Kurzemes Vārds

13:58 Otrdiena, 31. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Izstādē iepazīst Bībeles vēsturi

Anda Pūce

Šonedēļ Bibliotēku nedēļas laikā Grobiņas Pagasta padomes zālē tika atklāta Bībeles vēstures izstāde, kurā apskatāma Ernsta Glika pirmā latviešu valodā tulkotā Bībele, ap 60 dažādu Bībeles izdevumu, arī svētie raksti deviņās dažādās valodās un Bībeles elektroniskā versija. Šo izstādi sadarbībā ar Brīvo evaņģēlisko draudzi no Liepājas, tās sludinātāju Vladislavu Skaistkalnu un skolotāju Daci Skaistkalnu sarīkoja Grobiņas pagasta 1.bibliotēka.

Bibliotēkas vadītāja Laima Liepiņa izstādes atklāšanā sacīja, ka ir likumsakarīgi stāvēt blakus bibliotekāram un mācītājam, uzrunājot skolotājus un bērnus, jo tieši mācītāji savulaik bijuši pirmie skolotāji un arī bibliotekārās kustības aizsācēji Latvijā, un arī tagad baznīca un bibliotēka ir vietas, kurām sava nepieciešamība nav jāpamato, tā loģiski izriet no cilvēku vēlmes kļūt garīgi bagātākiem. "Bibliotēkās aizvien vairāk blakus tradicionālai grāmatai ienāk tā sauktā e–grāmata, savu vietu ieņem modernās tehnoloģijas, tomēr Bībele ir mūžīga vērtība," saka L.Liepiņa. Izstādē var aplūkot gan pirmo Bībeli latviešu valodā, arī citu Ernsta Glika tulkoto Bībeles izdevumu piemērus, te ir Bībeles krievu, vācu, angļu, franču, lībiešu, čigānu, senebreju un citās valodās, daudzu interesi izraisa Bībele datorā. Visiem izstādes apmeklētājiem noderīgs ir Daces un Vladislava Skaistkalnu stāstījums par eksponātiem, bet vislielākā atsaucība ir no skolēniem, kam tiek piedāvātas īpašas lekcijas. Grobiņas pamatskolas skolēni gandrīz visi pabijuši izstādē, arī Grobiņas vidusskolas 1.klases skolēni te viesojušies. Skolotāji atzīst, ka bērniem šādā vecumā ir viegli stāstīt Vecās derības stāstus, jo savā attīstībā viņi ir sasnieguši to pašu posmu, ko pasaule savā rašanās sākumā. Grobiņas pamatskolas skolotājas Baiba Erlecka un Inga Mikuļska atzina, ka šī izstāde un stundas, kur bērniem vienkāršā veidā ar uzskates līdzekļiem tiek izskaidrota Bībeles rakstīšanas vēsture, tulkošanas un izplatīšanas process, ir ļoti vērtīgas. Lektori esot ļoti sirsnīgi, stundās valda labvēlīga gaisotne un bērni ar prieku uzklausa sarežģītu informāciju, kas tiek pasniegta viņiem saprotamā veidā. "Stāstītāji mudina arī bērnus uz diskusijām par tādām tēmām, kuras ar skolotājiem ne vienmēr var apspriest, piemēram, dieva esamība, Jēzus dzīve un parāda saikne ar mūsdienām," saka skolotājas.

Atzinīgi izstādi vērtē arī pieaugušie, kas iegriežas pagastā, viņi priecājas par interesanto informāciju, kas iegūstama izstādē, sajūsminās, ka var pašu rokām eksponātus aptaustīt un izšķirstīt. Daudzi jautā Skaistkalnu ģimenei par Bībelēm ko tuvāk un dalās savos iespaidos.

Latvijas Bībeles biedrības veidotā ceļojošā Bībeles vēstures izstāde, kurā skatāmi vairāki desmiti dažādu Bībeles izdevumu priecēja Grobiņas apkārtnes ļaudis, 26. un 27.aprīlī izstādi varēs apskatīt kapelā Dubeņos, pēc tam 28. un 29.aprīlī arī Cimdeniekos, bet 5. un 6.maijā tā pulcēs interesentus Liepājā, Brīvās evaņģēliskās draudzes telpās Līvas ielā 2. Skolēnu un citu interesentu grupas lekcijām var pieteikties pa tālruni 9263063.