(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Lieldienu kausu izcīna "Paradokss"
Pauls Kaufmanis

"Daugavas" stadiona rezerves laukumā aizvadīta Lieldienu kausa izcīņa futbolā, kurā piedalījās astoņas komandas. Par turnīra uzvarētājiem kļuva "Paradoksa" futbolisti.
Komandas izlozes kārtībā tika iedalītas divās apakšgrupās, kuru pirmo divu vietu īpašnieces turpināja cīņu pusfinālos. Pirmajā grupā uzvaru izcīnīja "UPTK", aiz sevis atstājot "Kristīgo centru", bet otrajā grupā labākie bija "Paradokss" un "Miku". Pusfinālā "UPTK" ar 6:1 pārliecinoši pieveica "Miku", bet "Paradokss" tikai pēcspēles sitienos ar 4:3 (pamatlaikā 1:1) bija pārāks par "Kristīgo centru", kas cīņā par trešo vietu ar 0:4 piekāpās komandai "Miku". Finālā, kurā tikās "UPTK" un "Paradokss", pēc otrā puslaika tika fiksēts neizšķirts rezultāts – 1:1. Pēcspēles soda sitienos pārāki bija "Paradoksa" futbolisti, kas svinēja uzvaru ar 3:2 un izcīnīja Lieldienu kausu.
Par turnīra aktīvāko spēlētāju tika atzīts Guntis Spiridonovs ("UPTK"). Noteikti arī labākie futbolisti savās pozīcijās. Vārtsargs – Romāns Ignatjevs ("Paradokss"), aizsargs – Šamils Bagirovs ("Kristīgais centrs"), pussargs – Aleksandrs Ivanovs ("Miku"), uzbrucējs – Dmitrijs Kozlovskis ("Paradokss"). Gūstot astoņus vārtus, par turnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuva Igors Jegorovs ("UPTK").

Florbolā triumfē 10. vidusskola
Miks Kuncītis

Beidzies gadskārtējais Liepājas vidusskolu turnīrs florbolā, kurā par čempioniem tika kronēti 10.vidusskolas jaunieši, kas aiz sevis atstāja spēcīgo 31.arodvidusskolas komandu, bet trešo vietu ieņēma 6.vidusskola.
Sacensībās bija pieteiktas desmit vienības, kas, kā jau ierasts, tika iedalītas apakšgrupās – A un B. Pēc apļa turnīra katrā no tām noskaidroja tās divas spēcīgākās jauniešu komandas, kas turpinās cīņu pusfinālā.
Pusfināla mačos 31.arodvidusskolas jaunieši ar rezultātu 3:0 pārspēja 15.vidusskolas vienību, bet 10.vidusskolas florbolisti sagrāva 6.vidusskolas zēnus – 5:1. Spēlē par trešo vietu visai negaidīti pārāki izrādījās 6.vidusskolas jaunieši, kas ar rezultātu 3:2 pieveica 15.vidusskolas komandu.
Fināla mačs starp 10.vidusskolas un 31.arodvidusskolas jauniešiem bija īpaši interesants, jo šajā spēle savu meistarību demonstrēja arī vairāki florbola kluba "Kurši" spēlētāji. Jau ar spēles pirmajām minūtēm varēja noprast, ka 10.vidusskolas zēni ir labāk noskaņojušies, tādēļ arī likumsakarīgi par uzvarētājiem kļuva tieši šī vienība – 4:2. Ar uzvaru pilsētas skolu sacensībās viņiem viss vēl nav galā, jo čempioniem ir tiesības startēt Latvijas mēroga skolēnu mačos, kas 4.maijā risināsies Rubenē.
Pēc šā turnīra tika noteikti arī labākie spēlētāji dažādās nominācijās, piemēram, simpātiskākās spēlētājas balvu saņēma Aija Kuncīte, kura bija viena no tām trim meitenēm, kas florbola laukumos cīnījās kopā ar zēniem.

Turpinās uzlabot peldbaseinu

Kārtējie remontdarbi šogad gaidāmi Liepājas Kompleksās sporta skolas peldbaseinā, kur plānots pilnībā izremontēt dušas, kā arī veikt ēkas siltināšanas darbus.
Sporta skolas direktors Naums Vorobeičiks "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka būvniecības trešajā kārtā gan pirmajā, gan otrajā stāvā tiks izremontētas dušas, nomainīti vecie logi, kā arī sākti ēkas siltināšanas darbi, kas kopumā izmaksās ap 60 tūkstošiem latu. Plānots, ka šie remontdarbi sāksies 1.jūnijā, un N.Vorobeičiks solīja, ka jau drīz pēc tam peldētājiem būs pieejamas jaunās dušas.
Līdz ar šīs kārtas beigām Kompleksā sporta skola būs veikusi lielāko daļu no labiekārtošanas darbiem, ko tā apņēmusies izdarīt, no pašvaldības pārņemot baseinu apsaimniekošanā 2002.gada oktobrī. Atgādināsim, ka pērn pilnībā tika izremontēti abi baseini un pie tiem esošās komunikācijas. Vēl pirms tam tika salabots jumts un nomainīta daļa logu. N.Vorobeičiks pauda, ka šobrīd baseins atbilst mūsdienu prasībām. Kopā visas līdzšinējās izmaksas ir vairāk nekā 100 tūkstoši latu. No tiem 40 tūkstošus sporta skola sadarbībā ar Sporta pārvaldi ieguvusi no valsts, 20 tūkstošus piešķīrusi pašvaldība, bet pārējie līdzekļi iegūti no skolas saimnieciskās darbības.
Nākotnē vēl plānots izremontēt arī ģērbtuves un nomainīt ventilācijas sistēmu. N.Vorobeičiks pastāstīja, ka laikā, kad saņēmis baseinu apsaimniekošanā, situācija bijusi visai bēdīga, jo nopietni remontdarbi tajā nebija veikti kopš celtniecības astoņdesmito gadu beigās, tādēļ arī izmaksas ir tik lielas. Viņš arī uzsvēra, ka līdz 2007.gadam, kad beigsies apsaimniekošanas līgums, pilnībā jāpabeidz visi ieplānotie darbi, lai arī turpmāk Kompleksā sporta skola varētu saimniekot baseinā un uzturēt to labā līmenī.

Ko šobrīd dara...
Burātājs JĀNIS PREISS

28 gadu vecais liepājnieks Jānis Preiss, kurš ar vindsērfingu nodarbojas jau no deviņu gadu vecuma, ir viens no labākajiem šā sporta veida pārstāvjiem Latvijā. Īpaši veiksmīga Jānim bija iepriekšējā sezona, kuras laikā viņam izdevās izcīnīt Latvijas čempiona titulu, kā arī divas sudraba godalgas Ziemeļvalstu un Baltijas čempionāta mačos, savukārt PWA pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā Preiss ierindojās 24 vietā.
– Kā vērtē sagatavošanās posmu jaunajai sezonai?
– Uzskatu, ka tas ir izdevies, jo daudz strādāju pie fiziskās formas uzlabošanas, kā arī nodarbojos ar dažādiem ziemas sporta veidiem – slēpoju un braucu ar sniega dēli. Februārī aizvadīju arī treniņnometni Ēģiptē.
– Kādas ir tuvākie mači, kuriem gatavojies?
– Pirmās sacensības ir paredzētas maija vidū Lietuvā, kur norisināsies Baltijas kausa izcīņas pirmais posms, taču galvenie mači būs jūnijā Grieķijā Eiropas čempionāts un oktobrī Austrālijā pasaules čempionāts.
– Kādus mērķus esi izvirzījis šajā sezonā?
– Protams, izcīnīt ceturto Latvijas čempiona titulu un zeltu Baltijas kausā, bet Eiropas un pasaules čempionātos iekļūt labāko trīsdesmit sportistu vidū. PWA mačos jācenšas izcīnīt vismaz divdesmito vietu.
– Vai paralēli vindsērfingam nodarbojies arī ar ko citu?
– Jā, strādāju Rīgas sporta preču veikalā "Buru sports", kur pildu menedžera pienākumus.

Dejotājiem sekmes Ventspilī

Ventspilī aizvadītas sporta deju sacensības "Deju virpulī", kurās piedalījās vairāk nekā 300 pāru no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas. Liepāju ar labām sekmēm pārstāvēja klubi "Extra", "Aura" un "Lesto".
Junioriem standartdejās uzvaru izcīnīja Kalvis Lazdiņš/Jekaterina Aleksaškina ("Lesto"). D klasē grupā "Juniori I+II" ceturtajā vietā ierindojās Kalvis Sidorenkovs/Kristīne Štelmahere ("Extra"), bet sestie palika Armands Štāls/Sanita Geistaute ("Lesto"). D klasē grupā "Juniori II +jaunieši" trešo vietu izcīnīja Mareks Pērkons/Darja Gromova, piektie palika Roberts Smirnovs/Monta Lībeka ("Aura"). E6 klasē visu goda pjedestālu aizņēma liepājnieki. Labākie bija Vasīlijs Šelajevs/Līga Grāviņa, apsteidzot Oļegu Oļinski/Ievu Radoviču (abi - "Aura") un Romānu Saņinu/Jekaterinu Fjodorovu ("Extra"). E6 klasē junioriem piektajā vietā ierindojās Salvis Erods un Diāna Mackēviča ("Extra"). Junioriem D+C klasē Latīņamerikas dejās septiņu dalībnieku konkurencē piektie bija Armands Štāls/Sanita Geistaute.
Bērniem E4 klasē fināla astoņniekā iekļuva četri liepājnieki. Ceturto vietu izcīnīja Gints Grazdiņš/Anastasija Averina ("Aura"), apsteidzot citus liepājniekus Vasīliju Jepihinu/Anastasiju Jakovenko ("Extra") un Jozefu Ringoldu/Annu Anohinu ("Lesto"). Astotajā vietā palika Valters Jānis Frickauss/Indra Bērziņa ("Aura"). Junioriem E4 klasē piektajā vietā ierindojās Kaspars Čīma/Zane Sudraba ("Aura").
Nākamie mači mūsu dejotājiem paredzēti Liepājā 23.aprīlī, kad klubs "Extra" organizē sacensības "Jūras valsis". Tas būs arī sadraudzības kausa 10.posms un atsevišķās klasēs Latvijas kausa izcīņas posms. Dejotāji sacentīsies arī par atbalstītāju tūrisma aģentūras "Maks" sarūpēto "Maksa" kausu.

Viktoram Pevko Latvijas rekords

Liepājas rajona sportisti Jelgavā aizvadījuši Latvijas čempionātu svara stieņa spiešanā guļus, kurā piedalījās arī četri Igaunijas izlases pārstāvji. Mūsu spēkavīriem izdevās izcīnīt deviņas medaļas.
Par jaunu Latvijas rekordu parūpējās veterāns Viktors Pevko, kurš svara kategorijā līdz 110 kilogramiem uzspieda 255 kilogramus, aiz sevis atstājot citus mūspuses sportistus Daini Jurkovski (185 kg) un Normundu Tanonu (175 kg). Svara kategorijā līdz 82,5 kilogramiem otro vietu izcīnīja Andris Šulcs (122,5 kg).
Vīriešiem svara kategorijā līdz 125 kilogramiem nepārspēts palika Konstantīns Konstantīnovs (230 kg), savukārt kategorijā līdz 75 kilogramiem otrais bija Guntis Šalms (140 kg). Jauniešu konkurencē uzvaru svara kategorijā līdz 110 kilogramiem izcīnīja Jānis Stulpa. Mūsu juniori ieguva divas bronzas godalgas kategorijā līdz 82,5 kilogramiem - Jurijs Rajevs (135 kg) un līdz 90 kilogramiem - Jurijs Rajevs.
Ar uzrādīto rezultātu par sacensību absolūto uzvarētāju kļuva Pevko. 19 komandu kopvērtējumā "Lejaskurzemes sporta" vienība ierindojās ceturtajā pozīcijā, savukārt Bunkas komanda palika astotā.