Kurzemes Vārds

22:08 Sestdiena, 7. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Nedēļas jautājums

Kam vajag Ļeņinu un kam autostāvvietu?

Lai arī pilsētas centrā, blakus viesnīcai "Līva" brīvajā laukumā jau sazīmētas autostāvlaukuma līnijas un tiek novietotas automašīnas, tik un tā visu pagājušo nedēļu sabiedrībā turpinājās diskusijas par to, cik pareizi tik netālu no Rožu laukuma ierīkot šādu objektu. Vieni priecīgi, ka beidzot arī centrā būs iespēja kaut kur novietot braucamos, citi savukārt sašutuši, ka vienīgais brīvais centra laukums tiks aizņemts ar automašīnām. Arī interneta portālā www.liepajniekiem.lv pagājušajā nedēļā jautājām par šo autostāvvietu.

No aptuveni 600 aptaujas dalībnieku lielākā daļa jeb 57 procenti respondentu noskaņoti visnotaļ kritiski un neatbalsta stāvlaukuma ierīkošanu netālu no Rožu laukuma.
\ "Rožu laukumā stāvvieta?! Tad jau Brīvības piemineklim apkārt arī varētu mašīnas turēt, ne?"
\ "Vai tiešām nevajadzētu vispirms padomāt par rozēm? Pašlaik lielākais kuriozs ir tas, ka svešinieks, kas pirmo reizi ir Liepājā, īsti nevar saprast, kāpēc šo laukumu sauc par Rožu laukumu, jo rozes tur ar lupu ir jāmeklē."
\ "Muļķīgi ir taisīt autostāvvietu vienīgajā brīvajā laukumā pilsētas centrā! Nebūs pat egli kur uzstādīt vai kādu kopāsaiešanu pilsētniekiem sarīkot! Autostāvvietu vajag taisīt tieši zem "Kurzemes" - būs ērti visiem!"
\ "Interesanti, kur palikuši zaļie un citi lielie protestētāji. Nav redzams, ka kāds publiski ar piketu izteiktu savas pretenzijas. Jaunā dome ar vecajiem vēžiem turpina izpārdot pilsētu uzņēmējiem. Tas, ka latvieši ļauj sevi apcelt visādiem kungiem, jau sen ir skaidrs. Ja paskatās citas tautības, tās cīnās par savām tiesībām ar streikiem un demonstrācijām, līdz panāk loģisku risinājumu."
\ "Absolūts neprāts - pilsētas pašā sirdī ierīkot autostāvvietu! Tad jau labāk bija tur atstāt Ļeņinu, vismaz tas stāvēja kluss un nebojāja gaisu. Bet tagad būs troksnis un smirdoņa. Un ko par mums padomās tūristi?! Es šaubos, vai cilvēks vēl jebkad vēlēsies atbraukt uz tādu pilsētu, kur pašā skaistākajā vietā pilsētas sirdī blakus Rožu laukumam būs smirdoša autostāvvieta."
\ "Rožu laukums - Liepājas sirds. Vieta, kam būtu jāpieder liepājniekiem, kur būtu jāizveido strūklakas un atpūtas soliņi, kārtējo reizi ir iztirgota savējiem, atkal pierādot, ka nauda iet pāri patiesām vērtībām. Absurds!"
\ "Automašīnu skaita palielināšanos tuvākā nākotnē neapturēt, tāpēc mūsu pilsētas domniekiem nopietni jādomā par stāvlaukumu ierīkošanu, bet atdot pilsētas sirds daļu šim nolūkam nekādu apsvērumu dēļ nedrīkst! Domāsim un rīkosimies liepājnieku interesēs! Arī to, kas ne vienmēr brauc ar auto."
\ Rožu laukumā autostāvvietu var gribēt tikai tie, kam nav dārga Liepāja, kas to uzskata par vienu vienīgu peļņas avotu un tās dēļ ir gatavi iet pāri līķiem."

Taču ne visi ir noskaņoti tik noraidoši, jo gandrīz 20 procenti respondentu saglabājuši neitrālu viedokli par stāvlaukumu pilsētas centrā, bet vēl 23 procenti aptaujāto gandarīti, ka beidzot tukšais laukums ieguvis arī kādu funkcionālu nozīmi. Savu viedokli viņi arī pamato.

\ "Vai tad stāvvieta ir Rožu laukumā? Tas jau ir laukums pie viesnīcas "Līva", tāpēc neredzu nekādu saistību tam ar pieminekļiem. Te laikam kāds vēl dzīvo padomju laikos, kad Ļeņins tur stāvēja. Vai labāk, lai tas laukums stāv tukšs un to neviens neizmanto?"
\ "Centrā ir maz stāvvietu. Ļoti labi, ka būs vēl viena un, cerams, bezmaksas."
\ "Kāpēc lai neceltu? Stāvošas automašīnas izdala mazāk gāzu nekā braucošas. Tātad - ja būs, kur to auto nolikt, mašīnas neriņķos pa centru, meklēdamas vietu, kur apstāties, izplūdes gāzu daudzums attiecīgi samazināsies…"
\ "Beidzot tas laukums ir racionāli izmantots - ikdienā tur ir autostāvvieta, bet tāpat ir arī vieta, kur rīkot koncertus u.c. pasākumus. Lai taču tur ir stāvvieta! Vismaz ir kur nolikt automašīnu, jo citādi visur policisti soda, vienkārši nav kur nolikt mašīnu. Vai tad labāk, ka tur ir tukšums vai arī vasaras kafejnīca ar plastmasas saulessargiem un smirdīgām pārvietojamām tualetēm?"
\ "Nesaprotu, ko var brēkt par to briesmīgo laukumu - tur taču tikai kājas var izlauzt. Lai ļauj tur likt tās mašīnas. Pa rozēm taču neviens netaisās braukāt. Ka tik atkal paprotestēt un pabļaut!"
\ "Esmu par autostāvvietu! Pilsētā vismaz liekas, ka notiek lielāka rosība. Būtu laukums nosēts ar zālīti, kur atgulties nogurušajiem, būtu cita lieta. Kāda jēga no betona plāksnēm pilsētā? Lietderīgi vajag izmantot tukšos laukumus!"

Šajā nedēļā interneta portālā www.liepajniekiem.lv jautāsim par pavasara talkām.