Kurzemes Vārds

13:14 Otrdiena, 29. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Bezdarbnieki nokārtojuši profesionālās kvalifikācijas eksāmenus

Daiga Borska

Nupat profesionālās kvalifikācijas eksāmenus nokārtojuši un specialitāti ieguvuši trīs mācību grupu dalībnieki, kas bija stājušies Nodarbinātības valsts aģentūras Liepājas filiāles uzskaitē. Viņi apguva šuvēja, friziera un metinātāja profesijas. Šīs mācības notiek Eiropas Sociālā fonda nacionālās programmas "Atbalsts aktīvo nodarbinātības pasākumu ieviešanai" ietvaros.

NVA Liepājas filiāles projekta "Bezdarbnieku pārkvalifikācija un tālākizglītība" koordinatore Ingūna Kandere pastāstīja, ka pirmās eksāmenu kārtoja piecas bezdarbnieces, kuras trīs mēnešu laikā apguva 480 stundu garo šuvēju mācību programmu. Tajā bija gan teorija, gan praktiskie darbi un prakse dažādās Liepājas šūšanas firmās – akciju sabiedrībā "Lauma", SIA "V.O.V.A.", "Venera–N" un "Efekts". Profesionālās kvalifikācijas eksāmenu veiksmīgi nokārtoja visas piecas topošās šuvējas, un jau tūlīt divas no viņām – A.Gundarina un J.Harčuka – saņēma darba piedāvājumu no diviem šūšanas uzņēmumiem. Darbu piedāvāja arī pārējām kursu beidzējām, tā kā pastāvēja pat izvēles iespēja. Taču, kā sacīja I.Kandere, diemžēl maz bezdarbnieču izvēlas apgūt šo Liepājā tik vajadzīgo profesiju.

Frizieru profesionālās kvalifikācijas eksāmenu kārtoja desmit sievietes. Visas kursantes ļoti veiksmīgi izpildīja teorētisko testu un arī rādīja savas prasmes frizūru veidošanā. Trīs bijušās bezdarbnieces, kuras ieguva friziera kvalifikāciju, jau atradušas darba vietu. Bet uzņēmumā "Hidrolats" notika eksāmens lokmetinātāja specialitātē ar atestāciju pēc EN 287–1 prasībām. Šo eksāmenu nokārtoja 12 vīrieši bezdarbnieki, kas bija iesaistījušies lokmetinātāju mācību grupā. Pārbaudījumiem bija kā teorētiskā, tā praktiskā daļa, kurā bija jāsametina MMA rokas loka metināšanas paraugs pēc uzdotajiem parametriem. Eksāmenā piedalījās arī darba devējs, SIA "Tiche" izpilddirektors V.Melnstrazds, kurš vairākiem tikko kvalifikāciju ieguvušajiem metinātājiem piedāvāja darbu uzņēmumā.

Šonedēļ projekta "Bezdarbnieku pārkvalifikācija un tālākizglītība" ietvaros mācības sāks bezdarbnieču grupa, kas apgūs mazumtirdzniecības veikalu pārdevēju profesiju. Drīzumā kvalifikāciju profesionālās pilnveides kursos paaugstinās grāmatveži, bet maijā mācības sāks bezdarbnieki, kas izvēlējušies sekretāres un autokrāvēju vadītāju profesiju. Šobrīd Eiropas Sociālā fonda nacionālās programmas "Atbalsts aktīvo nodarbinātības pasākumu ieviešanai" ietvaros NVA Liepājas filiālē reģistrētajiem bezdarbniekiem ir visai plašas iespējas izvēlēties mācību programmu, apgūt specialitāti un iegūt darbu. Tikai, kā piebilda I.Kandere, bez darba palikušajiem, reģistrētajiem bezdarbniekiem ir jāgrib atkal sēsties mācību iestādes solā, jāgrib apgūt profesiju vai pilnveidot jau esošo amata prasmi. Bezdarbniekiem par šīm mācībām nav jāmaksā.