Kurzemes Vārds

18:02 Trešdiena, 2. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Nevienam neko negrasāmies atņemt
ĒVALDS URTĀNS,
biedrības "Liepājas ezeri" izpilddirektors

Mūsu darbība saistīta ar ezeru, dabas vērtībām un saprātīgu apsaimniekošanu. Pie ezera esošos kooperatīvus no mūsu puses skars tikai licencētā makšķerēšana, kā arī to laivu reģistrācija, kurām likums pašlaik neparedz reģistrēšanu CSDD. Tā būs bez maksas, saistīta ar makšķerēšanas kontroli. Vēl arī piedāvāsim laivu piestātņu tīrīšanu ar to pašu niedru pļaušanas traktoru, kas var veikt arī bagarēšanas funkcijas.

Bet, kas attiecas uz zemes jautājumiem, tā ir pilsētas darīšana, kurā mēs nejaucamies iekšā un negrasāmies nevienam neko atņemt. Mūsu mērķis ir sakārtot apkārtējo vidi, nevis kādu padzīt no ezermalas.

Mūsu biedrībā ir divu kooperatīvu pārstāvji. Vai tad viņi darbotos pret savām interesēm? Visticamāk, kāds ir palaidis kādas baumas, kuru dēļ sāk uztraukties tie, kuriem kaut kas ar dokumentāciju nav kārtībā. Cilvēkus satrauc arī pašlaik izstrādes stadijā esošais detālplānojums, un pilnīgi iespējams, ka ar laiku tiks nojaukta kāda šanhaja, jo tās neatbilst ugunsdrošības normām. Taču lielajiem kooperatīviem, manuprāt, nav pamata bažīties. Tuvākajā laikā arī tiks rīkota sapulce kooperatīvu vadītājiem, lai izskaidrotu situāciju un mūsu mērķus.

Var saprast klubu un kooperatīvu biedru uztraukumus par savu vietu. Viņi brauc turp atpūsties, gluži kā uz mazdārziņiem, kur kaimiņi cits citu pazīst un baidās, ka kāds svešinieks ko nenozog vai ceļ tračus. Taču tas ir labs bizness un iespēja kooperatīviem papildināt budžetus, kas nemaz nav tik lieli. Jo Liepājas ezeram ļoti pietrūkst publiskās laivu piestātnes. Vieta, kur cilvēks var iznomāt laivu, kaut vai makšķerēšanas rīkus, vai arī vienkārši izbraukt ar laivu putnus vērot. Esam piedāvājuši kooperatīviem šādas biznesa iespējas, taču atsaucības līdz šim nav bijis.

Liepājas ezerā šādas publiskas laivu piestātnes var ierīkot piecās vietās. Vienu Otaņķu pusē, divas – Nīcas pagastā un vismaz divas – Liepājas pilsētas pusē. Tas būtu ekonomiski pamatoti.