Kurzemes Vārds

18:00 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Labiekārto pirmās atkritumu konteineru novietnes
Viktors Ulberts

Līdz 15.maijam pilsētas mikrorajonos paredzēts pabeigt modernu atkritumu novietņu izveides projekta pirmo kārtu, informēja Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. Pirmās labiekārtotās atkritumu novietnes jau izveidotas un darbojas Rojas ielā 3 un Cieceres ielā 43 - ar koda atslēgu aizslēgtajā, metāla režģi nožogotajā un apjumtajā laukumā stāv apkārtējā mikrorajona sadzīves atkritumu konteineri.
"Labiekārtojot laukumus, paredzam izveidot drošas sadzīves atkritumu savākšanas vietas. Tajās atradīsies konteineri dalītai atkritumu savākšanai. Šķiroto atkritumu pieņemšana agri vai vēlu notiks pēc lētāka tarifa nekā jauktu atkritumu pieņemšana, un tas iedzīvotājus ieinteresēs atkritumus šķirot. Pirms tam pilsēta vēlas nodrošināt piemērotu novietņu izveidi, lai precīzi varētu izrēķināt katra mikrorajona vai māju grupas saražoto atkritumu daudzumu un piemērot attiecīgos tarifus," paskaidroja Liepājas domes izpilddirektors Edgars Rāts. Šobrīd gan vēl nav noteikts termiņš, kad tieši šāda atkritumu uzskaite pilsētā sāksies.
Labiekārtotas un noslēgtas atkritumu konteineru novietnes paredzēts izveidot pavisam astoņās vietās - trīs Jaunliepājā, trīs Vecliepājā un divas Karostā. Konteineru novietnes būs iekārtotas vienotā stilā.
Liepājā kopumā būtu nepieciešams izbūvēt 422 šādas konteineru novietnes, mikrorajonos - 145, centra rajonā - 277 vietās. Kopējās izbūves izmaksas ir 601729 lati. Tāpēc nākamajos trīs gados pašvaldība plāno projektam piesaistīt līdzekļus ne tikai no pašvaldības, bet arī no valsts budžeta un 75 procentu apjomā - no Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem.

Apspriež "Bērniem draudzīgas skolas" modeļus
Daina Meistere

Šodien Raiņa 6.vidusskolas telpās sākas skolu līdzpārvalžu organizētā skolēnu konference, kura šogad norisinās ar devīzi "Bērnam draudzīga skola" un ir daļa no Bērnu un ģimenes lietu ministrijas projekta. Divus mēnešus savās mācību iestādēs zēni un meitenes diskutēja un sprieda, kādai būtu jābūt draudzīgai skolai, kādi varētu būt kritēriji, pēc kuriem to noteikt. Zēni un meitenes rakstīja esejas, veidoja skolēnu avīzes, gatavoja savas skolas prezentāciju konferencei. Izzināja visu viedokļus: gan skolēnu, gan vecāku, gan skolotāju. Liela vērība pievērsta skolēnu savstarpējām attiecībām, kā arī attiecībām starp skolēnu un skolotāju.
Iepriekšējā gada labākā pilsētas līdzpārvalde (6.vidusskola) uzņem vidusskolēnus un pamatskolēnus un gaida ciemiņus no Liepājas domes, bērnu un ģimenes lietu ministru, ministrijas pārstāvjus. Skolēnu aktivitātes ir atbalstījusi Pilsētas dome. Rīt Centra sākumskolā savus draudzīgās skolas modeļus prezentēs sākumskolas. Arī mazie bērni bija ļoti aktīvi, spriežot par savu "draudzīgo skolu".

Divi finālisti konkursā "Aprīļa pilieni"
Jauno vokālistu televīzijas konkursā "Aprīļa pilieni" piedalījās četri mūsu pilsētas dziedātāji. Finālā no viņiem iekļuva divi - astoņus gadus vecā Ilze Migliniece un Emīls Balceris, kas mācās 6.klasē. Emīls ieguva arī speciālbalvu par labu sniegumu. Abu pedagoģe ir Igeta Gaiķe. Finālu varēs skatīties TV 1.programmā 7. un 14. maijā. Katram no viņiem būs spēcīga konkurence, jo savās vecuma grupas viņiem ir gaidāmi vairāk nekā desmit sāncenšu.

Lai jauniešiem būtu vieglāk izvēlēties
RTU Liepājas filiāles divi projekti ieguvuši Eiropas Sociālā fonda finansējumu. Tie ir "RTU Liepājas filiāles Profesionālās vidusskolas profesionālās sistēmas izveide" un "RTU Liepājas filiāles Profesionālās vidusskolas mājaslapa izveide". Abi vērsti uz to, lai palīdzētu jauniešiem orientēties tajās izglītības programmās, kuras piedāvā filiāle, un līdz ar to viņiem atvieglotu izvēles iespējas.

Zaļumi - mazo bērnu skolai
Pilsētas domes Vides fonds piešķīra 200 latu Ezerkrasta sākumskolas apkārtnes apzaļumošanas turpināšanai. Par šo naudu iegādāsies tūjas, rododendrus un rozes, kurus iestādīs skolas apkārtnē. Jau pērn pavasarī skolas teritorijā skolēni un skolotāji kopīgi iestādīja Eiropas dārzu - Eiropas lapegli, vasaras rododendru, Dānijas bērzu un citus augus. Ezerkrasta sākumskola ir saņēmusi Zaļo diplomu un tagad plāno iegūt Zaļo karogu, kā arī piedalās kustībā par Ekoskolas nosaukuma iegūšanu.

Tiesā par 20 latu kukuli
Vakar Liepājas tiesā izskatīja krimināllietu, kurā par kukuļņemšanu bija apsūdzēts Ceļu policijas darbinieks Andris Zvanbergs (attēlā). Viņu aizturēja 27.februārī, kad ceļu policists no autovadītāja bija paņēmis 20 latus lielu kukuli par to, lai netiktu noformēts protokols par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu. Pirmstiesas izmeklēšanas laikā ar apsūdzēto tika noslēgta vienošanās par vainas atzīšanu un sodu - brīvības atņemšanu uz 2 gadiem nosacīti ar pārbaudes laiku uz 2 gadiem. Tiesa šo vienošanos apstiprināja.

"Putnu ballei" pirmais albums
Grupai "Putnu balle" klajā nāk debijas albums "Sapņu pārdevējs", kurā var noklausīties eksliepājnieka Mārtiņa Freimaņa un Normunda Ķieta kompozīcijas. Līdz šim pazīstamākie apvienības skaņdarbi ir "Sapņu pārdevējs", "Sauc palīgā" un Latvijas šā gada eirodziesma "The War Is Not Over", ko izpilda Valters un Kaža. Ir nofilmēts arī grupas pirmais videoklips jaunajam M.Freimaņa sarakstītam singlam "Spārni un vējš", tā režisors ir Kristaps Streičs. Reizē ar albuma iznākšanu "Putnu balle" dodas arī koncertturnejā pa Latviju.