Kurzemes Vārds

03:54 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Dejotāji kļuvuši par Dziesmu svētku dalībniekiem

Anda Pūce

Nupat kļuvuši zināmi skolēnu tautas deju kolektīvu atlases konkursu rezultāti, proti, noskaidroti tie no dejotājiem, kas būs Latvijas skolu jaunatnes IX Dziesmu un deju svētku dalībnieki, izveidots arī rezervistu saraksts, un kļuvis skaidrs, kuriem šoreiz vajadzēs palikt mājās.

Kopumā svētkos, kas Rīgā norisināsies no 27.jūnija līdz 3.jūlijam, piedalīsies 716 skolēnu tautas deju kolektīvu no visas Latvijas, starp kuriem būs arī 23 deju kolektīvi no Liepājas un rajona, 17 kolektīvi šogad paliks mājās. Diemžēl neviens no pilsētas un rajona deju kolektīviem nav iekļuvis finālskatē.

No Liepājas rajona 28 deju kolektīviem, kas piedalījās skatē, par svētku dalībniekiem apstiprināti 17 kolektīvi. Šādus skates rezultātus par labākiem, nekā gaidīts, sauc svētku koordinatore rajonā Silvija Leja. Viņa stāsta, ka dalībnieku statusā jau iekļuvis Grobiņas pagasta sākumskolas deju kolektīvs, Aizputes vidusskolas 3.–4. klašu deju kolektīvs, Gaviezes pamatskolas deju kolektīvs, Grobiņas vidusskolas 3.klašu deju kolektīvs, Grobiņas pamatskolas 3.–4. klašu deju kolektīvs, Aizputes pagasta pamatskolas deju kolektīvs, Grobiņas vidusskolas 5.klašu deju kolektīvs, Kapsēdes pamatskolas deju kolektīvs, Virgas pamatskolas deju kolektīvs, Grobiņas pamatskolas 5.–6. klašu deju kolektīvs, Pāvilostas vidusskolas deju kolektīvs, Vaiņodes vidusskolas 9.klašu deju kolektīvs, Aizputes vidusskolas 7.klašu deju kolektīvs "Saule", Aizputes pagasta pamatskolas 7.–8. klašu deju kolektīvs, Grobiņas pilsētas domes jauniešu deju kolektīvs "Spararats", Aizputes vidusskolas 10.–12. klašu deju kolektīvs un Grobiņas vidusskolas 10.–12. klašu deju kolektīvs.

Liepājā skatē piedalījās 16 kolektīvu. No tiem par svētku dalībniekiem kļuvuši seši kolektīvi. Domāt par to, kā labi nodejot svētku lieluzvedumā, jau var sākt privātskolas "Varavīksne" deju kolektīvs, 15.vidusskolas deju kolektīvs Baibas Demiteres vadībā, mākslinieciskās jaunrades centra "Vaduguns" 5.–6. klašu deju kolektīvs, Bērnu un jauniešu centra 7.–9. klašu deju kolektīvs "A+G", Tautas mākslas un kultūras centra deju kolektīvs "Krustiņi" un mākslinieciskās jaunrades centra "Vaduguns" jauniešu deju kolektīvs.