(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Denisam Saglajevam divi pilsētas rekordi
Pauls Kaufmanis

Kompleksās sporta skolas peldbaseinā aizvadīts Liepājas atklātais čempionāts peldēšanā, kurā startēja arī sportisti no Jelgavas. Par diviem pilsētas rekordiem šoreiz parūpējās Deniss Saglajevs.
Liepājnieks palika nepārspēts 100 un 200 metros brasā (1:08,50 un 2:28,37). Turklāt rezultāts 200 metros bija arī sacensību trešais labākais rezultāts (pēc FINA tabulām) 1991.gadā dzimušo un vecāku sportistu grupā. Augstvērtīgāko rezultātu sasniedza Romāns Miloslavskis 100 metros tauriņstilā (55,35). Viņš izcīnīja uzvaras arī 50, 100 un 400 metros brīvajā stilā (23,84, 51,79 un 3:57,13). Otrs labākais rezultāts pieder Zanei Dēbelei 100 metros uz muguras (1:08,14). Viņa kārtējo reizi pierādīja, ka peldējumos uz muguras ir labākā mūsu sportiste, pārliecinoši uzvarot arī 50 un 200 metros (32,24 un 2:30,72).
Jaunākajā grupā meitenēm augstvērtīgāko rezultātu sasniedza Olga Medvedevskiha, apsteidzot citas liepājnieces – Aleksandru Onufreņu un Jeļenu Matvejevu. Zēniem labākais bija Ņikita Dubikovs, otrais – Jevgēņijs Morozs, trešais – Matīss Petrovs.
Nākamās sacensības Liepājā paredzētas maija beigās, kad norisināsies Liepājas Kompleksās sporta skolas atklātās mācību gada noslēguma sacensības "Rekordistu dienas". Plānots, ka tajās varētu startēt peldētāji arī no Baltkrievijas, Polijas un Lietuvas.

Saspringtā cīņā zaudējums gulbeniešiem

Cīņu Latvijas Basketbola līgas ceturtdaļfinālā vakar uzsāka BK "Līvu alus/Liepāja" un savā laukumā spēlē pret BK "Bumerangs/Gulbene/ASK" dramatiskā mačā pagarinājumā zaudēja ar 86:97 (17:28, 27:14, 19:20, 18:19, 5:16). Sērijā līdz divām uzvarām rezultāts kļuva 0–1.
Vēl pirms spēles Latvijas Basketbola līgas galvenais tiesnesis Ainars Poga bija licis izmērīt grozu augstumu Sporta un kultūras pilī, jo tie, iespējams neatbilst standartiem. Ja šis augstums nebūtu 3,05 metri un to nevarētu mainīt, komandai tiktu piešķirts zaudējums ar 0:20. Taču pēc spēles komisāra veiktajiem mērījumiem izrādījās, ka viss atbilst noteikumiem.
Šodienas mačā pirmajā puslaikā uz rezervistu soliņa sēdēja viens no komandas līderiem Valds Dabkus, kuram pēkšņi radās problēmas ar muguru. Viņa vietā pamatsastāvā devās Valdemārs Savostjanovs. Spēles pirmajā pusē liepājnieku treneris Raimonds Kairis no rezervistu soliņa izmantoja tikai divus spēlētājus – Edgaru Čundu un Vairi Pusaudzi, turklāt maiņas tika veiktas gandrīz ikreiz, kad laukumā kāds pieļāva kļūdu.
Maču liepājnieki uzsāka pagalam neveiksmīgi un, nespējot tikt galā ar viesu precīzajiem metieniem, mūsējie nonāca zaudētāju lomā ar 3:11. Taču ceturtdaļas turpinājumā ar veiksmīgu saspēli spēles gaitu izdevās izlīdzināt, tomēr gulbenieši izmantojot visai blāvo mājinieku aizsardzību un turējās nelielā vadībā. Puslaika izskaņā mūsējie joprojām ļāva viesiem uzbrukumus izkombinēt līdz brīviem metieniem, taču viņu mestās bumbas grozam grozā nekrita. Savukārt mūsējiem uzbrukumā veiksmīgs bija Bens Vokers, un atpūtā ejot jau pārsvars liepājniekiem – 44:42.
Otrā puslaika sākumā spēlē iesaistījās Dabkus un Mārtiņš Luiks, kas uz brīdi atsvaidzināja spēli aizsardzībā, taču uzbrukumā tika pieļautas daudzas kļūdas un cīņa ritēja punkts punktā. Sākoties mača pēdējai minūtei, pēc ilgāka pārtraukuma mājiniekus vadībā izvirzīja Pusaudža precīzais tālmetiens – 78:77. Raimonds Gabrāns caurgājienu vadībā izvirzīja atkal viesus, savukārt pusminūti līdz pamatlaika beigām pēc Savostjanova metiena divu punktu pārsvars bija liepājniekiem – 81:79. Trīs sekundes līdz mača beigām Gabrāns panāca izlīdzinājumu, un pēdējā uzbrukumā Savostjanova precīzais metiens tika izdarīts pavisam nedaudz pēc beigu signāla. Papildlaikā psiholoģisko pārsvaru ieguva gulbenieši, un mūsējie, nespējot realizēt metienus un pieļaujot vairākas kļūdas, piedzīvoja zaudējumu ar 86:97. Rezultatīvākais mūsējiem bija Vokers, kurš guva 24 punktus.
R.Kairis pēc mača atzina, ka neapmierinoša bija aizsardzība. Šajā ziņā spēlētāji nav izpildījuši doto uzdevumu, turklāt beigās vairs nevarēja cīnīties pret viesu emocionālo pacēlumu.
Otrā ceturtdaļfināla pirmajā mačā dienu iepriekš BK "Barons" ar 81:63 pieveica BK "Rīga". Nākamo maču pret gulbeniešiem liepājnieki aizvadīs svētdien izbraukumā. Šo spēli pulksten 18 tiešraidē translēs arī "LTV 7".

Cīņu par piekto vietu sāk ar zaudējumu
Emīls Dreiblats

Vakar BK "Lauma" basketbolistes cīņā par piekto vietu Latvijas Sieviešu basketbola līgā izbraukumā ar 59:70 (14:23, 21:7, 8:27, 16:13) zaudēja BK "Ventspils". Piektās vietas ieguvējs tiek noskaidrots divu spēļu summā un otrā spēle notiks pirmdien pulksten 17.30 Liepājā.
Kā pastāstīja "Laumas" trenere Baiba Grundberga, visu izšķīra trešā ceturtdaļa, kuru liepājnieces aizvadīja pagalam neveiksmīgi. "Nevarējām iemest ne tālmetienus, ne pustālos, ne no tuvās distances. Savukārt pēdējā ceturtdaļā kaut ko glābt neļāva daudzās kļūdas, kā arī tas, ka ar piecām piezīmēm laukumu bija spiestas pamest mūsu snaiperes Viktorija Nazarova un Kristīne Dekovice", zaudējuma iemeslus skaidroja liepājnieču trenere. Viņa arī uzsvēra, ka liela nozīme bija laukuma saimnieču veiksmīgi pielietotajai zonas aizsardzībai, kuru viešņām neizdevās apspēlēt.
Rezultatīvākā Liepājas komandā ar 17 gūtiem punktiem bija Nazarova (viņas kontā arī 14 atlēkušās bumbas), bet 14 punktus liepājnieču labā guva Dekovice.

Izšķirsies sudraba un bronzas liktenis
Ar septiņām spēlēm rīt Vaiņodes sporta hallē beigsies Liepājas rajona pirmais atklātais čempionāts telpu futbolā.
Jau informējām, ka čempionu nosaukumu jau pirms finiša sev nodrošināja "Varavīksne". Uz divām atlikušajām goda pjedestāla vietām pretendē laikraksta "Kurzemes Vārds" izveidotā komanda, Priekules un Durbes futbolisti.
Tiesa, durbenieki, savā pēdējā spēlē otrdien zaudējot Nīcai, savas cerības uz 3.vietu samazināja līdz minimumam, jo tagad ar Priekuli dala 43 punktus, bet Priekulei jāaizvada vēl divas spēles. Durbe pie medaļām tiks tikai tad, ja priekulnieki abas spēles zaudēs. Uzvarot visās trijās atlikušajās spēlēs, 43 punktus var iegūt arī vaiņodnieki, taču divas no tām jāaizvada ar turnīra tabulā pašreiz divām spēcīgākajām vienībām.
"Kurzemes Vārda" komanda vietu trijniekā jau nodrošinājusi. Lai iegūtu otro vietu, divās atlikušajās spēlēs avīžniekiem jāpiekrāj divi punkti, citādi "Kurzemes Vārds" savu sudraba pozīciju var zaudēt.
Sestdien, 23.aprīlī, Vaiņodē savā starpā tiksies: Vaiņode – "Varavīksne", Priekule – Aizputes pagasts, Nīca – "Kurzemes Vārds", Vaiņode – Aizputes pagasts, Priekule – "Varavīksne", Vaiņode – "Kurzemes Vārds", Nīca – Aizputes pagasts.