10:43 Pirmdiena, 9. decembris

Otro gadu pēc kārtas aiz pusfināla
Pauls Kaufmanis

Vakar BK "Līvu alus/Liepāja" Gulbenē aizvadīja otro Latvijas Basketbola līgas ceturtdaļfināla maču pret BK "Bumerangs/Gulbene/ASK" un zaudēja 83:90 (26:19, 18:27, 18:20, 21:24). Līdz ar to sērijā līdz divām uzvarām rezultāts kļuva 0–2 un pusfinālā pret čempionvienību BK "Ventspils" spēlēs gulbenieši. Savukārt mūsu komanda jau otro gadu pēc kārtas cīnīsies par piekto vietu.

Šodienas mačā liepājnieku treneris Raimonds Kairis pamatsastāvā laukumā sūtīja arī Mārtiņu Luiku, acīmredzot uzsvaru liekot uz ciešu aizsardzību. Pirmajās minūtēs mūsējiem arī labi izdevās nosegt pretiniekus, iegūstot pārsvaru 6:0. Taču spēles turpinājumā mūsējie nespēja tikt galā ar gulbeniešu zonas aizsardzību un mājinieki panāca izlīdzinājumu – 9:9. Pēc vairākām veiksmīgām epizodēm un pretinieku neprecīzajiem tālmetieniem liepājnieki iekrāja jau deviņu punktu pārsvaru 20:11, taču otrajā ceturtdaļā mūsējie bieži vien bez ievērības uz tālmetienu līnijas atstāja mājinieku mazos spēlētājus, kas nekautrējās savas izdevības arī izmatot, pēc izrāviena 14:3 pirmo reizi iegūstot vadību (33:31) un pēc tam iekrājot lielāku pārsvaru (41:34). Puslaika izskaņā vairākos uzbrukumos pēc kārtas precīzi bija mūsējie, un, atpūtā ejot, mīnus 2 – 44:46.
Otro puslaiku veiksmīgāk iesāka mājinieki iegūstot deviņu punktu pārsvaru – 54:45, turklāt ceturto piezīmi nopelnīja mūsu komandas līderis Valds Dabkus, kurš cīņu nevarēja turpināt ar pilnu atdevi. Taču, pateicoties Nerija Lisauska rezultatīvo darbību pie pretinieka groza, liepājnieki atkal panāca izlīdzinājumu – 60:60. Diemžēl ne uz ko vairāk viesi nebija spējīgi. Mača pēdējā ceturtdaļā atkārtojās iepriekšējo šo komandu spēļu scenārijs – gulbenieši ātri guva vairākus punktus pēc kārtas un bija uz emocionālā viļņa, turpretī liepājnieku pūliņi lauzt spēles gaitu vainagojās ar kļūdām un neprecīziem metieniem. Līdz ar to mača izskaņā mūsējiem pelnīts zaudējums – 83:90. Rezultatīvākais liepājnieku rindās bija Lisausks, kurš guva 27 punktus un izcīnīja 14 atlēkušās bumbas. Jāatzīmē, ka šajā spēlē pretinieki iemeta 13 trīspunktniekus, kamēr mūsējie tikai sešus. Viesi arī pieļāva divreiz vairāk kļūdu nekā mājinieki – 14 pret 7.
R.Kairis pēc mača atzina, ka atkal neizdevās izpildīt spēles uzdevumu, īpaši uzbrukumā. Turklāt mūsējo sniegumu atbildīgajā mačā ietekmēja spriedze. Treneris uzsvēra arī, ka statistikas rādītājos mūsu komandai pietrūkst rezultatīvo piespēļu, kas gulbeniešiem ir stiprā puse, jo viņi kopā spēlē jau gadiem.
Vietu pusfinālā izcīnīja arī BK "Barons", kas arī sērijas otrajā mačā pieveica BK "Rīga" – 81:78. Cīņā par iekļūšanu finālā "Barons" sacentīsies ar BK "Valmieras piens", kas regulārajā čempionātā ierindojās otrajā vietā. Par piekto vietu divu spēļu summā liepājnieki spēlēs pret ar BK "Rīga", un pirmais mačs paredzēts 2.maijā izbraukumā.

5 vārti 25 minūtēs
Andrejs Rītiņš

Vakar Latvijas futbola meistarsacīkstēs "Liepājas metalurgs" savā laukumā tikās ar Daugavpils "Dinaburgu" un ceturtajā spēlē guva ceturto uzvaru – 4:2 (3:2). Liepājniekiem neizdevās ceturto reizi pēc kārtas spēli sākt vienā un tajā pašā sastāvā, jo sasirdzis bija spēles diriģents Daņilovs. Neapšaubāmi, tas iespaidoja mūsējo darbību, tāpat kā Katasonova gūtais savainojums, kas otrā puslaika vidū lika viņam atstāt laukumu. Labi vēl, ka savainojums nav smags un, šķiet, mūsu uzbrukuma līderis nākošajā spēlē jau būs ierindā.
Sākumā šķita, ka metalurgi varētu gūt rekorduzvaru, jo pēc pirmajiem diviem uzbrukumiem bumba divas reizes atradās viesu vārtos, bet pēc trešā uzbrukuma varēja atrasties trešo reizi. Iespējams, tas laukuma saimniekus nedaudz nomierināja, un, cik ātri pārsvars tika iegūts, tik ātri arī zaudēts. Labi vēl, ka pēc Zirņa uzņēmīgā reida Aleksandrs Katasonovs guva savus ceturtos vārtus sezonā, bet otrā puslaika pašā sākumā Viktors Dobrecovs pēc stūra sitiena atjaunoja divu vārtu pārsvaru.
Pēc tam, kad Katasonovs otrā puslaika vidū bija atstājis laukumu, viesi aktivizējās, taču neko bīstamu mūsējo vārtiem nespēja radīt. Arī liepājniekiem spēle pajuka. Tiesa, bija dažas spilgtas epizodes, izdevās viens otrs uzbrukums, taču pietrūka noslēguma, un tikai Grebim vien vārtu priekšā divas reizes neizdevās sitiens, bet Soloņicina raidītā bumba trāpīja vārtu stabu.
"Liepājas metalurgs": Spole, Kļava, Zirnis, Mikadze, Ivanovs, Žuravļovs (Grebis), Miceika, Kalons, Soloņicins, Dobrecovs (Kirhners), Katasonovs (Surņins).
3.min. Soloņicins – 1:0, 6.min. Katasonovs – 2:0, 13.min. – 2:1, 22.min. – 2:2, 25.min. Katasonovs – 3:2, 48.min. Dobrecovs – 4:2.

Pārējie rezultāti: "Skonto" – "Olimps" 5:1, "Venta" – "Rīga" 2:0,"Ventspils" – "Jūrmala" 1:0.
1. "Skonto" 4 13 – 3 12
2. "Liepājas metalurgs" 4 10 – 2 12
3. "Venta" 4 5 – 3 7
4. "Ventspils" 4 4 – 5 6
5. "Dinaburga" 4 4 – 6 4
6. "Olimps" 4 3 – 12 3
7. "Jūrmala" 4 1 – 5 1
8. "Rīga" 4 0 – 5 1
Nākošā spēle "Liepājas metalurgam" sestdien Ventspilī pret Kuldīgas "Ventu".