Kurzemes Vārds

15:09 Piektdiena, 13. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

"Liepājas metalurgs" glābj dāmu basketbolu

Pauls Kaufmanis

Vakar FHK "Liepājas metalurgs" vadītāji aicināja basketbolistes un žurnālistus uz tikšanos, lai informētu par gaidāmajām pārmaiņām un nākotnes plāniem.

Kluba prezidents Sergejs Zaharjins pastāstīja, ka, uzzinot par problēmām Liepājas sieviešu basketbolā un tiekoties ar komandas galveno treneri Līviju Alpe–Lūku, kļuva skaidrs, ja komanda neiegūs jaunu saimnieku, mūsu pilsētas sieviešu basketbols varētu izmirt. Kluba prezidents atzina, ka jau septiņus gadus, kopš pastāv futbola klubs, bet vēlāk arī tika izveidota hokeja komanda, daudzu sporta veidu pārstāvji vērsušies ar lūgumu palīdzēt, taču viņiem nācās atteikt, jo kluba uzturēšana prasījusi ļoti daudz līdzekļu. Sieviešu basketbols nav tikai BK "Lauma" problēma, bet arī bērnu un pilsētas problēma, tādēļ, redzot, ka nav nekāda atbalsta, pieņemts lēmums uzaicināt gan spēcīgāko, gan pirmās līgas komandu pie sevis futbola un hokeja klubā. "Sports mums nav tikai mērķis spēlēt Eiropā augstākajā līmenī, bet arī dot iespēju mūsu bērniem," uzsvēra S.Zaharjins.
Līdz ar to beidzis pastāvēt basketbola klubs "Lauma", kas spēlējis jau kopš 1974.gada, un turpmāk meitenes pārstāvēs "Liepājas metalurgu". "Tas jums uzliks lielu atbildību, jo, kā zināms, "Liepājas metalurgs" sportā nedod citus uzdevumus, kā tikai izcīnīt pirmo vietu," runājot ar basketbolistēm, akcentēja S.Zaharjins. Viņš arī uzsvēra, ka ir priecīgs tikties ar spēlētājām: "Vienkārši dvēsele priecājas, redzot tik daudz skaistu meiteņu!"
Basketbola komandas galvenais menedžeris būs Ilgvars Šēns, kurš, pēc kluba prezidenta vārdiem, turpmāk meitenēm būs tētis, uz ko jaunais menedžeris atjokoja, ka nebūs viegli tik daudz meitenēm būt par tēti. Viņš uzsvēra, ka jautājumu vēl būs daudz un būs lietas, kas jārisina, piebilstot, ka sliktāk nekā līdz šim nebūs.
"Domāju, ka mēs varam tikai priecāties, ka ir atradies kāds, kas atbalsta komandu, un, manuprāt, mēs būsim tikai ieguvējas," teica Līvija Alpe–Lūka. Viņa gan atzina, ka ir žēl tradīcijām bagāto klubu "Lauma", taču tagad sāksies jauns posms, un trenere ir pārliecināta, ka būs vieglāk, jo nebūs jāknapinās kā līdz šim. Tiesa, viņa atzina, ka nosaukums "Liepājas metalurgs" varbūt nav tas piemērotākais sieviešu komandai, bet tas nav šķērslis, lai turpinātu cīnīties.
Spēlētājas kluba vadītājiem uzdeva jautājumu, vai līdz ar augstajām prasībām nebūs jāpērk jaunas basketbolistes, tādējādi pārtraucot tradīciju, ka komandā spēlē Liepājas meitenes, taču jaunie vadītāji mierināja, ka par šādiem pavērsieniem šobrīd nav runas.
Pēc Otrā pasaules kara Liepājas sieviešu basketbola komanda nosaukumu mainījusi trīs reizes. No 1946.līdz 1961.gadam Latvijas meistarsacīkstēs spēlēja "Daugava", pēc tam tradīcijas pārņēma "Zvejnieks", bet no 1974. līdz 2005.gadam komanda spēlējusi ar nosaukumu "Lauma". Šobrīd sācies jauns periods ar "Liepājas metalurga" vārdu.