Kurzemes Vārds

01:06 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

"Lauma" iekarojusi Franciju un Itāliju

Viktors Ulberts

Akciju sabiedrība "Lauma" pagājušo gadu noslēgusi ar 2,655 miljonu latu peļņu, plašsaziņas līdzekļus informēja uzņēmuma izpilddirektors Edgars Štelmahers. Tas ir nedaudz vairāk, nekā 2003. gadā nopelnītie 2 591 275 lati.

"Laumas" apgrozījums 2004.gadā bija 20,11 miljoni latu, kas ir par diviem procentiem vairāk nekā 2003.gadā. Apgrozījuma pieaugumu esot veicinājis sekmīgs pārdošanas komandas darbs.

Baltkrievijas tirgū "Laumas" produkcijas pārdošanas apjomi pērn palielinājušies par 10 procentiem, Baltijā – par 2 procentiem, Ukrainā par 20 procentiem, bet Rietumu tirgos – par 22 procentiem. Veļas pārdošanas apjoms NVS valstīs audzis par 6 procentiem, bet Baltijas valstīs par 5,5 procentiem. Pagājušajā gadā par "Laumas" jaunajiem noieta tirgiem kļuvusi Francija un Itālija, atzīmēja E. Štelmahers. Notikusi arī tirgus paplašināšana Skandināvijā un Anglijā. – "Nākotnē plānojam spēcināt savas pozīcijas Eiropas tirgū un palielināt "Laumas" konkurētspēju, šogad veicot piecu miljonu eiro (Ls 3,51 miljons latu) lielas investīcijas ražošanas iekārtās, esošo tehnoloģiju modernizācijā, jaunā katlumājā un mārketingā," vēl klāstīja "Laumas" izpilddirektors.

Ražotnē jau uzstādīts jauns materiālu un veļas piegriešanas automāts "Lectra", kas ļaus paaugstināt ražošanas efektivitāti, samazinot materiālu atgriezumu procentu, kā arī augstākas piegriešanas precizitātes dēļ palielinās veļas piegriešanas kvalitāti.

Šogad "Lauma" attīstībā jau investējusi 570 000 eiro (Ls 400 598).

"Esam noslēguši sadarbības līgumus par materiālu piegādi ar pasaules redzamākajiem franču zīmoliem "Barbara", "Christian Dior", "Etam", "Morgan", "Ravage", "Scandale", "Lise Charmel", "Le Bouget". Ir uzsākta sadarbība ar firmām "Naturana", "Luva" un "HBS". Tas nozīmē, ka mūsu materiāli un mežģīnes atbilst visaugstākajiem pasaules standartiem," norādīja E. Štelmahers.

No 2004.gada maija, kad par "Laumas" akciju kontrolpaketes īpašnieku kļuva igauņu investīciju grupa "Alta Capital", līdz 2004.gada beigām uzņēmumā veiktas investīcijas 1,5 miljonu eiro (Ls 1 054 206) apjomā. Kopējās "Alta Capital" investīcijas uzņēmumā patlaban esot 2,7 miljoni eiro (Ls 1 897 570).