Kurzemes Vārds

21:30 Sestdiena, 7. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Vispirms sakaujas, tad aplaupa
Andrejs Rjabcevs

Kā "Kurzemes Vārdam" vakar pastāstīja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Egita Guseva, naktī uz svētdienu laupīšana notikusi promenādē pie Dzintara pulksteņa. Tur sakāvušās divas jauniešu kompānijas, bet vienam puisim atņemta virsjaka un maks ar naudu.
E.Guseva stāstīja, ka ap pulksten 2.45 policijas dežūrdaļā piezvanījuši iedzīvotāji no Jūras ielas, kuri ziņojuši, ka pie veikala "Juta" izcēlušās nesaskaņas un vairāki jaunieši grūstoties savā starpā. Uz notikuma vietu tika norīkota ātrās reaģēšanas grupa, taču norādītajā vietā ierašanās brīdī policisti vairs nevienu nesastapa. Kā vēlāk noskaidrojās izmeklēšanā, 1984.gadā dzimušais Toms J. (Ja) kopā ar vairākiem draugiem pa nakti bija iegājis diennakts veikalā "Juta", lai iegādātos cigaretes. Nākot ārā, pie jauniešiem pienākuši trīs nepazīstami puiši un sākusies vārdu pārmaiņa. Kā vēlāk policijai skaidrojuši paši jaunieši, kautiņš pie veikala neesot izcēlies, jo Toms ar saviem draugiem iesēdies mašīnā un aizbraukuši līdz Dzintara pulkstenim promenādē. Tur gan vēlāk izcēlusies cīņa, jo agresīvi noskaņotie svešinieki sekojuši mašīnai un promenādē ar jaunu sparu sākuši izteikt dažādus apvainojumus. Kautiņa laikā Tomam novilkta virsjaka, kā arī no kabatas izņemts maks ar aptuveni 50 angļu mārciņām un vēl vairākiem latiem. Pēc tam uzbrucēji aizbēguši.
Divus no laupītājiem pavisam drīz Jūras ielas 3.nama pagalmā aizturēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbinieki. Pēc iedzīvotāju sūdzībām par nekārtībām pie veikala "Juta" viņi bija nolēmuši apsekot tuvējo rajonu un pagalmā pamanījuši abus aizdomīgos puišus – 1978.gadā dzimušo Nikolaju E. un 1986.gadā dzimušo Jevgēņiju B. Lai arī aizturēšanas laikā abi puiši izmeta nolaupīto maku, tik un tā viņu personīgajām mantās policisti atraduši no maka izņemto naudu. Par notikušo ierosināta krimināllieta pēc Krimināllikuma 176.panta 2.daļas – par laupīšanu grupā. Abi jaunieši ir aizturēti un zināms, ka Nikolajs pirms tam jau bijis sodīts ar nosacītu brīvības atņemšanu.

Kafejnīcā izsit caurumu sienā
Naktī uz svētdienu Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē tika saņemt ziņojums no kafejnīcas "Ekskluzīvs", kas atrodas O.Kalpaka ielā 86, ka tur notiekot nekārtības. Alkohola reibumā esošais apmeklētājs pamanījies izsist kafejnīcas sienā caurumu. Tā kā vīrietis bija pārāk lielā dzērumā, lai policisti viņu nopratinātu un pārliecinātu atmaksāt kafejnīcai radītos zaudējumus, viņš nogādāts Pašvaldības policijas atskurbtuvē.