Kurzemes Vārds

23:29 Pirmdiena, 23. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Hokeja viesuļa gaidīšana

Tas var nepatikt, to var uzskatīt arī par savas valsts apzināšanās jēdziena devalvēšanu, taču nu jau kuro gadu esam pārliecinājušies, ka mūsu valsts patriotisma spilgtākā izpausme parādās nevis valsts nozīmes svētkos vai atceres dienās, bet sakarā ar vienu sporta veidu.

Droši vien kāds rauks pieri, ka līksmošana ielās un laukumos, arī Liepājā, pēc Latvijas hokejistu uzvarām katrā pasaules čempionāta spēlē ir tikai tāda pusaudžu māžošanās, saskatīta citās zemēs un grādīgo dzērienu uzkarsēta. Ir jau sava daļa taisnības, ko tur iebilst, un tomēr ne jau šā iemesla dēļ hokejs spējis radīt tādu vienotības izjūtu un licis sist emocijām tik augstu emociju vilni, kādu diez vai spēj kāda cita norise.

Kādos vēl gadījumos bez speciālas atvilkšanas aiz rokas pulcējas simtiem jauniešu ar sarkanbaltsarkaniem karogiem rokās un dziedot "Dievs, svētī Latviju!"? Kādos vēl gadījumos viņi paši bez citu bikstīšanas dodas pie Brīvības pieminekļa vai Prezidenta pils, vēloties savā priekā iesaistīt citus, arī valsts augstākās amatpersonas? Pat pasaules sporta augstāko titulu ieguvēji nav Rīgā sagaidīti tik jūsmīgi kā hokejisti pēc uzvarām tikai dažās spēlēs pasaules čempionātos. Un vai tad ir vēl kāds sarīkojums citur pasaulē, kuru vērot no Latvijas dodas tūkstošiem cilvēku un kurā būt klāt par prestiža lietu uzskata pat valsts vadītāji?

Ir vienkārši konstatēt, kad sarkanbaltsarkanā lavīna sāka plūst no Latvijas uz pasaules čempionātu arēnām, cik tūkstoši cilvēku no Rīgas, Liepājas, Valmieras, Preiļiem, Grobiņas un tā tālāk noskatījās spēles Pēterburgā, Prāgā, Vācijas vai Zviedrijas pilsētās. Grūtāk rast atbildi uz jautājumu, kāpēc tas notika tieši hokejā, kas nebūt nav panākumiem un tradīcijām bagātākais sporta veids, un labi zinot, ka pie labākās gribas mums neizdotos pietuvoties pasaules hokeja virsotnei.

Lai nu kā, bet durvju priekšā dienas, kad sāks plosīties viesulis, kura vārds ir hokejs, un arī Latvijas pilsētu ielās un laukumos dimdēs "Olē! Olē, olē, olē! Latvija – uzvara!"

Andžils Remess