Kurzemes Vārds

16:00 Otrdiena, 7. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Ķervim sods paaugstināts
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē "Kurzemes Vārds" uzzināja, ka vakar Kārtības policijas priekšnieks Gints Ešenvalds ir pieņēmis lēmumu līdzšinējam CSDD Liepājas nodaļas priekšniekam Ivaram Ķervim par braukšanu dzērumā un sadursmes izraisīšanu piemērot 170 latu naudassodu un atņemt braukšanas tiesības uz trīs mēnešiem. Pēc iepriekš izteiktajiem Iekšlietu ministrijas iebildumiem par pārāk niecīgu piemēroto sodu, lēmums ir pārskatīts un izlemts Ivaram Ķervim sodu palielināt par 20 latiem. Kā atbildību mīkstinošs apstāklis uzskatīts tas, ka iepriekš viņam nekādi pārkāpumi nav fiksēti, tāpat savu vainu viņš atzinis un nožēlojis, bet policijai radītos zaudējumus jau atlīdzinājis.

Liepājā spēlēs viens no spožākajiem vijolniekiem
Indra Imbovica

Piektdien Liepājas teātrī kopā ar Simfonisko orķestri muzicēs viens no savas paaudzes izcilākajiem vijolniekiem, komponista Borisa Blahera dēls Kolja Blahers. Viņš ar 1730.gadā izgatavoto Stradivari vijoli, kas pazīstama ar nosaukumu "Tritton", spēlēs Karola Šimanovska "Pirmo koncertu vijolei ar orķestri".

Kolja Blahers dzimis Vācijā, vijoļspēli sācis apgūt piecu gadu vecumā un līdz pusaudža gadiem mācījies Berlīnes mūzikas skolā. Pēc tam bija studijas Ņujorkā, Džuliarda skolā pie Dorotijas de Leijas, tad Zalcburgā pie Šandora Vega. 1993.gadā Blahers kļuva par pirmo jaunāko koncertmeistaru Berlīnes Filharmonijas orķestra 60 gadu vēsturē, bet 1999.gadā sāka strādāt Hamburgas Mūzikas augstskolā par vijoļspēles profesoru.

Kolja Blahers regulāri piedalījies dažādos mūzikas festivālos un koncertturnejās visā pasaulē. Uzsākot solista karjeru, vijolnieks sadarbojies ar izciliem kolektīviem – Berlīnes, Minhenes un Oslo filharmonijas orķestri, "Gebandhaus" orķestri Leipcigā, "BBC" filharmonijas orķestri Londonā, arī vairākiem Eiropas kamermūzikas orķestriem.

Simfoniskais orķestris un galvenais diriģents Imants Resnis klausītājiem atskaņos arī Johannesa Brāmsa 3.simfoniju un Riharda Vāgnera uvertīru no operas "Tanheizers". Par to "Kurzemes Vārdu" informēja orķestra, preses un programmu sekretārs Gundars Venens.

Inārai Kalnarājai – valsts apbalvojums
22.martā Valsts prezidente Vaira Vīķe–Freiberga parakstījusi Ordeņu kapitula kārtējo lēmumu par valsts apbalvojumu piešķiršanu. Starp apbalvotajiem ir arī liepājniece. Par nopelniem Latvijas labā ar Atzinības krusta Zelta goda zīmi apbalvota sabiedriskā un kultūras darbiniece Ināra Kalnarāja. Liepājnieki viņu labi pazīst ne tikai kā Liepājas teātra aktrisi, bet arī kā sabiedriskās organizācijas "Atštaukas" dibinātāju, tāda paša nosaukuma folkloras kopas vadītāju un folkloras centra "Namīns" vadītāju. Interesanti, ka viņu valsts apbalvojumam izvirzījusi Jaunliepājas bibliotēkas ilggadējo pilsētas gidu grupa un lasītāji. Pieteikuma vēstuli parakstījuši vairāk nekā simt cilvēku. Ināra Kalnarāja jau saņēmusi vēstuli, kurā uzaicināta uz valsts apbalvojuma pasniegšanas svinīgo ceremoniju, kas notiks 3.maijā Rīgas Latviešu biedrības namā.

Atgriezies no sanāksmes
SIA "Liepājas ūdens" direktors Andis Dejus Ventspilī piedalījās Kohēzijas fonda Uzraudzības komitejas sanāksmē, kas notika saskaņā ar Eiropas Komisijas pārstāvju vizīti. Šādas sanāksmes notiek divas reizes gadā, lai novērtētu ES Kohēzijas fonda finansēto transporta un vides infrastruktūras projektu īstenošanas gaitu. Šāda veida sanāksmē SIA "Liepājas ūdens" piedalījās pirmo reizi. Kā zināms, mūsu pilsētā pašlaik tiek realizēts Kohēzijas fonda atbalstītais projekts "Ūdensapgādes pakalpojumu attīstība Liepājā". Šobrīd projekts atrodas sākumposmā, tāpēc pārskati un ziņojumi par tā gaitu uzraudzības iestādēm vēl nav jāiesniedz. Kā uzskata A.Dejus, piedalīšanās šāda veida sanāksmēs ir nenovērtējama pieredzes iegūšanas iespēja, jo var tikties un dalīties pieredzē ar projektu pārraudzībā iesaistīto ministriju atbildīgajiem darbiniekiem un tiem uzņēmumu vadītājiem, kuri projektus īsteno savos uzņēmumos un pašvaldībās.

Izstāde "Eiropas vērošana" videodarbos
Piektdien Karostas laicīgās mākslas galerijā "K.Māksla?" atklās izstādi "Eiropas vērošana", informēja "Karostas kolektīvās kameras" vadītāja un montāžas režisore Kristīne Briede, kuras radošajā grupā apvienojušies Eiropas vērotāji. Šī pamatideja balstās uz putnu vērotāju darbību, kuri novēro un pēta putnus, to uzvedību, migrēšanu, sugas. Bet savukārt Eiropas vērotāju radošā darba pamatā ir "Eiropas ienākšanas" novērošana vienā konkrētā Latvijas vietā, proti, Karostā, tās dokumentēšana un reģistrēšana. Novērošana aktivizējās aizvadītā gada vasarā, kad pēc iestāšanās Eiropas Savienībā Karostas apmeklētāju skaits gandrīz divkāršojās. Kā skaidroja Kristīne Briede, Karostas novērotāji visu vasaru individuāli vai grupās pacietīgi novēroja tūristus, dažādu valstu ierēdņus, daudzas televīziju filmēšanas grupas, žurnālistus, māksliniekus, politiķus, viņu darbu, kustību, uzvedību un migrēšanu. Izstādē būs apskatāma daļa no "Eiropas vērotāju" darba rezultāta, proti, videodarbi.

Atzinība interešu pedagoģēm
Valsts jaunatnes iniciatīvas centra rīkotajā interešu izglītības pedagogu un audzināšanas darba speciālistu metodisko izstrādņu skatē mūsu pilsētu pārstāvēja Bērnu un jauniešu centrs. Marina Vikaine iesniedza savu darbu par Liepājas pilsētas skolu 7. līdz 9. klašu skolēnu erudītu konkursu "Ceļojums ar tramvaju turpinās", Vineta Bērziņa – "Integrētais mācību projekts: Ziemassvētku kartīte", Aija Turnele pievērsās auduma apdrukas iespējām pulciņa nodarbībās. Skatē M.Vikaine ieguva 2.pakāpes diplomu, V.Bērziņa un A.Turnele saņēma 3.pakāpes diplomu.

Telefonakcija par nesakoptajām vietām pilsētā
Liepājnieki līdz 24.aprīlim aicināti piedalīties Spodrības mēneša telefonakcijā un aktīvi izmantot Pilsētas domes karsto tālruni 3425197, lai ziņotu par vietām, kur būtu nepieciešams sarīkot talku, kā arī nesakoptajām teritorijām un nesankcionētajām gružu izgāztuvēm pilsētā. Saņemto informāciju apkopos Vides nodaļas speciālisti, kuri arī rūpēsies, lai iedzīvotāju minētās nekārtības Spodrības mēneša laikā novērstu. Saņemto informāciju pārbaudīs arī Pašvaldības policija, vajadzības gadījumā sodot neapzinīgos namsaimniekus. Tāpēc iedzīvotāju ziņojumos uz karsto tālruni, kuri lielākoties ir anonīmi, būtu nepieciešama konkrētība, jo daudzos gadījumos pēc minētā ielas nosaukuma vien ir grūti atrast īsto vainīgo. No 1. līdz 10. aprīlim Pašvaldības policija jau sodījusi 3 neapzinīgos uzņēmējus un 7 namsaimniekus par līdzās esošo teritoriju netīrīšanu. Par blakusteritoriju nesakopšanu iekasēti pieci naudassodi no 5 līdz 10 latiem, bet par vienu nesankcionēto gružu izgāztuvi Baseina ielā 23/25 īpašnieks sodīts ar 20 latiem.