Kurzemes Vārds

04:38 Svētdiena, 7. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tēvzemiešu vadība atbalsta deputātu maiņu

Sarmīte Pelcmane

Vakar "Kurzemes Vārds" vēstīja par to, ka "TB"/LNNK deputāts Gunārs Silakaktiņš grasās nolikt mandātu, un viņa vietā ir gatavs nākt nākamais sarakstā lielāko balsu skaitu ieguvušais Aigars Kesenfelds. Šodien informācija jau konkrētāka – tā liecina, ka deputātu maiņa tiešām notiks. Jautājums tikai – kādas izmaiņas šī rokāde domē radīs deputātus vēlējušajiem pilsētas iedzīvotājiem.

Kā "Kurzemes Vārdam" atzina pašreizējais deputāts Gunārs Silakaktiņš, kurš tuvākajās dienās noliks mandātu, viņš kā vietējā mēroga kultūras pieminekļu aizsardzības inspektors tikko esot saņēmis vēstuli no savas iestādes vadītājiem – Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, kurā norādīts, ka Silakaktiņam jāizdara izvēle – vai nu inspektors vai domes deputāts. Kā uzskata Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadība, šos abus amatus nevar apvienot, jo tādējādi varētu veidoties interešu konflikts. Būtu tik acīga katra inspekcija!

Jautājot G.Silakaktiņam, kā viņš jūtas situācijā, kad uzreiz pēc ievēlēšanas jānoliek deputāta mandāts, viņš atzina: "Jūtos visai muļķīgi!", – ar to domājot neatbilstību starp priekšvēlēšanu solījumiem un pašreizējo situāciju.

Tomēr pavisam neilgi pēc vēlēšanām Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija Rīgā konstatējusi iespējamās korupcijas pazīmes, tāpēc arī aicinājusi inspektoru izšķirties – vai nu inspekcija, vai deputāta darbs.

G.Silakaktiņš izvēli izdarījis par labu inspektora amatam, kas viņam sirdij tuvs, pazīstams un paredz ilglaicīgu darbību, nevis kā deputāta statusā, kas tikai uz ievēlēšanas laiku.

Pieņemot, ka vēlētājiem, kas balsojuši par konkrētu partiju un tās saraksta līdera vārdam pievienojuši plusiņus, izvirzot viņu par visvairāk punktu ieguvušo un tādējādi deputāta godu pelnījušo, varētu būt savs viedoklis par deputātu maiņām, jautājām G.Silakaktiņam, vai viņš nejūtas piekrāpis vēlētāju uzticību. Galu galā G.Silakaktiņš bija pirmais numurs "TB"/LNNK sarakstā, turklāt tika minēts kā tēvzemiešu kandidāts domes priekšsēdētāja amatam. Uz to viņš atbildēja, ka kļūdījies. Piesakot savu kandidatūru vēlēšanās, viņš konsultējies ar juristu, kurš ņēmis vērā KNAB nostādnes, bet pēc ievēlēšanas izrādījies, ka svarīga loma ir arī civildienesta ierēdņu likumam, kurš aizliedz minēto amatu savienošanu.

G.Silakaktiņš atzina, ka vajadzējis vairāk iedziļināties, tomēr rezultāts arī pašreiz nemaz neesot slikts. Viņaprāt, nākamais deputāts Aigars Kesenfelds ir šim postenim piemērots – jauns, enerģisks, izglītojas. G.Silakaktiņš kategoriski noliedza baumas, ka viņa lēmumu atteikties no deputāta mandāta varētu būt ietekmējuši kādi blakus apstākļi – iespaidošana ar naudu, varu vai tamlīdzīgiem līdzekļiem.

Savukārt jaunais "TB"/LNNK Liepājas nodaļas priekšsēdētājs Jānis Gailis uzskata, ka par deputātu maiņu nav jāuztraucas. "Galu galā visi startējuši vienotā sarakstā, kur galvenās ir partijas nostādnes, tāpēc nav tik liela nozīme, tieši kurš no saraksta kandidātiem pildīs partijas uzdevumus," teic J.Gailis. Arī viņš apliecināja, ka G.Silakaktiņa dalība vēlēšanās iepriekš apspriesta ar juristu, kurš nekādas pretrunas nav saskatījis. Tomēr pēc vēlēšanām tādas tika konstatētas.

J.Gailis, kā nodaļas priekšnieks, pauda atbalstu nākamajam deputātam A.Kesenfeldam. Tas ir tieši tas, kas pašreiz Liepājas domei vajadzīgs, uzskata J. Gailis. Protams, pieredze arī noderētu, bet tā nāks ar laiku, viņš pārliecināts.

Nodaļas pašreizējais priekšnieks J.Gailis toties ir ļoti sašutis par sava priekšteča paziņojumiem: "Viņam – Birzkopam – kā vienkāršam partijas biedram nebija tiesību paust viedokli partijas vārdā, kaut vai tikai partijas biedra vārdā. Mums ir strikta hierarhija – viedokli partijas vārdā publiski var paust tikai nodaļas vadība. Ja Birzkops gribēja ko teikt, to viņš varēja tikai kā privātpersona." Viņš piebilda, ka par Birzkopa izteikto vēl būšot nopietna spriešana partijas iekšienē.