Kurzemes Vārds

09:09 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Jautājumos paslēptās aizdomas

Varētu domāt, ka no lasītāju paustā redakcijai pa telefonu diskusijas izraisa un tēmas plašākām publikācijām rosina tikai replikas un viedokļi, kamēr jautājumi prasa neko citu kā vienīgi atbildes. Taču izrādās, ka ir arī cita jautājumu kategorija. Tāda, kurā no vārda kāpēc spraucas laukā lasītāju aizdomas, ka tur kaut kas nav kārtībā, ja reiz darīts tā vai rakstīts tā.

Piemēram, kāpēc laikrakstā par Centrālās slimnīcas problēmām rakstot tieši tad, kad galvenais ārsts atvaļinājumā, nevis tad, kad viņš ir darbā? Ja būtu pārliecība, ka no galvenā ārsta atrašanās darbā vai atvaļinājumā mainās slimnīcas (un arī visas Latvijas medicīnas) problēmas, tad redakcija to ņemtu vērā. Taču pagaidām šādas pārliecības nav.

Vai arī: kāpēc zinātniskajā konferencē par Otrā pasaules kara beigām Kurzemē klusēja par Latvijas okupāciju? Bet par ko tad šī konference bija, ja ne par to, kā pēc šā zemes stūrīša tīkoja divi Latvijas pakļāvēji, kuru intereses šeit sadūrās jau 1941.gada vasarā? Toreiz vienas svešzemes karaspēks padzina citas svešzemes karaspēku, kamēr 1945.gada ziemā un pavasarī lomas mainījās.

Kāds lasītājs jautā, kāpēc mūsu avīzē raksta, ka 1941.gada jūnija pēdējās dienās Liepājā šauti ebreji, jo tad taču vēl risinājušās ielu cīņas pilsētā. Acīmredzot ielu cīņas nekavēja Jaunliepājā, Raiņa parkā, šaut cilvēkus tiem, kuri iebruka Liepājā, kamēr Vecliepājā, Zilā brīnuma pagrabos, šaut tiem, kuri bēga no Liepājas.

Arī tāds jautājums: kāpēc "Kurzemes Vārds" slavinot daudzu cilvēku slepkavu, jo publicējot plašu rakstu par viņu? Bet vai tad avīze joprojām būtu goda plāksne, kā kādreiz, kad stāstīja tikai par to cilvēku dzīves gājumu, kuri piecgades priekšpulkā parādīja darba varonību? Kāpēc no sabiedrības jāslēpj, kā cilvēks varēja nostāties uz tik drausmīgu noziegumu ceļa?

Andžils Remess