Kurzemes Vārds

22:41 Sestdiena, 11. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Seniori priecē ar dziesmām un dzīvesprieku

Inita Gūtmane

Sestdien Durbes Kultūras namā valdīja liela rosība - dāmas kārtoja cepures, pirms uzstāšanās vēl iemēģināja balsis, kungi spodrināja mūzikas instrumentus un ik pa laikam ieskatījās notīs. Kurzemes senioru vokālo ansambļu koncerts ir ļoti gaidīts, un ikviens priekšnesumā vēlas parādīt to labāko, ko gada laikā iemācījies.

Uz Durbi savas mīļākās dziesmas bija atvedis ansamblis "Īves" no Talsu rajona Tiņģeres, klausītājus muzikāli priecēja arī aizputnieki no ansambļa "Rudens saulstari", engurnieki no "Jūras vēja", vērgalnieki no "Novakares" un nīcenieki no "Ziedēt arī atvasarā". Sabraukušo pulciņu kuplināja arī ansambļi no Grobiņas "Tev" un "Sendienas", "Saknes" no Liepājas, "Vecie zēni" no Skrundas, "Zilais lakatiņš" no Priekules un pašmāju ļaudis no "Mežābeles".

Zelma Veita, kas dzied Grobiņas "Sendienās" un Nīcas ansamblī "Ziedēt arī atvasarā", sacīja, ka kopā ar domubiedriem bieži viesojas pie citiem dziedošiem senioriem. "Šāda kopāsanākšana uzmundrina vecos ļaudis," pārliecinājusies Veitas kundze, kas atzina, ka viņai pie sirds vairāk ir jautrās dziesmas. Vērgalniece Lidija Gaitniece, kas labāk izpilda lēnus un nopietnus skaņdarbus, apgalvoja, ka iesaistījusies ansamblī, lai aizbēgtu no vientulības, koncertos iepazītos ar citiem ļaudīm un paklausītos, ko viņi dzied. Durbes ansambļa "Mežābele" vadītāja Daira Veilande, kas palepojās ar jaunpienākušiem enerģiskiem dziedātājiem, apstiprināja, ka seniori ļoti gaida šādus koncertus, jo tajos katrs var parādīt, ko no jauna iemācījies, kā arī ir iespēja labi atpūsties.

Nīceniece Anna Murēna pastāstīja, ka viņas dzīvesvietā vecāka gadagājuma ļaudis ir ļoti aktīvi un darboties griboši, tāpēc ar dziedāšanu vien viņiem nepietiek. Vairāki ļaudis brīvo laiku pavada arī, piemēram, mācoties deju soļus. Kā tas viņiem padodas, varēja novērtēt arī Durbes Kultūras namā sanākušie.

Maiga Brakovska no Engures ansambļa "Jūras vējš" teica, ka viņas kolektīvs, kurā dzied ļaudis vecumā no 63 līdz 78 gadiem, ir ļoti saliedēts, tādēļ ar lielāko prieku dodas uz mēģinājumiem un kopā uzdzied skaistas dziesmas. Viņa papildināja, ka jau no jaunības ir ļoti aktīva un arī mūža nogalē vēlas tāda palikt. Engurniece sacīja, ka ar prieku dodas uzstāties koncertos, jo visur ansamblis tiek mīļi uzņemts un gaidīts.