Kurzemes Vārds

09:28 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Policista brīdinājuma šāviens trāpa krūtīs

Andrejs Rjabcevs

Vakarrīt Liepājas Centrālās slimnīcas Reanimācijas nodaļā ievietots kāds vīrietis, kuram mediķi konstatējuši šautu brūci krūškurvī. Neparastākais, ka Durbes novada iedzīvotāju sašāvis Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Grobiņas policijas iecirkņa darbinieks, kurš bija izsaukts palīdzēt risināt ģimenes nesaskaņas, taču nav spējis savaldīt trakojošo vīrieti, tāpēc raidījis brīdinājuma šāvienu, kurš nejauši trāpījis krūtīs.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Egita Guseva apstiprināja, ka par notikušo faktu ir ierosināta dienesta izmeklēšana un pašlaik vēl tiek noskaidroti visi negadījuma apstākļi. Zināms, ka neilgi pirms pusnakts saņemts izsaukums uz Durbes novadu, kur kādās mājās izcēlušās nesaskaņas. Uz notikuma vietu nekavējoties devās Grobiņas policijas iecirkņa inspektors Gints, kurš konstatēja, ka 1963.gadā dzimušais Ainars tiešām savās mājās ir alkohola reibumā un dara pāri gan sievai, gan dēlam. "Ņemot vērā, ka vīrietis nebija nomierināms un ar savu uzvedību radīja draudus saviem tuviniekiem, tika pieņemts lēmums vest viņu uz Grobiņas policijas iecirkni," stāstīja E.Guseva. Taču pats Ainars ar šādu lēmumu nav gribējis samierināties, tāpēc palicis vēl agresīvāks, sācis pretoties kārtībniekam, kā arī izrāvis viņa steku un sācis sist policistam pa galvu. Kā sacīja policijas preses sekretāre, agresīvā un nekontrolējamā skandālista rīcības dēļ inspektors jutis apdraudējumu savai veselībai, tāpēc ķēries pie dienesta ieroča, lai raidītu brīdinājuma šāvienu gaisā. Diemžēl notikumi izvērtās nedaudz savādāk kā bija paredzēts – tā kā abi vīrieši vēl cīkstējušies, izšautā lode aizlidojusi nevis gaisā kā brīdinājums, bet gan skārusi Ainara krūtis. Cietušais tūlīt pat nogādāts Liepājas Centrālajā slimnīcā, kur ievietots Reanimācijas nodaļā un mediķi ķērušies pie viņa dzīvības glābšanas.

Kā "Kurzemes Vārdam" zināja stāstīt sašautā vīrieša sieva, Ainars pamazām sākot atlabt un mediķi viņa izredzes izdzīvot novērtējušas visnotaļ augstu. Sīkāk par notikušo gan sieva nevēlējās runāt, taču apstiprināja, ka tiešām bijušas nesaskaņas, kuru risināšanā iesaistīta arī policija. Pašu sašaušanas brīdi nedz viņa, nedz bērni nav redzējuši, jo atradušies mājā, savukārt Ainars ar policistu skaidrojušies dārzā.

Savukārt kaimiņu māju saimniece Ausma Drafēna novērojusi, ka tracis blakus viņas namam izcēlies dažas minūtes pēc pulksten 1 naktī. Viņa pamodusies no tā, ka suns sācis trakot un tad arī izdzirdējusi atskanam pagalmā šāvienu, pēc kura sekojis vēl viens šāviens. "To es noteikti dzirdēju, ka bija divi šāvieni," apgalvoja kaimiņiene. Tad pa logu viņa redzējusi, ka policijas automašīnā tiek iesēdināts sašautais vīrietis un vests projām, bet pēc neilga laika notikuma vietā jau ieradušās vairākas policijas patruļas, kuras sākušas notikuma vietas apskati. "Laikam meklēja čaulītes no patronām," sprieda kaimiņiene Ausma. Viņa atzina, ka ar kaimiņu ģimeni satiekot labi un sašautais vīrietis ne reizi vien viņai ir palīdzējis. "Kad viņš ir skaidrā, tad labāka, izpalīdzīgāka un saprotošāka cilvēka vispār vēlēties nevar," taču alkohola reibumā visas šīs labās īpašības izplēnot. Arī pagasta sociālā darbiniece Ilga Gruntmane apstiprināja, ka ģimene ir laba, taču laiku pa laikam ēnu met alkohols, jo Ainars nereti mēdz ar to aizrauties. Un tad nepieciešams liels gribasspēks un laiks, lai pārtrauktu dzeršanu.

Policija vakar nevēlējās sīkāk komentēt notikušo, jo jāveic vēl virkne pārbaužu un jānoskaidro visi apstākļi, kā īsti risinājušies notikumi Durbes novada mājās. Arī vakar no rīta uz notikuma vietu tika izsūtīta ekspertu grupa, kas apskatīja negadījuma apkārtni un vāca visus pierādījumus, kas palīdzētu kaut ko vairāk uzzināt par starpgadījumu, bet iecirkņa policistam norīkota tiesu medicīniskā ekspertīze. Visticamāk, visi ierosinātās dienesta izmeklēšanas materiāli tiks nosūtīti Valsts policijas Iekšējās drošības birojam Rīgā, lai tur objektīvi izvērtētu Grobiņas iecirkņa policista rīcību un lemtu par tālākām darbībām. Tikmēr Liepājas likuma sargi vakar vēl sprieda par krimināllietas ierosināšanu. Taču attiecībā uz kaimiņienes novērojumu, ka ierocis izmantots divas reizes, E.Gusevas rīcībā šādas informācijas nebija. To pārbaudīs izmeklēšanas gaitā, taču "brīdinājuma šāvieni var būt arī vairāki," piebilda policijas amatpersona.