Kurzemes Vārds

09:14 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Mazie uzņēmēji tūrismā ir kā laba piedeva kaut kam lielam
KLĀVS VIKMANIS,
zemnieku saimniecības "Verbeļnieki" pārvaldnieks

Nupat jau jaunā tūrisma sezona ir pie durvīm, un es domāju, ka ikvienam, kas nodarbojas ar tūrisma biznesu, šobrīd darbs dzen darbu. Arī mūsu saimniecībā tā ir – šobrīd jāsteidz pabeigt jauno viesu namu un paspēt citus darbus. Mūsu ģimene ar tūristu uzņemšanu nodarbojas jau desmit gadu, pa šo laiku esam uzkrājuši zināmu pieredzi, tāpēc varu pateikt pavisam droši: tie mazie uzņēmēji, kam pieder viesu nami, nebūs galvenais magnēts, kas piesaistīs mūspusei lielus tūristu pulkus. Par to ir jādomā pilsētai un rajonam kopumā un jārada situācija, lai tūristi gribētu šeit braukt.

Jā, esmu dzirdējis ieteikumus piedāvājumu savās saimniecībās veidot atraktīvāku, daudzveidīgāku un interesantāku, piemēram, dažādas sporta vai izklaides takas. Tas noteikti ir interesanti, taču pavisam droši varu apgalvot, ka tūristi, un īpaši jau nu ārzemnieki, nebrauks skatīties vienu taku. Viņi šurp brauks tad, ja būs daudzveidīgs un plašs piedāvājums. Un tad, iespējams, izstaigās arī to taku pie tā saimnieka, kur izvēlēsies pārnakšņot, tāpēc es domāju, ka mēs, mazie uzņēmēji, šajā biznesā varam būt kā laba piedeva kaut kam lielam. Es, protams, nekādā gadījumā negribu teikt, ka šajā virzienā nav jāstrādā, taču pagaidām apzinos vismaz savas iespējas – mēs varam piedāvāt atpūtu pie jūras, nevis aktīvu un atraktīvu izklaidi. Turklāt būsim reālisti – lai izveidotu kaut ko patiešām atraktīvu un piesaistošu, ir vajadzīgi prāvi līdzekļi. Un tieši tas situāciju sarežģī, jo tūrisma sezona mūspusē ir ļoti īsa – tikai vasaras mēneši. Protams, ja sezona ir veiksmīga, nenoliedzami, ka nopelnītais dod iespēju paplašināt savu uzņēmumu, taču ne tik strauji, kā gribētu. Es domāju, ka mēs aptuveni pēc pieciem gadiem varēsim uzelpot mazliet vieglāk.

Kopumā vērtējot Liepāju un rajonu no tūrisma viedokļa, es domāju, ka attīstība šajā virzienā noteikti notiek, taču nevar gaidīt, lai tas notiktu ātri. Manuprāt, steidzamākais, pie kā jāstrādā šajā jomā, ir infrastruktūras, piemēram, ceļu sakārtošana. Un vēl jāņem vērā tas, ka nevaram sev uzstādīt mērķi strādāt tikai ārzemju tūristiem. Situācija ir tāda, kāda tā ir – mūsu pašu tūristu pret ārzemniekiem ir puse uz pusi. Un, visticamāk, šāda attiecība arī saglabāsies.