Kurzemes Vārds

14:00 Otrdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nedēļas nogales izklaides iespējas

Teātris un kino
*Liepājas teātrī rīt pulksten 18 un svētdien pulksten 13 – Johana Štrausa–dēla mūzikāla izrāde "Vīnes valsis". Otrdien pulksten 19 – Viljama Šekspīra "Romeo un Džuljeta. Mīts", trešdien pulksten 19 – Alana Reino–Furtona komēdija "Amedejs", bet ceturtdien pulksten 12 – Ineses Zanderes un Valda Zilvera izrāde bērniem "Kaķīša dzirnavas".
*Liepājas Leļļu teātrī rīt pulksten 12 – izrāde "Eža kažociņš".
*Kinoteātrī "Balle" var noskatīties asa sižeta filmu "Cīņa ar ēnu", komēdiju "Vēsā mierā", trilleri "Tulks".

Mūzika
*Šovakar pulksten 18.30 Liepājas teātrī – Liepājas Simfoniskā orķestra koncerts, solists Kolja Blahers (vijole, Vācija).
*Svētdien pulksten 15 Latviešu biedrības nama kamerzālē – Tautas mākslas un kultūras centra vīru kora "Dziedonis" 76.dzimšanas dienas koncerts.
*Šodien mūzikas klubā "Pablo" par mūziku gādās dīdžejs Randevu, bet Latvijas 1.rokkafejnīcā spēlēs trio "Ērglis, Strazds, Kupčis". Rītvakar klubā un rokkafejnīcā paredzēta festivāla "Baltic Beach Party" iesildīšanās ballīte. Rokkafejnīcā spēlēs grupa "Los Amigos", bet klubā – dīdžeji Andrejs Jemeļjanovs (Lietuva), Rice (Rīga) un Čiekurs.
*Klubā "Fontaine Palace" šovakar – sarīkojums "Disco a la Carte", rītvakar uzstāsies grupas "Fabulous Disaster" (ASV) un Terminal Blue" (Skotija). Svētdienas vakarā klubā rādīs filmu "Breolīns".

Izstādes
*Liepājas muzejā no šodienas var apskatīt mākslinieka Visvalža Garokalna akvareļu izstādi, turpat arī muzeja 80 gadu jubilejai veltīta izstāde "Kā nebūtu, ja būtu...".
*Muzeja nodaļā "Liepāja okupāciju režīmos" – Mārtiņa Cukura karikatūru un Gentosa Petraiša koktēlniecības darbu izstāde "Šodien stādām rutkus", kā arī izstāde no muzeja "Kurzemes cietoksnis".
*Muzeja nodaļā "Zvejniecības un kuģniecības vēsture" – Paula Spridzāna gleznu izstāde, kā arī izstāde no Liepājas muzeja krājuma "No tālām aizjūrām".
*Karostas laicīgās mākslas galerijā "K.Māksla?" šodien pulksten 18 atklās izstādi "Eiropas vērošana".
*Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas zālē var aplūkot fotomākslinieces Irinas Tīres izstādi "Dzejnieku portreti un dubultportreti".
*Mākslas galerijā "Māja" vēl tikai šonedēļ – Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Alekseja Naumova gleznu izstāde "Krāsainā pasaule".
*Galerijā "Klints" –Liepājas pilsētas un rajona mākslinieku darbu 4.konkursizstāde "Pie jūras dzīve mana".
*Galerijā "Rožu laukums" – Miķeļa Golta gleznu izstāde "Sibīrija".
*Liepājas Latviešu biedrības nama izstāžu galerijā – mākslinieces Etijas Gorbantes darbu izstāde.

Citas labas lietas
*Rīt no pulksten 10.30 Latviešu biedrības namā – sporta deju kluba "Ekstra" atklātās sacensības "Jūras valsis – 2005".

Gribu zināt…
Aktieri Jāni Dreiblatu varēs redzēt Liepājas teātrī izrādē "Vīnes valsis"
Ar kādām rakstura īpašībām jābūt labam aktierim?
– Jābūt dabas dotam talantam, fanātiskām darba spējām un mazliet dullumam.
Vieglāk spēlēt traģiskās vai komiskās lomas?
Man nav bijis daudz traģisko lomu, komisko grūtums atkarīgs no attiecīgā materiāla. Katrai lomai ir savs grūtums un vieglums.
Kādu tēlu gribētu nospēlēt?
– Joprojām gribu nospēlēt Antiņu, tas ir mans jaunības dienu sapnis.
Ar ko lauki ir labāki par pilsētu
– Tur ir tīrs gaiss, čivina putniņi, var uzturēt fizisko formu, parakņājoties pa dobēm un pļaujot zāli, kā arī var skatīties zvaigznēs.
Mīļākais ēdiens?
– Man garšo visi latviešu nacionālie ēdieni, īpaši putraimu biezputra ar speķa mērci un skābu kāpostu zupa.
Kā pietrūkst "Liepājas metalurga" hokeja komandai?
– Pašmāju hokejistu un humora izjūtas gan spēlētājiem, gan treneriem.

Iesakām

Viena valoda – dažādi tulkojumi
Politiskais trilleris "Tulks", iespējams, daudziem kino gardēžiem paliktu nepamanīts, ja vien afišās neparādītos trīs vārdi: Sidnijs Pollaks, Nikola Kidmena un Šons Penns. Režisors Pollaks ("Prom no Āfrikas", "Firma", "Sabrina") ir slavens ar saviem politiskajiem trilleriem, kuros ir ne tikai spraigi sižeti ar dzīvību apdraudošām situācijām, šaudīšanos un bēgšanu, ne mazāk svarīgs ir arī psiholoģiskais faktors. Ar profesionalitāti viņš iemantojis uzticību un panācis, ka Apvienotās Nāciju Organizācijas ēkā ļauj ievest filmēšanas grupu, tādējādi plašam skatītāju lokam parādot turienes virtuvi.
Filmas centrā ir ANO tulce, Dienvidāfrikā dzimusī Silvija Blūma, ko atveido oskarotā zvaigzne Nikola Kidmena ("Gaviļniece", "Mulenrūža", "Aukstais kalns"). Dzirdētā saruna par gaidāmo Motabo valsts prezidenta Edmunda Zuani noslepkavošanu pārvērš jaunās sievietes dzīvi, liekot atkal uzjundīt pagātnes sāpīgajām atmiņām un apsvērt, vai var piedot cilvēkam, kas vainojams vecāku, māsas, brāļa un mīļotā cilvēka nogalināšanā. Ja Silvija ANO ieradās ar mērķi palīdzēt ieviest mieru pasaulē, tad dažu dienu notikumu dēļ viņa, tāpat kā agrāk, pret netaisnību stājas ar ieroci rokā.
Nikolas Kidmenas filmas partneris ir arī zelta statuetes ieguvējs Šons Penns ("Noslēpumu upe", "21 grams"), kas filmā atveido nesen nelaimes gadījumā sievu zaudējušo FIB aģentu. Tobina Kellera uzdevums ir tikt skaidrībā, vai tikai prezidents Zuani nav jāsargā no pašas tulces, kurai ir gana iemeslu redzēt viņu mirušu. Taču sekojošo traģisko notikumu dēļ abu varoņu starpā arvien retāk nepieciešama tulka palīdzība – viņi sāk saprast, ka atrodas vienā pusē.
Filma aizraus tos, kam patīk spraigs sižets, kur iznākumu ir grūti uzminēt, un minētie aktieri, kas rāda lielisku saspēli un profesionalitāti, papildinot cits citu. Taču vīlušies varētu būt laimīgo beigu cienītāji, ja nu vienīgi viņi, tāpat kā Silvija, neuzskata, ka katram cilvēkam ir sava īstā vieta.

Festivāla "Baltic Beach Party" iesildīšanās ballīte
Pašlaik par vasaru liecina vienīgi kalendārā redzamie datumi, tomēr saulainākā gadalaika atnākšana ir tikpat nenovēršama, kā ar to saistītie izklaides sarīkojumi. To skaitā viens no apmeklētājus visvairāk saistošajiem ir tradicionālais pludmales festivāls. Bet, kamēr līdz pludmales prieku baudīšanai vēl nedaudz jāpaciešas, rītvakar klubā "Pablo" un Latvijas 1.rokkafejnīcā varam palīksmot festivāla "Baltic Beach Party" iesildīšanās ballītē.
Kā jau saulainam gadalaikam pienākas, arī pludmales festivāla ieskaņas sarīkojumā par vasarīgām muzikālām noskaņām rokkafejnīcā gādās eksotiskā grupa "Los Amigos", kas ne vienreiz vien krāšņojusi dažādus saietus ar saulainiem regeja ritmiem. Turpat ar priekšnesumiem uzstāsies Kristīnes Kleinšmites deju grupa, kas sola arī dejas uz bāra letes. Būs dažādi citi pārsteigumi, konkursi un balvas, un to visu kopā palīdzēs saturēt jaukā pludmales meitene Maija.
Tikpat atraktīvas norises iecerētas arī klubā "Pablo", kur vasarīgus mūzikas ritmus sola trīs dīdžeji. Pirmo reizi klubā uzstāsies dīdžejs no Lietuvas – Andrejs Jemeļjanovs, kurš pērn kaimiņzemes dīdžeju konkursā ieņēma otro vietu. Viņam palīdzēs dīdžejs Rice, kura pastāvīgā mājvieta ir Rīgas klubs "Nautilus", kā arī mūsu pašu dīdžejs Čiekurs, kas visbiežāk dzirdēts klubā "Pablo", arī "Rietumu radio" ēterā.
Pirms katra liela sarīkojuma ir jāiesildās, tādēļ rītvakar tiekamies rokkafejnīcā un klubā "Pablo"!