Kurzemes Vārds

18:35 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Durvis ver Ģimeņu atbalsta un krīzes centrs

Vakar Vaiņodes Internātpamatskolas telpās, klātesot Bērnu un ģimenes lietu ministram Ainaram Baštikam, pateicoties kuram ministrija piešķīra projektam 10 tūkstošus latu, atklāja pirmo Ģimeņu atbalsta un krīzes centru Kurzemes reģionā. Tajā patvērumu varēs rast un kvalificētu speciālistu palīdzību saņemt ne tikai pašreizējie 150 internāta audzēkņi, bet arī citi no vardarbības cietušie bērni un viņu vecāki.

Uz centra atklāšanu bija ieradušies arī Liepājas Rajona padomes pārstāvji un Izglītības pārvaldes ļaudis. Vaiņodes Internātpamatskolas direktors Reinis Ulberts pauda gandarījumu, ka arī Rajona padome centra izveidei atvēlējusi četrus tūkstošus latu, tāpēc izdevies izveidot psiholoģiskās palīdzības sniegšanai piemērotu estētisku vidi. Jaunajā centrā ir pieejamas jaunizveidotas konsultāciju telpas, papildu guļamistabas un atsevišķa telpa atbalstu meklējošiem vecākiem ar bērnu. Par Ģimeņu atbalsta un krīzes centra iemītniekiem gādās sociālais pedagogs, psihologs un nepilngadīgo lietu inspektors.

Sadarbībā ar rajona Izglītības un Attīstības pārvaldēm tapis arī projekts par Sociālās atstumtības riskam pakļauto ģimeņu sociālās rehabilitācijas centra izveidi, tas darbību varētu sākt septembrī. Šim mērķim Eiropas Sociālās integrācijas fonds piešķīris gandrīz 50 tūkstošus latu.

Uz atklāšanu sabraukušie ne tikai apsprieda paveikto un pārrunāja nākotnes plānus, bet arī pie Vaiņodes Internātpamatskolas iestādīja vairākus sarkanos ozolus un bērzus, kas apkārtējo vidi darīs vēl skaistāku.