17:21 Otrdiena, 12. novembris

Pirmais čempionāts telpu futbolā finišējis
Ints Grasis

Sestdien noslēdzās Liepājas rajona pirmās atklātās meistarsacīkstes telpu futbolā, kurās jau vairākas kārtas pirms beigām zelta medaļas bija sev nodrošinājuši "Varavīksnes" futbolisti. Čempionātam pieliekot punktu, 2.vietu izcīnīja "Kurzemes Vārda" komanda, 3.vietu – Priekules kājbumbas meistari.

Pēdējās spēles Vaiņodē ritēja zem mājinieku karoga. Viņi uzvarēja visus trīs savus pretiniekus, pie tam arī zelta un sudraba medaļniekus, tādējādi pakāpjoties turnīra noslēguma tabulā un ierindojoties tūliņ aiz godalgotā trijnieka. "Kurzemes Vārda" komandai, neraugoties uz abās pēdējās spēlēs piedzīvotajiem zaudējumiem, iepriekš iekrātā punktu bagāža ļāva gavilēt par sudraba godalgām, kuras neizdevās iegūt priekulniekiem, jo viņi pēdējā spēlē piedzīvoja zaudējumu pret jaunajiem čempioniem.

Zelta medaļas telpu futbolā "Varavīksnes" sastāvā izcīnīja: Ainars Bukovskis, Kristaps Dzerkalis, Uldis Janvāris, Janeks Kreitāls, Leons Novads, Dainis Prenclavs, Ēriks Putris, Raimonds Riežnieks, Mārtiņš Siliņš, Gunārs Sprigulis, Aleksandrs Stepanovs un Igors Tagijevs.

R.Riežnieks, gūstot 56 vārtus, kļuva par turnīra rezultatīvāko spēlētāju. Vēl labāko uzbrucēju vidū ir "Kurzemes Vārda" snaiperis Aldis Kleins (49), Grobiņas pārstāvis Ariks Stankus (41), Durbes futbolists Maksims Gibelis (40) un vaiņodnieks Ģirts Jansons (35).

Liepājas rajona Sporta nodaļa uzvarētājkomandām bija sarūpējusi kausus, medaļas, diplomus, arī veicināšanas balvas futbolistiem. Par to laureāti saka lielu paldies Sporta nodaļas vadītājai Artai Stulpai un turnīra galvenajam tiesnesim Andrim Razmam.

Saistībā ar to, ka turnīrā pirmās divas vietas ieņēma Liepājas pilsētas pārstāvju komandas, jau izskanējis viedoklis, ka rajona čempionātā tām nebūtu īstā vieta. Tiesa, tajā pašā laikā ir pietiekami daudz citu rajona meistarsacīkšu komandu, kurās spēlē liepājnieki, bet konkrētās pašvaldības nosaukums ir visnotaļ formāls. Ja jau tā ir formalitāte, ar līdzīgām sekmēm turpmāk rajona mēroga sacensībās var piedalīties, piemēram, Varavīksne/Vērgale vai Kurzemes Vārds/Kalēti. Galu galā aizvadītajā turnīrā startēja arī komanda ar nosaukumu "Medze/Policija".

Kā pastāstīja telpu futbola čempionāta galvenais tiesnesis Andris Razma, tuvākās spēles futbolā rajona mērogā gaidāmas pilsētu, pagastu, novadu spartakiādes ietvaros, bet jūnijā plānots uzsākt rajona meistarsacīkstes minifutbolā, šoreiz jau zaļajos laukumos zem klajas debess.

Pauls Kaufmanis

Vakar BK "Lauma" aizvadīja Latvijas Sieviešu Basketbola līgas atbildes spēli cīņā par piekto vietu un ar rezultātu 76:80 (20:18, 32:15, 15:24, 9:23) zaudēja BK "Ventspils". Divu spēļu summā mūsējās piekāpās ar 135:150 un čempionātu beidza sestajā pozīcijā.
Abu komandu pirmajā cīņā Ventspilī mūsējās zaudēja ar 59:70, kas nozīmēja, ka vakardienas mačs bija jāsāk ar 11 punktu deficītu. Spēles pirmajās minūtēs liepājnieces izvirzījās vadībā ar 6:0 un arī ceturtdaļas turpinājumā neļāva viešņām izvērsties, panākot 18:10, taču tad pieļāva vairākas kļūdas, un ventspilnieces rezultātu izlīdzināja – 18:18.
Mača otrajā ceturtdaļā noteikumus laukumā pilnībā diktēja "Laumas" basketbolistes, ar ciešu aizsardzību piespiežot pretinieces kļūdīties piespēlēs un izmantojot ātro pretuzbrukumu iespējas. Rezultatīvi laukumā darbojās Viktorija Nazarova un Ieva Malkevica, un piecas minūtes līdz pārtraukumam mūsējās ieguva nepieciešamo 11punktu pārsvaru – 36:25, savukārt, atpūtā ejot, jau plus 8 divu spēļ (52:33).
Otrā puslaika sākumā ventspilnieces precīzāk meta no pustālās distances, un spēlē iestājās līdzsvars. Savukārt pēdējā ceturtdaļā liepājnieces nespēja tikt galā ar pretinieču aktīvo un ciešo presingu un pieļāva ļoti daudz kļūdu, ko viešņas spēja izmantot un gūt vieglus punktus. Mūsējās tā arī neatrada ieročus pret viešņu emocionālo pārsvaru, un mača izskaņā zaudēja ar 76:80. Rezultatīvākā Liepājas komandā bija Viktorija Nazarova, kura guva 27 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas.
"Laumas" trenere Baiba Grundberga pēc spēles komentēja: "Ja nevar iemest, nevar arī uzvarēt!" Komandu šoreiz pievīlis lielais kļūdu skaits spēles beigās, turklāt sekmīgi nospēlēt traucējusi arī emocionālā spriedze.
Šī liepājniecēm bija pēdējā spēle ar "Laumas" vārdu, jo, kā zināms, nākamsezon komandas finansiālais atbalstītājs būs "Liepājas metalurgs".