Kurzemes Vārds

20:36 Sestdiena, 7. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Pavasaris paliek pavasaris
Valērijs Kovals,
firmas "Elektrons" direktors,
Direktoru padomes priekšsēdētājs

Rīkot vai nerīkot talkas? Par to ir gan pozitīvi, gan negatīvi viedokļi. Līdz ar vecākās paaudzes aiziešanu par kopdarbu runās arvien mazāk un pamazām pavisam aizmirsīsies padomju laiku sestdienas talkas. Jau liek sevi manīt arī kopējais visa notiekošā organizatoriskais līmenis gan uzņēmumos, gan iestādēs, gan pilsētas saimniecībā. Tas nozīmē – jo labāk organizēts ikdienas darbs, jo mazāk kaut kas jālabo vai jātīra, izsludinot dažādas talkas. Šajā sakarībā prātā nāk katru gadu pilsētā rīkotie konkursi par labāk sakopto māju vai firmas un iestādes ēku. Ja nopietni paanalizēsim pēdējo gadu šādas sāncensības rezultātus, uzreiz kļūs skaidrs, ka speciāli neizdosies izcīnīt nevienu balvu pat tad, ja būtu vislielākā vēlēšanās. Ir pastāvīgi jārūpējas par savām mājām, pagalmiem vai dekoratīviem apstādījumiem. Arī tīrībai šajos objektos jāvalda vienmēr. Kas gan tie par dārzniekiem, sētniekiem vai dizaineriem, ja vadītājam jāstaigā viņiem pa pēdām un nemitīgi jādod rīkojumi? Ja tik tiešām tā notiek, tad noteikti būs jārīko talkas.

Protams, pavasaris paliek pavasaris. Mostas visa daba. Šajā laikā obligāti jānomazgā logi, jāsalabo vecie vai jāpieliek jauni strazdu būri. Jāpagūst apgriezt koku zarus, jo pēc tam to darīt jau būs par vēlu. Ziemas laikā šur tur no pārlieku lielā mitruma mēdz sarūsēt metāls. Tātad, tas jānokrāso. Aprīlī parasti tiek savāktas smiltis, kas sakrājušās ziemas laikā no ietvju un ceļu kaisīšanas. Taču šiem darbiem nav vajadzības mobilizēt tos, kam nav nekādas saistības ar tīrības uzturēšanu. Šis krusts jānes mūsu pašu sētniekiem.

Pavasarī pie mums bieži runā par bīstamo kūlas dedzināšanu. Starp citu, viens no iemesliem ir savlaicīgi nenopļautā zāle, kas palikusi līdz nākamajai sezonai. Tiesa, pilsētas teritorijā šajā ziņā situācija pēdējā laikā ir jūtami uzlabojusies. Soļo uz priekšu arī labiekārtošana. Viens no tādiem objektiem – atjaunojamā Stendera iela atrodas gandrīz blakus mūsu uzņēmumam. Un man šķiet, ka nav svarīgi, kad veic šos darbus – pavasarī vai rudenī. Šādās lietās jābūt redzamam procesam. Tad būs vairāk cerību, ka mēs tiksim galā ar nesakoptiem klajumiem, nesalabotiem ceļiem. Ekonomikas un tirgus attiecību attīstība, prasību paaugstināšanu pret mūsu pienākumu pildīšanu palīdzēs izskaust talkas.