Kurzemes Vārds

11:38 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Karatistiem deviņas medaļas Latvijas čempionātā
Rīgā aizvadīts 2.līgas atklātais Latvijas čempionāts karatē, kurā piedalījās ap 300 sportistu no Latvijas klubiem. Liepājniekiem izdevās izcīnīt kopumā deviņas medaļas. Darja Beketova izcīnīja divas godalgas – pirmo vietu sacensību veidā kata, un otro – kumitē. Pie zelta medaļām katā tika arī Marians Papikjans un Artjoms Ivkins, savukārt sudrabu izcīnīja Tatjana Babanska. Trešās vietas izcīnīja Zahars Kozlovs un Konstantīns Aleksejevs. Kumitē otro vietu izcīnīja Gatis Šulcs un Emīls Reinsons. Karatistiem sezona noslēgsies 7.maijā, kad Rīgā tiks aizvadīta Latvijas kausa izcīņa, kurā piedalīsies spēcīgākie mūsu valsts sportisti.

Liepājniekiem čempionu tituli
Emīls Dreiblats

Eiropas amatieru čempionātā fitnesā, kas norisinājās Rīgā, labus panākumus guvuši Liepājas klubu pārstāvji. Kopumā liepājnieki izcīnīja pa trim pirmajām un otrajām vietām, kā arī vienu sesto vietu. Virkni godalgu liepājnieki saņēma arī Lietuvas atklātajā čempionātā.
Eiropas čempionātā pamatsacensībās otrās vietas izcīnīja Aivars Birznieks un Diāna Šurina, bet Vega Šumska palika sestā. Junioru grupā uzvarēja Jurijs Rajevs, bet otro vietu ieņēma Aleksandra Algānova. Senioru klasē pie augstākā kaluma godalgām tika Ginta Liepa un arī V.Šumska. Kopumā Eiropas čempionātā piedalījās 460 atlētu.
Lietuvas atklātajā čempionātā Klaipēdā pirmās vietas savās kategorijās guva Ginta Liepa–Korecka, V.Šumska, Ivars Egle un A.Algānova. Otrās vietas ieņēma A.Birznieks, Kitija Trektere, Jeļena Mamičina, Arnis Ozols, J.Rajevs un Arturs Alberts.

"Jūras valsis" pulcē plašu dejotāju loku
Pauls Kaufmanis

Liepājas Latviešu biedrības namā aizvadītas tradicionālās sporta deju sacensības "Jūras valsis", kurās šoreiz piedalījās vēl nebijis dalībnieku skaits – vairāk nekā 200 Latvijas un Lietuvas pāru no 35 klubiem.
"Jūras valsis" bija ne tikai Sadraudzības kausa priekšpēdējais, 10.posms, bet atsevišķās klasēs arī Latvijas kausa izcīņas posmi. Šoreiz divās klasēs tika izcīnīti arī ģenerālsponsora sagādātie "Maksa" kausi, kuri tika Rīgas dejotājiem. Viņi arī nopelnīja ceļojumu uz Polijas ūdensparku "Tropikana" un ceļojumu uz Prāgu.
Sacensību organizētāja, Liepājas sporta deju kluba "Extra" vadītāja Aira Ludane pauda gandarījumu, ka šoreiz uz Liepāju bija atbraukuši ne tikai tuvāko Kurzemes pilsētu klubi, bet liela pārstāvniecība bijusi arī no Rīgas un daudzām citām tālākām Latvijas pilsētām. Līdz ar to mūsu dejotājiem cīņā par iekļūšanu finālos bija nopietna konkurence, kas sacensības padarīja vēl interesantākas ne tikai sportistiem, bet arī daudzajiem skatītājiem. Kā jau tas pēdējā laikā ierasts, arī šoreiz sacentās ratiņdejotāji.
Šo sarīkojumu krāšņoja paraugdemonstrējumi mākslas vingrošanā, kā arī dalībniekus sveica Krievijas ģenerālkonsuls Liepājā Vjačeslavs Semjonovs. Pasākuma ģenerālsponsora, tūrisma aģentūras "Maks" direktore Larisa Kuzņecova uzsvēra, ka jūtas gandarīta par sacensību norisi un augsto organizatorisko līmeni. Viņa arī pauda prieku par viesu lielo atsaucību, piebilstot, ka Liepājas pāri ļoti labi sacentušies ar spēcīgajiem Rīgas dejotājiem. L.Kuzņecova uzskata, ka liepājnieki pamazām iekaro savu vietu Latvijas sporta dzīvē, un ir ļoti svarīgi panākt, lai ar mums rēķinās jebkurš konkurents.
Latvijas Sporta deju federācijas prezidents Vito Feldmanis atzina, ka pēdējā laikā Liepājā organizētās sacensības kļūst arvien labākas un progress ir acīmredzams. Viņš uzsvēra, ka liepājnieki labi rūpējas par viesu uzņemšanu, par sponsoru piesaistīšanu un balvu sagādāšanu, kā arī par labu tiesnešu pieaicināšanu, tāpēc arī pēdējā laikā arvien vairāk dejotāju no citām Latvijas pilsētām labprāt brauc uz Liepāju. Turklāt Liepājas Latviešu biedrības nams ir ļoti pateicīga vieta sacensību norisei.
Šoreiz organizatori bija parūpējušies arī par balvām tiem treneriem, kas atveda uz sacensībām visvairāk dejotāju. Šoreiz tie bija Ilze Zāģere (Dobele), Gatis Sprūds, Indra Freimane (abi "Aizpute"), Daiga Čabovska ("Aura") un Raivo Letapūrs ("Lesto").

Labākie mūspuses dejotāji savās klasēs:
Juniori I+II E4. 1.Artis Janmejs/Elīna Bulava ("Aizpute"). Juniori I+II D. 1. Kalvis Sidorenkovs/Kristīne Štelmahere ("Extra"). Jaunieši+Pieaugušie D. 1.Vasīlijs Šelajevs/Līga Grāviņa ("Aura"). Bērni I+II E4. 3.Jozefs Ringolds Anna Anohina ("Lesto"). Juniori II + Jaunieši E6. 2.Valērijs Sergejevs/Laura Domiceviča ("Extra"). Juniori II standartdejas. 2.Kalvis Lazdiņš/Jekaterina Aleksaškina ("Lesto"). Bērni II + Juniori E6. 2.Juris Sējējs/Ieva Urbāne ("Extra"). Juniori I+II Latīņamerikas dejas. 1.Kalvis Lazdiņš/Jekaterina Aleksaškina ("Lesto"). Jaunieši+Pieugušie standartdejas. 1.Ints Burkevics/Jūlija Smirnova ("Lesto"). Juniori I E4+E6. 3.Juris Sējējs/Ieva Urbāne ("Extra"). Juniori II E6+D. 2.Kalvis Sidorenkovs/Kristīne Štelmahere ("Extra"). Jaunieši+Pieaugušie Latīņamerikas dejas. 2.Rihards Ļesins/Veronika Karpenkova ("Lesto"). Ratiņdejotāji. 1.Arta Salmiņa/Veronika Jakuškina, 1.Alfrēds Mielavs/Irēna Jaunbrūna, 1.Andrejs Terberts/Zenta Kristīna Terberta.