Kurzemes Vārds

11:58 Otrdiena, 7. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vidusskolēni debatē par eitanāziju

Astoņas vidusskolēnu komandas no Aizputes, Grobiņas un Liepājas 10.vidusskolas, kā arī Vērgales pamatskolas komanda, piedaloties kārtējā Liepājas rajona Skolēnu interešu centra Debašu kluba rīkotajā turnīrā, pēc parlamentāro debašu noteikumiem pārrunāja tik nopietnu jautājumu kā eitanāzija.

"Liktenīgajā dienā pēc veiksmīgi aizstāvētas fizikas zinātņu doktora disertācijas Jānis nopirka ziedus, iekāpa mašīnā, lai dotos pie savas līgavas Līgas. Grūti izskaidrojamu iemeslu dēļ Jānis šķērsoja krustojumu pie sarkanās gaismas. Pēc sadursmes ar traktoru mašīna aizdegās... Jānim bija sadragātas abas kājas, lauzts galvaskauss un mugurkauls, gandrīz viss ķermenis bija apdedzis. Ārstiem izdevās glābt dzīvību, taču operācijas laikā tika konstatēts, ka skartas ir arī Jāņa smadzenes... Kā šajā situācijā rīkosies Jāņa māte, māsa Kristīne, brāļi Andris un Kārlis, līgava Līga," pēc stāsta par kādu Jāni, viņa kristīgā garā audzināto ģimeni un radiniekiem tika jautāts vidusskolēnu debašu turnīra dalībniekiem.

"Šoreiz nebija tēma, debatējām par situāciju. Jauniešiem bija argumentēti jāpierāda, kāpēc katrs personāžs rīkosies tieši tā, nevis citādāk. Tika skarti gan reliģiskie, gan ētiskie, gan tiesiskie faktori," sacīja Liepājas rajona Skolēnu interešu centra Debašu kluba vadītājs Guntis Viļumsons.

Pusfinālā apsteidzot Vērgales pamatskolas debatētājus Jāni Dimantu un Jāni Mackusu, kā arī Aizputes vidusskolas debatētājas Ilzi Balodi un Anitru Lapenu, finālā iekļuva Grobiņas vidusskolas debatētājas Elīna Medne un Madara Katlapa, Liepājas 10.vidusskolas debatētāji Zigmārs Henzels un Inta Rāte, kas tad arī guva uzvaru visā turnīrā. Individuāli par labākajām tika atzītas aizputnieces Ilze Balode un Anitra Lapena, kā arī grobiņniece Ieva Melbārde. Par tiesnešiem turnīrā kā allaž strādāja debatētāju treneri no dalībskolām un SIC Debašu kluba biedri.