Kurzemes Vārds

05:46 Svētdiena, 7. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Vēl vienā dzīvoklī uziet ļergas tecinātavu
Andrejs Rjabcevs

Reaģējot uz iedzīvotāju sniegto informāciju, Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbinieki vakar veikuši pārbaudi kādā dzīvoklī Tosmarē un uzgājuši tur nelikumīgi iekārtotu ļergas ražotni.
Iekļūstot dzīvoklī Viršu ielā 5a, policisti konstatējuši, ka mājas apstākļos ierīkota ražotne, kas darbojusies samērā lielos apmēros. Virtuvē pie kopējā mājas gāzes vada nelikumīgi, apejot skaitītāju, bija pievienotas trīs gāzes plītis, vēl viena atradusies istabā daļēji izārdītā stāvoklī. Brāgas tvaicēšanas process ritējis pilnā sparā, jo uz gāzes plīts atradušās noslēgtas kannas, kurām pievienotas speciālas izvades caurulītes gatavajai produkcijai. Lai panāktu maksimāli augstu kvalitāti mājas apstākļos gatavotajai reibinošajai dzirai, caurules no tvaicēšanas aparātiem izvadītas pa caurumu sienā uz blakus esošo vannas istabu, kurā uzstādīta aptuveni 200 litru tilpuma muca. Tajā savukārt pievienots ogles filtrs, caur kuru filtrējusies kandža. Policisti pieļauj, ka jau vairākus gadus šī tecinātava netraucēti darbojusies, taču tagad nelikumīgās darbības vismaz uz laiku nāksies pārtraukt, jo konfiscēti gan visi ar izgatavošanu saistītie agregāti, gan arī gatavās produkcijas un brāgas paraugi, bet pārējais šķidrums iznīcināts. Dzīvoklis pieder 1968.gadā dzimušajam Egonam P., taču ar pašu vīrieti likuma sargiem vakar nebija izdevies sazināties, lai noskaidrotu viņa komentāru par dzīvoklī ierīkoto tecinātavu. Tāpat arī Gāzes avārijas dienests atvienojis dzīvoklim gāzi un sastādījis konstatācijas aktu, pēc kā tiks lemts arī par vainīgās personas sodīšanu.

Tīrot logus, nositas večuks
Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē, pirmdien K.Ūliha ielā noticis nelaimes gadījums, kur pa nama 4.stāva logu izkritis kāds vīrietis. Policijas preses sekretāre Egita Guseva stāstīja, ka 1917.gadā dzimušais Vladislavs B. ap pulksten 15.30 ķēries pie sava dzīvokļa logu mazgāšanas, taču zaudējis līdzsvaru un izkritis pa ceturtā stāva logu. Diemžēl kritiens vīrietim izrādījies liktenīgs un no gūtajām traumām viņš notikuma vietā mira, nesagaidot neatliekamās medicīniskās palīdzības speciālistus.

Māsas dēls iedur mugurā
Pirmdienas vakarā ap pulksten 22 Aizputes neatliekamajā medicīniskajā palīdzībā pēc palīdzības vērsies 1969.gadā dzimušais Jānis V., kuram ārsti konstatējuši durtu brūci mugurā. Tā kā šādu savainojumu Jānis varēja gūt tikai vardarbīgā veidā, mediķi par notikušo nekavējoties informējuši policistus, kuri uzsākuši izmeklēšanu. Kā "Kurzemes Vārdam" vakar stāstīja policijas preses sekretāre Egita Guseva, izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka Jānis traumas guvis, ķildojoties ar savu māsas dēlu, 1985.gadā dzimušo Arvi L. Vīrietis sācis ar gados jaunāko radinieku strīdēties dzīvoklī Aizputē, Kalvenes ielā 48, un strīda laikā Arvis iedūris viņam ar nazi mugurā. Zināms, ka cietušais pirms tam lietojis alkoholu un, iespējams, tieši tas bijis incidenta iemesls.

Par velti skatās televīziju
Reaģējot uz saņemtajām sūdzībām, policijas darbinieki šajās dienās veikuši pārbaudi kādā dzīvoklī Vērgales ielā 1 un atklājuši, ka tā saimnieks nelikumīgi pieslēdzis kabeļtelevīziju. Dzīvoklī patvaļīgi ir ievilkts televīzijas kabelis no uzņēmuma "Elektrons K" submaģistrālā vada, tādējādi pakalpojuma sniedzējam ilgstoši radīti zaudējumi. Pieslēgums ir atvienots un policija sākusi lemt par soda piemērošanu dzīvokļa saimniekam.