Kurzemes Vārds

10:37 Svētdiena, 12. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Talkošana strausu fermā sniedz divkāršu gandarījumu

Pēteris Jaunzems

Strausu un citu eksotisku putnu audzētājas Ajitas Līvas saimniecības apkārtni Grobiņas pagastā aizvadītajā sestdienā sakopt palīdzēja Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiāles Profesionālās vidusskolas Komersantu nodaļas otrā kursa audzēkņi. Viņu pedagoģe Aija Kairāne "Kurzemes Vārdam" teica, ka talkošana strausu fermā brīvprātīgajiem palīgiem devusi divkāršu gandarījumu, jo beigās kopīgi nogaršota arī no pusotru kilogramu smagās strausu olas gatavota omlete.

Ajitas Līvas pašas todien gan mājās nebija. Aizvien moži noskaņotā kundze bija aizbraukusi uz Cēsu rajonu, kur, kā pati teica, iecerējusi iegādāties pāvu mammu. Vēlāk noskaidrojām, ka savu vēlēšanos viņa īstenojusi. Bagātināt putnu saimi ir ļoti svarīgi, jo viņas lauku saimniecību "Viļņi" jau šogad plānots iekļaut tūrisma apritē. Šajā nolūkā mājām pasūtīts arī jauns un izteiksmīgs ceļa rādītājs.

Taču tādēļ, ka saimniece bija projām, nekādas aizķeršanās ar talkošanu negadījās. Palīgus laipni sagaidīja un darbus ierādīja saimnieces bērnības draudzene Ginta Solovjova, kā arī Grobiņas pagasta lauksaimniecības konsultante Anna Viņķele un projektu koordinatore Jadviga Silarāja. Talcinieki sparīgi grāba vecās lapas un citus atkritumus. Sausos koku zarus viņi sadedzināja nelielā ugunskurā, bet lapas rūpīgi krāva komposta kaudzē augsnes mēslošanai, jo Ajita Līva smilšainajā zemītē saviem putniem cenšas izaudzēt visādus zaļumus, lai tiem nepietrūktu vitamīnu.

Turpat blakus talciniekiem kādu gardumu, ko ielikt guzā, meklēja dižciltīgais baltais pāvs, tā pelēkais radinieks, tītari, zelta fazāni, zosis, pērļu vistiņas un citi eksotiski skaistuļi, bet pāri aploku nožogojumam notiekošajam ar lielu interesi sekoja četri Āfrikas strausi. Talcinieki bija sajūsmā, kad uzzināja, ka vecāko no tiem sauc par bin Lādenu. Drīz vien viņi ar lielajiem putniem nodibināja draudzīgas attiecības, jo strausi savā raksturā ir ziņkārīgi putni un vēlas saprast, kas notiek ap tiem.