Kurzemes Vārds

06:52 Trešdiena, 15. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Atklās Valsts Probācijas dienesta Liepājas teritoriālo struktūrvienību
Ceturtdien atklās Valsts Probācijas dienesta Liepājas teritoriālo struktūrvienību, kas atradīsies Liepājā, Klaipēdas ielā 19/21. Svinīgajā brīdī aicināti piedalīties pārstāvji no Liepājas domes, Kurzemes Apgabaltiesas, Liepājas tiesas, Sociālā dienesta, Liepājas cietuma, prokuratūrām un citām iestādēm. Liepājas teritoriālās struktūrvienības vadītāja ir Solvita Dīķe.
VPD Liepājas teritoriālā struktūrvienība ir viena no 18 struktūrvienībām, kas tiek atklātas šogad, bet kopumā Latvijā būs 28 teritoriālās struktūrvienības visās rajonu pilsētās, kurās darbojas tiesas. Valsts Probācijas dienests ir valsts iestāde, kas rūpējas par sabiedrības drošību, strādājot ar cilvēkiem, kuri izcieš nosacīti piespriestos sodus un piespiedu sodus, kā arī palīdz bijušajiem ieslodzītajiem atgriezties sabiedrībā. Īpašu uzmanību VPD pievērš tieši darbam ar jaunatni, lai mazinātu atkārtotu noziegumu izdarīšanas iespējamību.

Mākslas vidusskolas pārstāvji piedalās konferencē Itālijā
Indra Imbovica

Liepājas Mākslas vidusskolas trīs pārstāvji - direktora vietniece mācību darbā Sintija Kurvina, direktora vietniece radošajā darbā Sanda Liepa-Vjakse un Metāla izstrādājumu dizaina nodaļas 3.kursa audzēkne Ieva Ādmine - devušies ceļā uz Itāliju. Tur, netālu no Milānas, ar starptautiskās programmas "Socrates - Comenius" finansiālo atbalstu viņas piedalīsies akcijas "Comenius-3" konferencē.
Kā "Kurzemes Vārdu" informēja Sanda Liepa-Vjakse, tā ir Eiropas Liceju parlamenta konference, kas tradicionāli katru gadu notiek kādā no Eiropas valstīm. Šogad tiks ievēlēts jauns prezidents, apspriestas katras skolas aktualitātes projektu darbā, kā arī kopīgi plānoti jauni Eiropas projekti un sadarbības iespējas.
Šajā konferencē piedalīsies Itālija, Francija, Beļģija,
Portugāle, Vācija, Spānija, Skotija un Latvija. Liepājas Mākslas vidusskola šajā organizācijā kā oficiāla partnerskola darbojas kopš 2000.gada.
Pašreiz tiek realizēts arī kopīgs akcijas "Comenius-0 pros ar Franciju (koordinatorskola), Beļģiju un Portugāli. Un no 10. līdz 14. maijam Francijas, Sentamanmonronas Guehenno liceja audzēkņi un pedagogi viesosies Liepājā, mūsu skolā. Koordinators no Francijas J.P.Marcadieris ir Eiropas Liceju parlamenta viceprezidents.
Bet šajās dienās no Somijas, Munamaki Mākslas institūta, atgriezās četras audzēknes no Tekstilizstrādājumu dizaina un Apģērbu dizaina nodaļām - Aiva Kukulīte, Maira Stūre, Lelde Dombrovska un Elīna Beierbaha, kuras realizēja trīs nedēļu praksi ar starptautiskās Leonardo da Vinči programmas finansiālo atbalstu. Audzēknes apguva dažādas jaunas tehnoloģijas savā specialitātē: kompjūteraušanu, mašīnadīšanu, filca veidošanu, auduma apdruku, kā arī apguva kaut ko jaunu metāla apdarē.

Atjauno pilsētas zaļo rotu
Viktors Ulberts

Sestdien Karostā ļaudis aicināja piedalīties apkārtnes sakopšanā, arī koku stādīšanā. Lielu atsaucību gan nemanīja. Pie Atmodas bulvāra 12. un 14. nama tika iestādīti vairāki desmiti sarkano kļavu, pie Ģenerāļa Baloža ielas 5. un 7. nama - 20 skābarži un 20 melnās priedes.
Pavisam šopavasar pilsētā paredzēts iestādīt 162 jaunus kokus, no tiem 81 būs vētrā nopostīto un nokaltušo koku vietā. Šim mērķim Liepājas domes Vides fonds ir atvēlējis 4500 latu, no tiem 2500 paredzēti stādu iegādei, pārējā summa - stādījumu apkopšanai.

"Grāmata", ko saraksta ceturto klašu bērni
Daina Meistere

Sākumskolu skolotāju metodiskā apvienība aizsākusi jauku tradīciju - radošo konkursu ceturto klašu skolēniem. Šogad konkursam bija pirmā mazā jubileja - piektā reize. Zēni un meitenes vispirms zīmēja un rakstīja esejas savās skolās, pēc tam vairāk sešdesmit pašu labāko zīmētāju un rakstītāju piedalījās pilsētas mēroga sarīkojumā. Temati bija par Liepāju, par apkārtni, kas raksturīga Liepājai, piemēram, vēju un smiltīm. Paši labākie darbi - spraigi stāsti, poētiskas esejas, dzejoļi, zīmējumi, kuros attēlotas Liepājas raksturīgās vietas, apvienoti "Grāmatā" (arī tāda jau iznāk piekto reizi un izdošana iespējama ar "Hansabankas" finansiālo atbalstu). To svinīgi pasniedza visiem grāmatā publicēto darbu autoriem.

Iepazīs ģimeņu tradīcijas
Šodien interešu centrs "Pēcskola" aicina ģimenes cilvēkus piedalīties projektā "Ģimene - vērtība mūža garumā". Tikšanās notiks Vērgales ielā 1-1 un sāksies pulksten 18. Tā kā ir pirmā tikšanās, kuras nosaukums "Ģimeņu tradīciju iepazīšanas diena", tad vispirms notiks savstarpēja iepazīšanās, kuras laikā uzzinās par projekta mērķi un darbības virzieniem. Un tie ir - veicināt ģimeņu sadarbību, lai dalītos pieredzē, varētu sniegt atbalstu cits citam, kā jauki pavadīt laiku kopā.

Studentu zinātniskajā konferencē iegūst atzinību
Studiju programmas "Iestādes un uzņēmuma vadība" 4.kursa studente Meldra Kivlena, piedaloties Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas studentu zinātniskajā konferencē, ieguvusi otro vietu ar referātu "Jūrmalciema un Kalnišķu attīstības iespējas". M.Kivlena savas labās sekmes un zināšanu stabilitāti parādījusi, iegūstot akadēmijas Senāta stipendiju, viņa arī sparīgi darbojas Studentu padomē.

Stādīsim pīlādžus
Dabas un kultūrvēsturisko vietu kopēji "Optimistu pulks" aicina liepājniekus pievienoties viņiem pīlādžu stādīšanas talkā. Tā notiks trešdien, 27.aprīlī, pulksten 10 Liedaga ielā. Pulcēšanās pie veikala "Sala XL". Līdzi jāņem spainis un lāpsta. Talka tiek rīkota ar Pilsētas domes Vides komitejas un Labiekārtošanas sabiedrības atbalstu.

Pārlūko objektus
Pilsētas Direktoru padome pastāvīgi seko ražošanas sfēras attīstībai. Visu jauno tā ar interesi analizē. Tieši tāpēc padomes divas pēdējās sēdes notika izbraukumā un bija veltītas divu lielu pilsētas objektu - rekonstruētās zivju konservu rūpnīcas un firmas "Transwide Services" ostas piestātņu detalizētai iepazīšanai. Rūpnīcā pārsteidza tas, cik racionāli var izmantot vecos ražošanas korpusus modernas iekārtas un tehnoloģijas izvietošanai. Augsti novērtēja arī jaunu produkcijas noieta tirgu izmantošanu. Ostā sēdes dalībnieki apskatīja apjomīgos celtniecības un montāžas darbus, kas paveikti pēdējos divos gados Sadalošā mola rajonā. Dalībniekus iepazīstināja arī ar firmas perspektīvās attīstības plāniem.

"Viesturs" atgriežas ostā
Jūras spēku preses sekretāre Iveta Skurstene informēja, ka no mācībām Vācijā atgriezies flotiles mīnu traleris "Viesturs", kas gandrīz nedēļu piedalījās apmācībās un veica treniņus par kuģa dzīvotspēju. Mācības noritēja Vācijas Jūras spēku mācību centrā, tās maksimāli bija pietuvinātas realitātei, jo tika vērtēta komandas rīcība reālos bīstamības apstākļos - speciālā baseinā ar pamatīgiem viļņiem, kad uz īsta kuģa izcēlies ugunsgrēks vai radusies sūce. Vācijas Jūras spēki tuvākajā laikā mūspusei iesniegs oficiālu vērtējumu par komandas atbilstību starptautiskajiem kvalitātes kritērijiem, taču jau tagad saņemtas pozitīvas atsauksmes par mūsu jūrnieku profesionālajām iemaņām.

Policisti iesaistās apkārtnes sakopšanā
Kā jau katru gadu, arī šogad līdz ar pavasara atnākšanu Pašvaldības policijas darbinieki paši ķeras pie pilsētas sakopšanas. Pirms dažām dienām likuma sargi sakopa apkārtni ap savu iecirkni Jelgavas ielā, bet tuvākajā laikā kārtībnieki dosies uz Beberliņiem, kur palīdzēs sakopt atpūtas teritoriju, iekārtot ugunskuru vietas, izgāzt vecos celmus un savākt iepriekšējās sezonas laikā atstātos gružus, plastmasas pudeles un plastikāta maisiņus. Pašvaldības policisti katru gadu iesaistās šīs atpūtas vietas uzkopšanā, jo uzskata, ka viņu uzdevums ir ne tikai sekot, kā citi ievēro noteikumus un uztur kārtībā pilsētu, bet arī pašiem līdzdarboties.