Kurzemes Vārds

19:09 Ceturtdiena, 20. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Daudzskaitlīgākā komiteja pulcēs 21 pašvaldības vadītāju

Ints Grasis

Vakar notika Rajona padomes sēde, kurā pašvaldību vadītāji vienojoties apstiprināja komiteju un komisiju sastāvus, arī Ceļa fonda sastāvu, piekrita nemainīt Būvvaldes valdi, kā arī izvirzīja mūsu rajona pārstāvjus Kurzemes Attīstības padomē. Vislielāko interesi pašvaldību vadītājos raisīja darbošanās Reģionālās attīstības un tautsaimniecības komitejā, kurai pieteicās 21 cilvēks.

Vecpils Pagasta padomes priekšsēdētājs izteica viedokli, ka tik daudzskaitlīga komiteja nebūs darbotiesspējīga. Citi kolēģi savukārt pieturējās pie viedokļa, ka nebūtu jāliedz cilvēkiem darboties kādā no komitejām, ja viņi to vēlas. Rezultātā Reģionālās attīstības un tautsaimniecības komitejā nestrādās tikai septiņu pašvaldību vadītāji. Iespējams, tādēļ Vaiņodes pagasta vadītājs Visvaldis Jansons (viņš nebija pieteicies uz šo komiteju) izvirzīja vēl interesantāku priekšlikumu – komitejā jāiekļauj visus Rajona padomes locekļus! Tomēr padomes vairākums apstiprināja jau sastādīto sarakstu.

Finanšu un budžeta komitejā darbosies 16 pašvaldību vadītāji, Izglītības, reliģijas un jaunatnes lietu komitejā – 14, Kultūras komitejā – 7, vismazāk Sporta, kā arī Veselības un sociālās aprūpes komitejās – katrā pa 6 deputātiem.

Ceļu fondā strādās 13 pašvaldību vadītāji, kā arī Rajona padomes izpilddirektors Indulis Ozoliņš, Armands Sanders un Baiba Kampmane.

Tāpat tika apstiprinātas personālijas Sabiedriskā transporta komisijai, Administratīvajai komisijai, kura, iespējams, beigs pastāvēt, līdzko šīs funkcijas pārņems visas pašvaldības pašas, Tūrisma komisijai, Ārkārtas situāciju komisijai, Reabilitācijas komisijai. Jūnijā būs skaidrs, kas darbosies Vēlēšanu komisijā.

Jau 25.aprīlī uz savām pirmajām sēdēm sanāks četru komiteju un komisiju pārstāvji. Pirmais darbs tajās būs priekšsēdētāju izraudzīšanās.

Deputāti saglabāja tradīciju, ka Kurzemes Attīstības padomē no mūspuses jāizvirza Rajona padomes priekšsēdētājs, tātad Aizputes pagasta vadītājs Aivars Šilis, un Reģionālās attīstības un tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs, kuru ievēlēs pirmdien. Nekādas izmaiņas neskars arī Būvvaldes valdes sastāvu, kurā turpinās darboties O.Lībeka, U.Strazds, U.Kristapsons, G.Jefimovs un Grobiņas Pagasta padomes priekšsēdētāja vietnieks M.Ekšteins, kuru valdē strādāt pilnvaroja viņa pašvaldība.