Kurzemes Vārds

02:34 Trešdiena, 8. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Dienasgrāmata

Mana ģimene un citi dzīvnieki
ANITA REINHOLCE, veterinārārste

Sestdiena, 16.aprīlis

Brīvdienu rīti, ja neiztraucē kāds negaidīts gadījums un nav jādodas kādam palīgā, man ir diezgan tradicionāli. Tikko piecēlusies, apkopju visus savus dzīvniekus – 2 suņus, 3 kaķus, zirgu un poniju. Ponijs man ir kopš šīs ziemas, un tas ir vienkārši lielisks. Man visu mūžu ir bijuši zirgi, un es piekrītu uzskatam, ka dzīvniekiem vajag būt pa pāriem, lai viņiem ir ar ko parunāties. Otru lielu zirgu negribēju, jo tā ir liela slodze un atbildība, tāpēc izvēlējos poniju. Viņu sauc Pūciņa, un manai Pūciņai ir ideāls raksturs. Esmu dzirdējusi, ka citi kož un sper, bet manējais ir ļoti draudzīgs gan ar cilvēkiem, gan ar lielo zirgu un suņiem.

Visa pārējā diena man kā katru pavasari paiet, rosoties pa pagalmu un sakopjot mājas apkārtni. Kopā ar saviem trīs dēliem Ronaldu, Edgaru un Gundaru aizbraucam uz mana tēva mežu, izrokam kociņus, un tagad mums pie mājas augs bērzi, kļavas un pat ozoliņš.

Svētdiena, 17.aprīlis

Rīta cēlienu, protams, atkal veltu saviem dzīvniekiem. Darba dienās to apkopšana prasa stundu laika, bet brīvdienās varu atļauties vairāk. Bet pēc tam dodos uz dievkalpojumu Sv.Brigitas baznīcā. Svētdienā pietiek laika, lai apciemotu vecākus – ar brāli Oskaru tikāmies jau vakar. Vēlāk, kad esmu atkal mājās, paciemojos ar draudzeni un vakara pusē, kad atkal šeptējos pa savu pagalmu un apkopju košumkrūmus, garāmbraucot mani apciemo bijusī kolēģe Sandra Smuļķo. Savulaik mēs abas kopīgi uzsākām veterināro privātpraksi, bet nu viņa strādā Rīgā, Veterinārajā robežinspekcijā. Mums daudz ir ko atcerēties.

Pirmdiena, 18.aprīlis

Lai apkoptu savus dzīvniekus un laikus paspētu gan mazo dēlēnu aizvest uz bērnudārzu, gan lielos izlaist uz skolu un pati paspēt uz darbu, jāceļas pusseptiņos. Darbs līdz pat vakaram. Šodien ir trušu diena – vakcinējam šos mājas mīluļus. Dekoratīvie trusīši tagad līdzās suņiem un kaķiem ir ieņēmuši mīļā mājdzīvnieka vietu daudzās ģimenēs. Un truši ir ļoti labdabīgi. Lielākā daļa arī miermīlīgi, lai gan daži arī kož. Katrā ziņā interesanti mājdzīvnieki. Un vēl šodien vairāki saimnieki atved savus sunīšus, kurus moca dažādas vecuma kaites. Es savā darbā iepazīstu ne tikai dzīvniekus, bet arī cilvēkus. Un ar lielu prieku skatos, kā viņi ar mīlestību rūpējas par saviem vecajiem dzīvniekiem. Lielākā daļa to ir gados veci cilvēki. Viņi savus četrkājainos draugus nepamet, viņi tos patiešām mīl līdz viņu pēdējai stundiņai.

Otrdiena, 19.aprīlis

Šodien strādāju pēcpusdienā. Nopietnākā trauma ir kādam sunītim – sagriezta kāja. Ķeros klāt un uzlieku šuves. Tā ir tipiska pavasara trauma, vēlāk tādu būs mazāk. Kad uzspīd pavasara saulīte, saimnieki ar saviem mīluļiem dodas garākās pastaigās, suņi skraida pa zāli, bet tur tos sagaida sasistu pudeļu un citas stikla lauskas. Nu tikai tas pamazām sākas. Šīs traumas parāda arī to, cik cilvēki ir nekulturāli. Un dzīvniekiem no tā jācieš… Vakarā atlicinu mazliet vairāk laika, lai padarbotos ar savu trīsgadīgo ķēvi Denveru. Savs laiks vajadzīgs, lai parunātos arī ar puikām, un tad jau pusnakts ir klāt.

Trešdiena, 20.aprīlis

Šodien ar vienu no dēliem braucam uz Rīgu pie ārsta. Diezgan ilgi jāgaida rindā, tāpēc esam noguruši. Citur nekur arī netiekam, paēdam pusdienas un dodamies atpakaļceļā. Kad esam mājās, ir jau vēls vakars. Citi varētu iet gulēt, bet man vēl jāapkopj dzīvnieki. Un tad vēl mazais puika ir saslimis… Ja kāds sūdzas, ka viņam nav ko darīt, tad man ir gluži pretēji – diennakti vajadzētu garāku, lai visu var paspēt.

Ceturtdiena, 21.aprīlis

Rīts, protams, atkal paiet, kamēr apdaru mājas darbus un izlaižu uz skolu un bērnudārzu savus dēlus. Šodien ir tā diena, kad došos uz sporta zāli. Mēģinu šim priekam atrast pa stundiņai laika divas, trīs reizes nedēļā. Ne jau kādu sportisko sasniegumu dēļ, bet veselībai vajag, lai mugura nepaliek stīva. Klīnikā šodien uz sterilizācijas operāciju gaida viena kaķenīte. Gudri ir tie cilvēki, kas savus dzīvniekus sterilizē, ja vien nav plānojuši nodarboties ar mazuļu audzēšanu. Es iesaku sterilizēt gan suņus, gan kaķus – gan puikas, gan meitenes. Ja saskaita šīs operācijas plusus un mīnusus, tad ieguvumu ir daudz vairāk, turklāt sterilizēti dzīvnieki ir gan mīlīgāki, gan tīrīgāki. Un šīs operācijas nav traumējošas. Turklāt pretapaugļošanās zāles dzīvniekiem arī kļūst aizvien dārgākas.

Piektdiena, 22.aprīlis

Šodien atkal tieku uz sporta zāli. Cik labi! Bet pēc tam darbs līdz pašam vakaram. Un pēc tam ātrās vakariņas, jo neko lielāku nepaspēju pagatavot. Un ļoti gaidu brīvdienas. Parasti sestdienu vakaros mēs ar puikām braucam uz peldbaseinu. Pagājušonedēļ netikām. Rīt gan jābrauc.