Kurzemes Vārds

21:56 Sestdiena, 7. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

"Baltic Beach Party" pulcēs daudz viesmākslinieku
Inita Gūtmane

22. un 23. jūlijā jau piekto reizi norisināsies festivāls "Baltic Beach Party", ko līdz šim pazina ar nosaukumu "Caines Beach Party". Kā sola pasākuma rīkotāji, arī šogad pludmales festivāla programma būs visnotaļ plaša, jo uzstāsies vairāk nekā 10 Latvijas un septiņas viesmākslinieku grupas. Saulainu, enerģisku mūziku liepājniekiem un pilsētas viesiem piedāvās melnādainais dziedātājs no slavenās apvienības "Captain Jack", ar savām un populāru dziesmu kaverversijām klausītājus priecēs grupa no Vācijas "Audiosmog". Lietuvu pārstāvēs savā valstī un arī Latvijā arvien lielāku atzinību gūstošais dziedātājs Amberlife un grupa "Skamp", bet no Zviedrijas ieradīsies pieredzējusī vokāliste Anna Sālene. Līgums par uzstāšanos pludmales festivālā noslēgts arī ar kaimiņzemes Igaunijas 2002.gadā izveidotās blices "Slobodan River" pārstāvjiem. Lai arī jūlijs strauji tuvojas, organizatori domā par vēl dažiem pārsteigumiem apmeklētājiem, tāpēc pašlaik notiek pārrunas arī par to, lai vasarā uz pludmales skatuves varētu redzēt vienu no Krievijas populārākajām grupām "Mumiy Troll".
Kā norādīja viens no šīs vasaras lielākā izklaides pasākuma organizatoriem Raivo Mediņš, grupu izvēle balstīta ne tikai uz to, lai festivālā uzstātos pasaulē zināmi un pazīstami mākslinieki, bet domāts, kā viņi iederēsies Liepājas pludmalē. Viņš arī atzina, ka šogad uzdevums ir sapulcināt vēl vairāk apmeklētāju nekā pērn (toreiz bija 25 000 cilvēku), arī no citām Baltijas valstīm.
Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, sarīkojumam paredzētā teritorija būs paplašināta par 70 metriem, būs vairāk tirdzniecības vietu, tualešu un apsargu. Festivāla laikā notiks arī modes šovi un modeļu konkurss "New Face", divās mazās skatuvēs jeb deju teltīs par mūziku gādās labākie Latvijas un viesdīdžeji no citām valstīm. Neizpaliks arī sacensības pludmales sporta veidos, pasākumi bērniem, atrakcijas, jūras uguns šovs un noslēgumā uguņošana. Jau otro reizi varētu norisināties pludmales karnevāls. Biļetes uz pasākumu varēs iegādāties jau jūnijā, arī Igaunijā un Lietuvā. Taču sakarā ar lielāku viesmākslinieku skaitu, biļetes cena par katru dienas sarīkojumu, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, varētu palielināties apmēram par latu.
Pasākuma organizatori iesaka festivāla apmeklētājiem laikus nodrošināties ar naktsmājām, jo jau šobrīd uz 22. un 23. jūliju vairākas viesnīcas ir aizrunātas. Tie, kas uz festivālu dosies ar teltīm, varēs apmesties izveidotā kempingā.

Policisti izklīdina bērnu protesta akciju "SOS Liepājas videi"
Sarmīte Pelcmane

Lai protestētu pret Karostas kanāla piesārņojumu, pagājušās nedēļas nogalē tā malā pie Kalpaka tilta notika pikets "SOS Liepājas videi", kura laikā tuvējās apkārtnes bērni zīmēja uz Karostas kanāla betonētās malas, tādējādi cenšoties pievērst uzmanību vides problēmām. Uz betona apmales viņi zīmēja saulītes, vabolītes, zivis, ar krāsainiem krītiņiem uzrakstīja saucienu palīgā – "SOS".
Pasākuma organizatore Brigita Maksimova "Kurzemes Vārdam" sacīja, ka Karostas kanālā bieži redzami naftas plankumi, arī putni – pīles un gulbji – bieži vien ir nosmērējušies ar naftas produktiem, melniem kakliņiem. Ir arī gadījumi, kad atrasti vairāki beigti putni. Ik pa laikam kanāla apkārtnē izplatās nepatīkama smaka, apkārtnes iedzīvotājiem asaro acis un sāp galva.
B.Maksimova norādīja, ka naftas noplūdes un cita veida piesārņojums kanālā vērojams regulāri, taču atbildīgie dienesti nereaģē. Arī šoreiz piketu pamanīja vienīgi policisti, kas kuplā pulkā ar vairākām mašīnām ātri vien ieradās notikuma vietā un dalībniekus izklīdināja, jo tas, kā izrādījās, nebija saskaņots ar varas iestādēm, B.Maksimovai nebija izsniegta atļauja pasākuma rīkošanai. Viņa pati uzskata, ka piketu negribēja atļaut tikai nepareizi noformētā pieteikuma dēļ. Pašvaldības policijas darbinieki pasākuma vietā noformēja aktu, un ir paredzēts ierosināt lietvedību pret piketa rīkotāju Brigitu Maksimovu, kas iesaistījusi bērnus nesankcionētā pasākumā.

Teātrī būs konstruktīvs dialogs
Notikusi Liepājas teātra arodbiedrības sapulce, kurā gan izvērtēts iepriekšējais darbs, gan ievēlēta jauna komiteja un priekšsēdētāja. Arodorganizācijas komitejā darbosies septiņi biedri – Mārtiņš Feldmanis, Anda Albuže, Inese Jurjāne un citi. Par arodorganizācijas priekšsēdētāju ievēlēja Ivondu Vilsoni. Pašlaik Liepājas teātra arodorganizācijā ir gandrīz 40 biedru. Sapulcē piedalījās arī Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrības federācijas priekšsēdētājs Aldis Misēvičs. Pēc sapulces notika pārrunas ar teātra direktoru Gunti Dambergu. Tika panākta vienošanās, ka turpmāk starp teātra administrāciju un arodbiedrības organizāciju notiks konstruktīvs dialogs, tiks arī pārvērtēts kolektīvais līgums.

Lai veicinātu privāto bērnudārzu rašanos
Pastāvīgās Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāti nolēma atbalstīt Izglītības komisijas priekšlikumu paaugstināt pašvaldības līdzfinansējumu par katru Liepājas pilsētas bērnu, kurš apmeklē privātu pirmsskolas izglītības iestādi. Šobrīd ar Liepājas domes lēmumu līdzfinansējums par katru bērnu privātā pirmsskolas izglītības iestādē ir 5 lati mēnesī. Deputāti uzskata, ka šāds lēmums veicinās privātu izglītības iestāžu veidošanos un palīdzēs pašvaldībai risināt jautājumu par nepietiekamu vietu skaitu bērniem pirmsskolas izglītības iestādēs. Šobrīd rindā uz vietu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs ir reģistrēti vairāk nekā 400 bērnu. Pašvaldība līdz septembrim papildus varētu nodrošināt vietu bērnudārzos aptuveni 120 bērniem.

Laureātu pulkā – 11.klases ansamblis
Mazo mūzikas kolektīvu konkursa "Do–re–mi" finālu no mūsu pilsētas sasniedza tikai viens kolektīvs. Tas ir 1.vidusskolas 11.klašu ansamblis, kuru vada skolotāja Ingeborga Vindava. Finālisti kuplināja laureātu koncertu, kas notika Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Pavisam finālā piedalījās 42 kolektīvi.

Centrālā slimnīca līgumu vēl nav parakstījusi
Mūsu Centrālā slimnīca ir to sešu Latvijas slimnīcu skaitā, kas vēl nav parakstījušas līgumu ar Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūru par pakalpojumu sniegšanu. Jau rakstījām, ka Slimnīcu biedrība aicināja slimnīcas neparakstīt jauno līgumu, jo tas, ar 1.aprīli mainoties finansēšanas kārtībai, slimnīcām ir neizdevīgs un nesīs tikai zaudējumus. Mūsu slimnīcai tas varētu būt 81 tūkstotis latu gadā. Slimnīcas turpina sarunas ar VOAVA par to, lai vismaz gultasdienu samaksa no valsts paliktu iepriekšējā līmenī. Jaunais līgums paredz to samazināt. Centrālās slimnīcas galvenais ārsts Egils Freidenfelds ir devies atvaļinājumā, tāpēc viņa viedokli par to, kā veicas pārrunās, neizdevās uzzināt.

Koncerts "Pasaciņā"
Sestdien kafejnīcā "Pasaciņa" notika muzikāli poētisks vakars. To organizēja un vadīja literārās jaunrades pašdarbības entuziastu grupa, kas līdz šim izmantoja Jaunliepājas bibliotēku, ar Ļubovu Solovjovu priekšgalā. Un arī vakar apmeklētāji bija galvenokārt tie paši, kas bibliotēkā. Sapulcējušies runāja arī par perspektīvu – ir nodoms sarīkot "Pasaciņā" šādu tikšanos ciklu. Daudzi no tiem, kuri pieteicās uzstāties, atklāšanā neieradās, taču arī tiem, kuri atnāca, laika tik tikko pietika. Dzeju lasīja Olga Kriļa, Ļubova Solovjova un Kirils Bobrovs. Krievu un itāļu romances izpildīja Alla Kovaļova–Šulmane, Viktors Boks un Viktors Zariņš. P.Ļeščenko dziesmu "Dzērves" nodziedāja Aina Uldriķe. Kā vienmēr sirsnīgi uzņēma ukraiņu ansambļa grupas "Barvinok" un barda Sergeja Savčuka uzstāšanos.