Kurzemes Vārds

18:24 Pirmdiena, 6. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Dodas uz vīru koru konkursu
Šodien Rīgā, Latvijas Mūzikas akadēmijā, valsts aģentūra "Tautas mākslas centrs" sadarbībā ar Latvijas Vīru koru biedrību un Rīgas domes Kultūras pārvaldi rīko Latvijas vīru koru 2.konkursu. Tā mērķis ir veicināt vīru koru kustības aktivitātes un kvalitātes paaugstināšanu, sagatavot repertuāru vīru koru dalībai Kurzemes un Latgales dziesmu svētkos, aktualizēt sabiedrības uzmanību, tādējādi veicinot jaunu dalībnieku piesaisti vīru koriem. Latvijas vīru koru 2.konkurss nav alternatīva reģionālajām skatēm, ja tādas notiek. Konkursā 100 punktu sistēmā koru māksliniecisko un tehnisko sniegumu vērtēs žūrija piecu cilvēku sastāvā. Katrs koris dziedās trīs skaņdarbus: E.Dārziņa "Lai vētra krāc" un divus brīvi izvēlētus. Laureātus paziņos un korus apbalvos vakarā tūlīt pēc konkursa. Tā dalībnieki saņems 1., 2. un 3. pakāpes diplomus, grupu uzvarētājus, arī pārējos konkursa dalībniekus, gaida žūrijas un atbalstītāju speciālbalvas.

Pasaku meistaram veltīti zīmējumi
Daina Meistere

Vizuālās mākslas valsts mēroga olimpiādē piedalījās skolniece Līna Freimane no 1.vidusskolas 7.klases (skolotāja L.Štībele), J.Čakstes 10.vidusskolas audzēkne Ieva Engelmane no 6.klases un Katrīna Budovska no 10.klases (skolotāja G.Skabarniece). Šo triju skolnieču darbus par labākajiem atzina profesionālo mākslinieku žūrija, kas vērtēja pilsētas mēroga vizuālās mākslas olimpiādes dalībnieku veikumu. Tajā piedalījās 186 zēni un meitenes, diplomus un apbalvojumus saņēma 108 dalībnieki. Viņu uzdevums bija zīmuļkrāsu tehnikā izpaust savas fantāzijas un iespaidus par tematu, kas saistīts ar pasaku meistara H.K.Andersena 200 gadu jubileju. Tagad labāko veikumu var apskatīt Jaunliepājas bibliotēkā. Uz laureātu tikšanos un apbalvošanu Rīgā bija uzaicināta Līna Freimane.

Arodbiedrību centrā jaunas vēsmas
Notikušas izmaiņas Arodbiedrību centra valdes sastāvā. Turpmāk tajā darbosies akciju sabiedrības "Lauma" arodorganizācijas priekšsēdētāja Ludmila Jevsejenkova, savukārt Metalurgu arodbiedrību Jāņa Gravas vietā pārstāvēs Guntis Gūtmanis. Arodbiedrību centra priekšsēdētājs Jānis Neimanis pauda arī iespējamību, ka tās nebūšot pēdējās izmaiņas, jo "beidzot mājās jāievieš kārtība".

Pavasara gadatirgus
Šodien Pētertirgū notiks tradicionālais pavasara gadatirgus, kuram dots nosaukums "Lielais Jurģu gadatirgus". Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Pētertirgus mārketinga menedžere Aiva Klieče, gadatirgus sāksies jau septiņos no rīta, bet mākslinieciskās jaunrades centra "Vaduguns" orķestra un lauku kapelas koncertu varēs klausīties pēc pulksten 10. Izklaides programmu vadīs aktieris Jānis Dreiblats, bet galvenie, protams, būs pircēji un pārdevēji. Kā jau pavasaros ierasts, plašā klāstā būšot tieši stādaudzētāju piedāvātie dekoratīvie un arī augļu koku, krūmu, puķu stādi.

Stiprinās pozīcijas kuģu remonta tirgū
"Akciju sabiedrība "Tosmares Kuģu būvētava" plāno darboties pagājuša gada līmenī, kad kompānijas neto apgrozījums sasniedza 4371899 latus, bet peļņa – 307236 latus," informēja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Alvils Pomerancis. Šogad uzņēmums paredz nostiprināt pozīcijas kuģu remonta pakalpojumu tirgū. Arī turpmāk liela uzmanība un arī finanšu resursi tiks ieguldīti tālākā kuģu būves tehnoloģijas attīstībā un šīs nozares pilnveidošanā. Maijā uzņēmums ekspluatācijā nodos divus prāmjus, kuru būvniecība sākta pērn. Pirmo reizi uzņēmumā un arī Latvijā pilnā apjomā būs uzbūvēti prāmji. Arī šogad plānots būvēt ne tikai kuģa korpusus un tos sūtīt uz Skandināvijas valstīm galīgai pabeigšanai, bet gan būvēt pilnā apjomā, radot lielāku pievienoto vērtību. Vēl šogad paredzēts turpināt uzņēmuma teritorijas optimizāciju. Tosmares Kuģu būvētava vienojusies ar akciju sabiedrību "Liepājas metalurgs" pārdot pusi teritorijas un vairākas ēkas, kuras neizmanto kuģu būvētava.

Tiksies bijušie kursanti
Jau piekto gadu Liepājā iespējams iegūt zināšanas un prasmes neiroligvistiskajā programmēšanā (NLP). Šajos gados dažādas programmas apguvuši ļoti daudz liepājnieku un Liepājas rajona iedzīvotāju, dažādu profesiju pārstāvji. Un daudzi no viņiem izteikuši vēlēšanos laiku pa laikam tikties, lai izrunātos, dalītos pieredzē un arī iemācītos ko jaunu. Šo kursu vadītāja, Personības pilnveidošanas centra direktore Indra Melbārde izlēmusi šādas tikšanās rīkot reizi mēnesī. Pirmā būs jau pirmdien, 25.aprīlī, pulksten 18 Ausekļa ielā 9. I.Melbārde tikšanās reizē dalīsies pieredzē par nesen Maskavā gūtajām zināšanām seminārā par to, kā strādāt ar negatīvām emocijām. "Būs arī daudz kā pozitīva," sacīja I.Melbārde. Uz šo tikšanos viņa aicina visus tos, kas jau iepazinušies ar kādu no NLP programmām. Informāciju par jaunajām programmām var iegūt, ieskatoties Personības pilnveidošanas centra mājaslapā [SAITE#http://www.nlpcentrs.lv#www.nlpcentrs.lv#1].

Pateiksimies donoriem
Likums pacientiem vai viņu piederīgajiem liedz uzzināt, kurš donors viņiem palīdzējis vai pat glābis dzīvību gadījumos, ja ārstēšanas procesā izdarīta asins pārliešana vai izmantoti asins preparāti. Lai pateiktos donoriem, Centrālās slimnīcas Asins sagatavošanas nodaļa aicina rakstīt vēstules un pastāstīt par šiem gadījumiem. Šobrīd jau vairākas vēstules ir saņemtas. Šī akcija beigsies 8.maijā. Pēc tam šīs vēstules būs apskatāmas Liepājas Latviešu biedrības namā, bet vēlāk tās nosūtīs uz Valsts asinsdonoru centru. Pa pastu sūtītās vēstules lūgums adresēt Asins sagatavošanas nodaļas vadītājai Gunai Zemei (Slimnīcas ielā 25, Liepājā), tās var nosūtīt arī elektroniskā veidā slimnīcas sabiedrisko attiecību speciālistei Indrai Grasei ([email protected]).

Uzstāsies grupas no ASV un Lielbritānijas
Šodien klubā "Fontaine Palace" spēlēs grupa "Fabulous Disaster" no ASV. Tā Latvijā viesosies pirmo reizi, tomēr apvienības vārds nav svešs pankroka cienītājiem. Enerģisku, spēcīgu un melodisku pop–punk spēlējošā grupa tiek uzskatīta par visu laiku labāko sieviešu pankroka un vienu no labākajām meiteņu grupām pasaulē. Klubā būs iespēja dzirdēt arī vairākkārt Latvijā spēlējušo Lielbritānijas grupu "Terminal Blue", kuras muzikālo sniegumu var salīdzināt ar teatrālu uzvedumu, kas liek klausītājiem mesties mežonīgā dejā. Grupas mūzikā jūtamas dažādu stilu – regeja, ska, funk, hardcore un roka – ietekmes, kas kopā veido unikālu un aizraujošu muzikālu piedzīvojumu.

Infocentrs - angļu valodas skolotājiem
Centrālā zinātniskā bibliotēka rīko Informācijas dienu angļu valodas skolotājiem. Bibliotēkas ASV infocentrā kopš tā atvēršanas dienas pirms diviem mēnešiem ir saņemts daudz un dažādu nozaru un uzziņu literatūras angļu valodā, kas sevišķi interesanta varētu būt skolotājiem, skolēniem un studentiem. Tādēļ pirmdien, 25.aprīlī, Centrālās zinātniskās bibliotēkas Infocentrā tiks rīkota Informācijas diena angļu valodas skolotājiem, kurā piedāvās pārskata informāciju par izglītības, valodniecības, literatūrzinātnes, mūzikas, vēstures un citu zinātņu nozaru literatūru, varēs iepazīties ar dažādām enciklopēdijām un vārdnīcām, videomateriāliem par ASV politisko darbību, prezidentiem, kā arī būs iespēja iepazīties ar ASV infocentra mājaslapu.

Sprādzienā cietušais nogādāts Rīgā
Kā "Kurzemes Vārds" uzzināja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē, vīrietis, kurš ceturtdienas vakarā cieta eksplozijā Kuldīgas ielā 34, naktī no Centrālās slimnīcas Reanimācijas nodaļas pārvests uz Rīgu. Ņemot vērā, ka 1950.gadā dzimušajam Aldim pēc sprādziena tika konstatēti termiski apdegumi pa visu ķermeni, mediķi uzskatīja, ka viņam labāk būs ārstēties Valsts apdegumu centrā. Policija vēl nav tikusi skaidrībā par sprādziena iemesliem, taču oficiāli apstiprināts, ka nav notikusi gāzes noplūde. Pēc neoficiālām ziņām, cietušais vīrietis savā istabā centies izjaukt spridzekli, kas izraisījis sprādzienu.

Uzposīs apkārtni
Ziņas par kolektīviem, kas nolēmuši sarīkot aprīļa talkas, apkopo Pilsētas domes Vides daļā. Kā tur informēja, nelabvēlīgā laika dēļ vakar tika atcelta pludmales sapošanas talka Centra sākumskolā un 31.arodvidusskolā, kas bija paredzējusi strādāt ezermalā. Toties domnieki un Pilsētas domes darbinieki piedāvājuši palīdzēt sakārtot lidostas apkārtni, kur jāparetina saaugušie krūmi un jāsavāc gruži. Šodien kolektīvi pastrādāt savos objektos paredzējuši namu pārvaldes "Karosta" darbinieki. Trešdien Liedaga ielu iecerējusi sapost grupa optimistu. Vairākas skolas un uzņēmumi vēl tikai domā par līdzdalību Spodrības mēnesī, jo priekšā vēl vesela nedēļa.