05:51 Ceturtdiena, 14. novembris

Vingrotājām panākumi Rīgā un Liepājā
Emīls Dreiblats

Liepājniece Marina Kisluhina pagājušās nedēļas nogalē Rīgā gada prestižākajā starptautiskajā turnīrā mākslas vingrošanā "Baltijas aplis" daudzcīņā ierindojās 5.vietā. Tikmēr Liepājas atklātajā čempionātā sporta vingrošanā augstus rezultātus sasniedza vairākas Liepājas vingrotājas.
"Baltijas aplis" Rīgā notika jau sesto reizi un šoreiz pulcēja 25 dalībnieces no 11 valstīm. Latviju pārstāvēja četras vingrotājas, arī liepājniece Marina Kisluhina. Viņa iekļuva visos četros finālos un visaugstāko vērtējumu – 4.vietu – saņēma par vingrojumu ar bumbu. Pārējos trijos vingrojumu veidos – ar auklu, vālītēm un lentu – Marina ierindojās 5.vietā, šādu pašu pozīciju ieņemot arī daudzcīņas kopvērtējumā. Par uzvarētāju kļuva Krievijas pārstāve Lijasana Utjaševa.
Liepājnieces trenere Tatjana Ņikitina atzina: sākotnēji nav cerējusi, ka Marina iekļūs visos četros finālos. "Viņa apsteidza visus, ko varēja apsteigt. Krievija un Baltkrievija šajās sacensībās startēja ar spēcīgāko sastāvu, un pagaidām mēs ar viņām vēl nevaram konkurēt. Tomēr sasniegtais rezultāts rāda, ka viņa pašlaik ir perspektīvākā mākslas vingrotāja Latvijā," ar savas audzēknes sniegumu trenere bija apmierināta. Nākamās nedēļas nogalē Kisluhina piedalīsies Latvijas čempionātā, bet jau dažas dienas vēlāk dosies uz Franciju, kur piedalīsies Pasaules kausa izcīņā.
Liepājas čempionātā sporta vingrošanā piedalījās arī sportistes no Rīgas un Ventspils, kopumā 60 vingrotājas. Sporta meistaru kandidātu klasē 2.vietu izcīnīja Liepājas Vingrošanas sporta skolas audzēkne Viktorija Huve, savukārt Marina Afaņeviča, kļūdoties vingrojumā uz baļķa, palika ceturtā. 2.sporta klasē labākās no liepājniecēm bija Virma Jankovska, izcīnot 2.vietu, kā arī Anarina Haritonova, kura ieņēma ceturto pozīciju. Jaunatnes sporta klasē no mūspuses vingrotājām vislabāko sniegumu demonstrēja Anna Gavriša (2.vieta) un Kristīne Kaņevska (5.vieta).

Cīņas sākuši Liepājas motokrosisti
Pauls Kaufmanis

Aizvadītās nedēļas nogalē sākās Latvijas čempionāts motokrosā, kurā startē arī divi liepājnieki – Dāvis Līvs un Kaspars Kraulis. Līvs pirmajā posmā Ķegumā izcīnīja otro vietu, bet Kraulis ierindojās ceturtajā pozīcijā.
Pērnā gada Latvijas čempions 85 kubikcentimetru klasē Dāvis Līvs abos braucienos ierindojās aiz uzvarētāja Matīsa Karro un arī kopvērtējumā palika otrais. Šosezon mūsu motosportists jau aizvadījis arī trīs Holandes čempionāta posmus, kuros izcīnīja trešo, pirmo un piekto vietu, un kopvērtējumā pēc četriem posmiem (pēdējā nestartēja, jo piedalījās sacensībās Ķegumā) ieņem piekto pozīciju. Vēl liepājnieks piedalījies arī pirmajā ADAC posmā, kur pirmajā braucienā startā krita, tomēr no pēdējās vietas spēja pakāpties līdz trešajai. Diemžēl divus apļus līdz sacensību beigām plīsa riepa, un Līvs ierindojās sestajā vietā. Otrajā braucienā pievīla motors, tāpēc nācās palikt bez ieskaites punktiem. Kopvērtējumā 13.vieta.
Motosportista tēvs Andris Līvs pastāstīja, ka šobrīd vēl tiek izmantots tas pats motocikls, kas bija pērn, taču pēc šīs nedēļas nogales, kad tiks aizvadīts nākamais Holandes čempionāta posms, tiks iegādāts jauns spēkrats. Šosezon mūsu motobraucējam izvirzīti augsti mērķi – tāpat kā pērn izcīnīt Latvijas čempiona titulu, uzvarēt ADAC kopvērtējumā (pagājušajā gadā Līvs bija otrais), arī Holandes čempionātā būt labākajam. Viens no galvenajiem startiem būs pasaules junioru čempionāts, kas jūlijā norisināsies Čehijā, arī šajās sacensībās liepājnieks varētu tēmēt uz pirmo vietu.
Kraulis, kurš startē 125 kubikcentimetru klasē, šosezon no kluba "IK Auseklis" pārgājis uz Ventspils komandu "Rodeo", kas ir spēcīgākā Latvijā. Aizvadītajā Latvijas čempionāta posmā sportists kvalifikācijā uzrādīja trešo labāko laiku, pirmajā braucienā ierindojās ceturtajā vietā, bet otrajā pēc kritiena sastiepa ceļa saites un finišēja sestais. Kopvērtējumā – ceturtā pozīcija.
Motokrosists "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka nedēļas nogalē bija plānots piedalīties Eiropas junioru čempionāta pirmajā posmā Dānijā, taču nenokārtotu formalitāšu dēļ netika pielaists startam un varēja piedalīties Latvijas čempionātā. Kraulis atzina, ka no Ventspils kluba jūtams lielāks atbalsts. Šogad sportists startē ar jaunu firmas "Yamaha" motociklu, kurš pagaidām gan vēl neesot līdz galam pieregulēts.
Runājot par šīs sezonas mērķiem, Kraulim par prioritāti izvirzīts Eiropas čempionāts. Tajā viņš gatavs cīnīties par vietu labāko desmitniekā. Par Latvijas čempionātu šobrīd esot grūti spriest, jo Eiropas maču dēļ liepājnieks nevarēs piedalīties divos no nākamiem četriem posmiem. Vēl šosezon jūlijā paredzēts piedalīties pasaules junioru čempionātā, kurā mūsu sportists arī cer uz desmitnieku. Nākamais starts Kraulim paredzēts šonedēļ Ungārijā, kur notiks otrais no sešiem Eiropas čempionāta posmiem.

Komanda "Unifex" dramatiskā cīņā iekļūst finālā

Dramatiska cīņa norisinājusies Liepājas pilsētas čempionāta zāles futbolā pusfinālā, kurā komanda "Unifex" pēcspēles sitienos ar 7:6 pieveica favorīti "Tosmares kuģu būvētavu". Otrajā pusfināla spēlē "UPTK–S" ar 20:6 sagrāva "UPTK 1".
Smagajā cīņā par iekļūšanu finālā tosmarieši kontrolēja spēli, taču "Unifex", izmantojot pretuzbrukumu iespējas, lika pretiniekiem visu laiku atspēlēties, līdz otrā puslaika vidū pirmo reizi ieguva divu vārtu pārsvaru – 5:3. Taču tad sekoja "Tosmares kuģu būvētavas" ofensīva un pēdējā minūtē pēc Sergeja Artjomova ceturtajiem vārtiem rezultātā atkal iestājās līdzsvars – 5:5. Pēcspēles sitienos pirmajā kārtā neviena no komandām nebija precīza, otrajā – abas guva panākumus, bet trešajā – tosmarieši kļūdījās, turpretī komandas "Unifex" kapteinis Andrejs Šuļga nodrošināja vietu savai vienībai finālā – 7:6. Jāpiebilst, ka šajā cīņā Celtnieku kluba sporta zāles tribīnes bija pārpildītas un spēles kvalitātes un intrigas ziņā komandas līdzjutējus nepievīla.
Otrajā pusfināla mačā šoreiz sīva spēkošanās izpalika un "UPTK–S" ar 20:6 pārliecinoši pieveica "UPTK 1". Uzvarētāju labā pusi no komandas vārtiem guva Vladlens Osipovs, savukārt zaudētājiem piecas reizes bumbu vārtos raidīja Igors Jegorovs. Vēl aizvadītajā nedēļā norisinājās cīņa par 11.vietu, kurā "Liepājas papīrs" ar 12:6 neatstāja nekādas cerības "Lumier 1" vienībai. Ar deviņiem vārtu guvumiem izcēlās turnīra rezultatīvākais spēlētājs Aldis Kleins.
Šonedēļ cīņā par devīto vietu tiksies "Tautas saskaņas partija" un "Laro", par septīto vietu cīnīsies "Paradokss" un "Miku", un par piekto vietu – "Lauma" un "Varavīksne". Čempionāta medaļnieki būs zināmi pēc nedēļas.