Kurzemes Vārds

13:49 Sestdiena, 11. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Apskatnieka augšāmcelšanās
Raibo sapņu trauslais pildījums
Klāvs Bridējs

Ja vēl pirms daudziem gadu simteņiem Vecajā pasaulē aktuāls bija teiciens, ka visi ceļi ved uz Romu, tad Liepājā neapšaubāmi vismaz jaukākajos no gadalaikiem vairums brauktuvju un ietvju ved uz jūru. Tāpēc likumsakarīgi, ka vismaz uz galvenajām jūrmalas gājēju plūsmas artērijām atrodas pa kādam gastronomisko izpriecu gaņģim. Viens no tādiem ar tautiski draisko nosaukumu un tikpat tautiski kičīgi gaišo interjeru, saukts par "Baltu bizi", ieperinājies Kūrmājas prospektā.

Lai arī "Balta bize" sevi pozicionē kā vieta, kas piepildīs jūsu sapņus, īstenībā kafejnīcas īpašnieki ir labi sapratuši, ka līdz ar netālu esošo "Ilzi" un "Veco kapteini" glauno krogu apritē ielauzties šajā rajonā ir visnotaļ bezcerīgs pasākums, tāpēc šeit mēģināts spert solīti plašāku tautas masu virzienā. To apliecina arī fakts, ka dienā šeit valda pašapkalpošanās sistēma, bet pievakarēs rosās šiverīgas oficiantes. Apskatnieks nomanīja, ka "Balta bize" visnotaļ sirsnīgi rūpējas par savu reputāciju, uz ko norāda pie galdiņiem novietotie rakstiskie uzaicinājumi ar anketām izvērtēt ēdienu un dzērienu, kā arī viesmīlības un tīrības kvalitātes.

Jāteic, ka ar centību "Baltā bizē" patiešām viss ir kārtībā, jo paviršības apkalpošanā vairāku apmeklējumu laikā vismaz Apskatniekam neizdevās pamanīt, un arī nekādas kategoriskas nejaucības attiecībā uz tīrību netika redzētas, kamēr par ēdmaņu saturu Apskatnieka un viņa tuvāko domubiedru viedokļi visnotaļ dramatiski atšķiras. Nākas atzīt, ka "Baltas bizes" pirmajos darbības mēnešos par gastronomiskajām kvalitātēm nopūtu bija vairāk nekā atzinīgu vārdu. "Baltā bizē" paēst, protams, varēja, taču ēdienos tikai attāli bija sajūtama pavāru radošā dzirksts, daža no ēdmaņām pat garšoja kā maķenīt atsildīta, kādēļ Apskatnieks pat grozīja galvu, padzirdējis, ka kroga īpašnieks esot tas pats Aloizs Norkus, kurš savulaik vēju pilsētā ar kvalitāti un jaunradi centās uzlabot pārtikas mazumtirdzniecību pašizveidotajā "Top!" tīklā. Tomēr laiks izrādījās "Baltas bizes" sabiedrotais, un viņnedēļ pēc minētā iestādījuma apmeklējuma Apskatnieks un viņa krogus gaitu pavadone vienojās, ka, virzoties pa zupu, salātiņu un otrēdienu taku, paēst šeit var visnotaļ labi, turklāt, uzmetuši acis čekam, paēdušie labsajūtā iemurrājās vēl labsirdīgāk, jo rēķins divatā nesniedzās lielāks par trim latiem.

Ja nu mēs beigās atgriežamies pie pamatfabulas par sapņiem, tad Apskatnieks filozofiski var vienīgi nosēkties, ka tie mēdz būt dažādi. Ja, piemēram, jūs "Baltā bizē" vēlēsities pasapņot par mūžību, tad atliek vēlēties, lai apmeklētāju nebūtu pārāk daudz un jūs tiktu pie vietām kroga flangos, jo plača viducī būsit kā uz delnas gan pārējiem ienācējiem, gan garāmgājējiem uz ielas, un šā vēstījuma autoram nav gadījies dzirdēt, ka kāds būtu publiski izsapņojies, durvīm virinoties plašas auditorijas priekšā. Ja nu esat tomēr izredzēto vidū, tad gan rīkojieties pēc sirds vēlēšanās. Bet labāk tomēr paēdiet, jo, pēc Apskatnieka vērojuma, "Balta bize" vispirms tomēr domāta vidusmēra cilvēka ēstgribas apmierināšanai, kur kvalitāte nesniedzas mākoņos, bet gan turas pie zemes, bet patīkami, ka to pašu dara arī cenas. Pusdienas laikā redzams, ka šo kombināciju spēj novērtēt tuvāko biroju darbinieki, un vasaras sezonā, ja vien "Balta bize" nespers soli atpakaļ, to droši vien akceptēs arī jūrmalas gājēji.

Vērtējums mūspuses mērauklās 10 ballu sistēmā:
iekārtojums – 8
omulība – 7
virtuve – 7