Kurzemes Vārds

23:01 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Maršruta mikroautobusos biļete maksās 30 santīmu
Viktors Ulberts

Straujā degvielas cenu kāpuma dēļ uzņēmumi, kas Liepājā veic regulāros pasažieru pārvadājumus ar mikroautobusiem, ir spiesti paaugstināt biļešu cenu, tāpēc no 1.maija līdzšinējo 20 santīmu vietā tā maksās 30 santīmu. "Tas nav mūsu untums. Tas ir strauji augošās degvielas cenas dēļ. Ar līdzšinējo biļešu tarifu mums vairs nav iespējams strādāt," šo lēmumu komentēja SIA "Liepājas tūre" izpilddirektore Kristīna Vuciņa.
Cenas cels visi uzņēmumi, kas Liepājā pārvadā pasažierus ar mikroautobusiem: sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Kings", "Dantes", "Liepājas tūre", "Centrdomnaremonts", "Ass Auto" un akciju sabiedrība "Liepājas Autobusu parks". Tā kā šie pārvadājumi netiek dotēti no valsts vai valsts speciālā budžeta, tad braukšanas maksu ir tiesīgs noteikt pārvadātājs.
Kā zināms, degvielas cenu pieaugums izraisījis krīzi visos pasažieru pārvadāšanas biznesā iesaistītajos uzņēmumos. Lai arī naftas cena pasaules tirgū ir ievērojami kritusies, Latvijas degvielas uzpildes stacijās šīs izmaiņas nemana. Firmas "Latvija Statoil" izpilddirektore Baiba Rubesa paziņoja, ka patērētājiem jābūt gataviem nākotnē maksāt pat 80 santīmu par degvielas litru līdzšinējo 55 santīmu vietā.
"Ja degviela maksās 80 santīmu, tad es šaubos, vai pietiks arī ar 30 santīmiem par braucienu. Situācija vairs nav normāla. Cilvēku maciņi cietīs visās jomās, savukārt valdībai ir jāsāk domāt, kā apturēt degvielas cenu kāpumu. Jo mēs jau esam tieši atkarīgi no šīs cenas," piebilda K.Vuciņa.

Diabētiķus aicina uz Ģimenes dienu
Tā kā drīzumā gaidāma Mātes diena, kas ir svētki visai ģimenei, arī Liepājas Diabēta slimnieku asociācija aicina savus locekļus, viņu piederīgos un tuviniekus uz Ģimeņu dienu. Tikšanās oficiālajā daļā notiks šīs organizācijas statūtu izmaiņas, bet pēc tam varēs noklausīties Pedagoģijas akadēmijas profesores Anitas Līdakas lekciju par ģimenes attiecībām, ja tajā ir kāds ar īpašām vajadzībām. Par tādiem uzskatāmi arī diabēta slimnieki. Bet turpinājumā līdzīgas problēmas – par ģimenes attiecībām – varēs redzēt, arī noskatoties fragmentus no Tautas teātra izrādes "Dodiet vietu rītdienai!". Šī tikšanās notiks rīt pulksten 12 Liepājas Latviešu biedrības namā.

Teātrī mainās valdes locekļu skaits
Liepājas teātra valdes locekle Nellija Kleinberga, kuras pārziņā bija plānots nodot administratīvos un personāla jautājumus, uzrakstījusi atlūgumu, jo viņa ievēlēta par Skrundas domes priekšsēdētāju. Tāpēc pašvaldības SIA "Liepājas teātris" padome – priekšsēdētājs Herberts Laukšteins, tās locekļi – Kultūras ministrijas pārstāve Ilze Kļaviņa un Pilsētas domes priekšsēdētāja biroja vadītāja Antra Brūna – nolēma atbrīvot N.Kleinbergu no valdes locekles amata teātrī. Izvērtējot radušos situāciju, padome nolēmusi valdes sastāvu vairs nepapildināt, līdz ar to Liepājas teātrī būs tikai divi valdes locekļi – teātra izpilddirektors Guntis Dambergs un mākslinieciskais vadītājs, režisors Rolands Atkočūns. Padome attiecīgi arī pārdalījusi valdes locekļu pienākumus un atbildību. Teātra valdes un padomes sēdē, kas notiks maija otrajā pusē, teātra mākslinieciskais vadītājs iepazīstinās ar teātra repertuāru, kurā paredzēts iekļaut oriģināldramaturģijas darbus, izrādes bērniem un muzikālas izrādes.

Demonstrē prasmi likvidēt avārijas sekas
Tie liepājnieki, kuri vakar J.Asara ielas tuvumā pie dzelzceļa redzēja vairāku operatīvo dienestu automašīnas, var nesatraukties, jo nekas ārkārtējs nav noticis. Tur dzelzceļnieki kopā ar pilsētas operatīvo dienestu pārstāvjiem no Rīgas atbraukušajai komisijai demonstrēja savu prasmi reaģēt uz iespējamām avārijas situācijām, pastāstīja Liepājas stacijas priekšnieks Jurijs Stukovs. "Tā bija mācību trauksme. Caur Liepājas staciju tiek vestas arī bīstamās kravas, tāpēc mums jābūt gataviem rīkoties, ja notiek kāda nelaime," viņš paskaidroja.

Jānis Neimanis palīdz ministrijai
Liepājas Arodbiedrību centra priekšsēdētājs Jānis Neimanis iekļauts to cilvēku sarakstā, kuri palīdz veidot politiku Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai. Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība viņu deleģējusi strādāt "Teritorijas ilgtspējīgas attīstības darba grupā". Tā ir starptautiska darba grupa, kas izstrādā metus Latvijas nacionālās attīstības plānam.

Tikai neuzkāpt uz grābekļa
Spodrības mēneša galvenie notikumi Karostā risināsies rīt. Namu pārvaldes vadītāji pēc iepriekšējo gadu pieredzes cer, ka iedzīvotāji būs pietiekami atsaucīgi. Atnāks arī pašu darbinieki. Visiem jāsapulcējas pie kultūras centra "[email protected]" atklātās skatuves pulksten 11. Tālāk talkas dalībnieki dosies uz saviem objektiem. Talkai veltīts arī speciāls un oriģināls plakāts, kas aicina neuzkāpt uz grābekļiem, bet gan ņemt tos rokās un piedalīties sabiedriskajos darbos. Tāpat kā citus gadus, paredzēts arī mielasts, lai, kā teikts aicinājumā, "atjaunotu spēkus".

Zagļus bargi sodīs
Pēc apkures pārtraukšanas atgriezies aukstums. Un dzīvokļos pazeminājusies temperatūra. Uz to dīvaini reaģējuši daži iedzīvotāji – zog siltumenerģiju. Ir atradušies "racionalizatori", kas prot tikt pie siltuma, izdarot dažas vienkāršas manipulācijas pagrabā. Tas tāpēc, ka siltumu joprojām piegādā pirmsskolas iestādēm un ūdens uzsildīšanai. Taču konkrētie pārkāpumi uzreiz klūst zināmi. "Liepājas siltuma" direktors Teodors Maļauko atzīmēja, ka tas sagādā zaudējumus, tāpēc pret ļaunprātīgajiem īrniekiem vērsīsies stingri. Ministru kabineta noteikumos šādos gadījumos noteikts sods trīskārtējā apmērā, rēķinot pēc maksimālās slodzes par laiku, kas pagājis no pēdējās pārbaudes. Jau šodien un turpmākajās dienās uzņēmuma speciālisti veiks virkni pārbaužu.

Izsludināts konkurss
Līdzšinējais Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Viljams Opšteins uzrakstījis atlūgumu. Viņu šajā amatā apstiprināja pirms pusotra gada ar norunu, ka Nekustamā īpašumu pārvaldi viņš vadīs gadu un, izmantojot savas zināšanas un pieredzi, sagatavos sev vietnieku. Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītāja vietnieks ir Uldis Vārna, kas vienlaikus ir arī Liepājas domes Īpašumu konversijas nodaļas vadītājs. Dome izsludinājusi atklātu konkursu uz Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītāja vietu. Pretendenti var pieteikties Pilsētas domē līdz 1.maijam.