc izvēlējies nodarboties tieši ar vieglatlētiku?
– Tas notika pavisam nejauši, jo pirms tam nodarbojos ar peldēšanu, taču šis sporta veids man nesniedza gandarījumu. Tādēļ nolēmu meklēt citu sporta veidu, un tā izrādījās vieglatlētika.
– Kā veicās ziemas mačos?
– Šī ziema man bija ļoti neveiksmīga, jo neveicās ne sportā, ne ārpus tā – problēmas ar veselību un mācībām.
– Kādas ir tuvākās sacensības, kurām gatavojies?
– Pirmie mači ir paredzēti maija vidū, kad startēšu Latvijas Universiādē, bet pēc tam piedalīšos Baltijas studentu mačos, kas arī notiks Rīgā. Savukārt jūnija beigās skriešu Latvijas čempionātā.
– Kāda ir tava mīļākā disciplīna?
–Tā ir 400 metru barjerotā distance, jo man vairāk patīk fiziski grūtāki skrējieni.
– Vai paralēli vieglatlētikai nodarbojies arī ar ko citu?
– Jā, šobrīd studēju jurisprudenci Latvijas Policijas akadēmijā pirmajā kursā.

Dramatiska cīņa par vietu pusfinālā
Pauls Kaufmanis

Liepājas pilsētas čempionātā zāles futbolā aizvadītas regulārās sezonas spēles, un kļuvis zināms, ka par labākās komandas nosaukumu šogad cīnīsies "UPTK 1", "Tosmares kuģu būvētava", "Unifex" un "UPTK–S".
Ja A apakšgrupā jau pirms pēdējām spēlēm bija skaidrs, ka pirmās divas vietas izcīnījušas "UPTK–1" un "Unifex", tad B apakšgrupā cīņa par otro ceļazīmi uz pusfinālu (vienu vietu jau bija nodrošinājusi "Tosmares kuģu būvētava") izvērtās īpaši spraigas.
Pirmajā šīs grupas spēlē pārliecinošu uzvaru izcīnīja "Varavīksne", ar 10:2 apspēlējot "Liepājas papīru", līdz ar to panākot otrajā vietā esošo "UPTK–S", kurai pēdējā mačā pret "Tosmares kuģu būvētavu" bija jāizcīna vismaz viens punkts. Vēl spēles otrā puslaika sākumā cerīgākas izredzes saglabāja "Varavīksne", jo rezultāts bija 3:0 tosmariešu labā, taču apmēram desmit minūšu laikā "UPTK–S" spēja rezultātu izlīdzināt – 3:3. Cīņas izskaņā vēlreiz vadībā izvirzījās "Tosmares kuģu būvētava", taču pretinieki rezultātu atkal izlīdzināja un gavilēja par neizšķirtu un otro vietu apakšgrupā – 4:4.
Par regulārā čempionāta rezultatīvāko spēlētāju kļuva Aldis Kleins ("Liepājas papīrs"), kurš pretinieku vārtsargu pārspēja 19 reizes, otro vietu ieņem Deniss Kazaks ("UPTK–S") – 16 vārti, bet pa 16 reizēm bumbu vārtos raidīja Dmitrijs Kozlovskis ("Paradokss") un Mārtiņš Siliņš ("Varavīksne"). Statistika aplūkojama arī portālā www.liepajniekiem.lv sadaļā "Sports".
Šosvētdien tiks aizvadītas abas pusfināla cīņas, kurās "UPTK 1" tiksies ar "UPTK–S" un "Unifex" ar "Tosmares kuģu būvētavu". Vēl notiks arī cīņa par 11.vietu starp "Lumier 1" un "Liepājas papīru".

Volejbola čempionātā bez zaudējumiem "Vega–1" un "LPA"
Pauls Kaufmanis

Liepājas atklātais čempionāts volejbolā šobrīd nonācis pusceļā. Pēc pirmā apļa vīriešu konkurencē līderpozīcijas iekaroja komanda "Vega–1", savukārt dāmām pirmajā riņķī veiksmīgākās bija "LPA" volejbolistes.
Vīriešiem par pilsētas čempionu titulu šogad cīnās desmit komandas, kas, ņemot vērā pagājušā gada rezultātus, iedalītas divās līgās, kurās tika izspēlēti apļa turnīri. Pirmajā līgā "Vega–1" izcīnīja uzvaras visās četrās cīņās, aiz sevis atstājot "LBT" un "Latvijas Valsts mežu" komandas. Neizcīnot nevienu uzvaru, pēdējo vietu ieņēma "Māja", kas otrā riņķa turnīru aizvadīs otrajā līgā, kuras uzvarētāji "RTU" nodrošināja vietu augstākajā sabiedrībā. Bet ceturtās vietas īpašnieki "LPA" pārspēlēs cīnījās ar "TWS" vienību, kas zemākajā līgā ieņēma otro vietu, un uzvarēja ar 3:2, saglabājot iespējas cīnīties par uzvaru čempionātā. Otrajā aplī netiks ņemti vērā pirmā riņķa rezultāti.
Dāmām šogad čempionātā pieteikušās septiņas komandas. Pirmajā aplī, nezaudējot nevienu setu, pārliecinošu pirmo vietu ieguva "LPA", aiz sevis atstājot "Grobiņas" un "Stars" volejbolistes. Cīņu par čempiona titulu apļa turnīrā turpinās četras labākās komandas, savukārt pārējās sadalīs 5. līdz 8. vietu.
Šobrīd jau sākušās cīņas otrajā aplī, paredzēts, ka Liepājas čempioni kļūs zināmi 22.aprīlī.

"Liepājas vanagi" aicina jaunus spēlētājus
Jaunatnes basketbola klubs "Liepājas vanagi" aicina pieteikties Liepājas un rajona gara auguma zēnus, kas vēlas spēlēt basketbolu. "Liepājas vanagi" trenējas gan rajonā, gan pilsētā un piedalās sacensībās ārzemēs, kā arī Latvijas Jaunatnes basketbola līgas čempionātos. Šogad no kluba piecām komandām trīs izcīnīja tiesības piedalīties arī līgas finālsacensībās, kas norisināsies aprīlī un maijā, un gara auguma spēlētāji varētu lieti noderēt vanagu panākumu kaldināšanā.
Klubs aicina 1990.gadā dzimušos zēnus augumā no 188 cm, 1991.g.dz. – no 185 cm, 1992.g.dz. – no 180 cm, 1993.g.dz. – no 175 cm. Pilsētas un rajona iedzīvotāji tiek aicināti ieteikt gara auguma zēnus "Liepājas vanagu" trenerim Edvīnam Sprūdem pa tālruni 9233938 vai pa faksu 3434519. Ja ieteiktais zēns kļūs par komandas dalībnieku, ziņotājs saņems balvu no kluba. 

Jaunie metalurgi izcīna LHF prezidenta kausu
Emīls Dreiblats

Aizvadītajā nedēļas nogalē Ventspils Olimpiskā centra ledushallē norisinājās hokeja turnīrs "LHF prezidenta kauss – 2005" 1993.gadā dzimušajām zēnu komandām. "Liepājas metalurga" jaunie hokejisti astoņu vienību konkurencē izcīnīja uzvaru.
Komandas tika sadalītas divās apakšgrupās, noskaidrojot tās vienības, kuras savā starpā cīnīsies par pirmo, trešo, piekto un septīto vietu. Apakšgrupā liepājnieki svinēja pārliecinošas uzvaras. Metalurgi ar 15:0 sagrāva HS "Rīga", ar 18:0 – "Daugavpils ledus skolu" un ar 9:0 uzvarēja HK "Venta 2002". Otrajā apakšgrupā sīvā cīņā par vietu finālā Rīgas komanda "Aisbergs" pārspēja "E.Vasiļjeva hokeja skolas" audzēkņus.
Finālā liepājnieki uzvarēja ar 6:2, savā īpašumā iegūstot LHF prezidenta kausu, ko uzvarētājiem pasniedza Latvijas Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans. Šajā reizē jaunajiem metalurgiem tika pasniegtas arī Latvijas čempionāta zelta medaļas.
Par sacensību rezultatīvāko spēlētāju ar 18 punktiem (9+9) kļuva liepājnieks Artūrs Kuzmenkovs, bet labākā aizsarga balvu saņēma Kristaps Dzieva, kurš bija turnīra otrs rezultatīvākais spēlētājs (15 (7+8) punkti). Šī "Liepājas metalurga" komanda, kas šogad vēl nav izjutusi zaudējuma rūgtumu, aprīļa beigās plāno piedalīties starptautiskā turnīrā Čikāgā.