Kurzemes Vārds

23:51 Pirmdiena, 23. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mūsu pusē ir tikai Lielie, Dižie un Dižlielie dziedātāji

Sestdien Rīgā norisinājās dziedātāju konkursa "Dziesmu dziedu, kāda bija" fināls, uz kuru devās un savas prasmes rādīja arī 15 dažāda vecuma dalībnieki no Lejaskurzemes. Galvaspilsētā vokālistus nevērtēja pēc vietām, bet katram piešķīra kādu titulu - "Mazais dziedātājs", "Lielais dziedātājs", labākie tika pie "Dižā dziedātāja" goda. Šogad ieviesa arī jaunu nomināciju - "Dižlielais dziedātājs".

Kā novēroja Lejaskurzemes folkloru kopu koordinatore Mudīte Meļķe, ir augusi priekšnesumu kvalitāte. Arvien labāk sevi parāda arī mūspuses dziedošie bērni - šogad novadā nav neviena "Mazā dziedātāja", ir tikai Lielie, Dižie un Dižlielie, šo titulu piešķīra tiem, kam nedaudz pietrūka līdz nominācijai "Dižais dziedātājs".

Bārtas folkloras kopas "Bārtenieki", ko vada skolotāja Olga Balbārde, dalībnieks Kristaps Baranovs ieguva titulu "Dižais dziedātājs", Līgai Kristai Klievēnai pienācās nominācija "Dižā dziedātāja", savukārt Jānis Šenvalds izpelnījās "Dižlielā dziedātāja" godu. Labu sniegumu parādīja arī dziedātāji no Sikšņu folkloras kopas "Bimbali", kur dziedāšanas prasmē skolo arī Olga Balbārde. Viktorija Lieķe var lepoties ar titulu "Dižā dziedātāja", bet Helēna Lieķe tika pie nominācijas "Dižlielā dziedātāja". Skolotājas Skaidras Klasiņas vadītās kopas "Jumītis" pārstāve gramzdeniece Gita Tokareva var būt gandarīta par iegūto titulu "Dižā dziedātāja", Simona Vilkavecka un Laura Vašuka uz mājām atveda nomināciju "Lielā dziedātāja". Priekulniece Zane Brance no "Prieceles", ko vada skolotāja Ruta Oknere, saņēma titulu "Lielā dziedātāja", savukārt Vijas Līces audzēknes Sanita Mumgaude, Gunta Stekjāne, Kristīne Jostmane no folkloras kopas "Misiņkalns" uzstājās ar divām dziesmām grupā un izcīnīja "Dižlielo dziedātāju" titulu.

Vecpils skolotājas Antras Arnoldas piecus gadus vecais dēls un audzēknis Arnis bija pats jaunākais savā grupā. Viņš nodziedāja droši un skanīgi, tāpēc žūrija piešķīra "Lielā dziedātāja" titulu.

Turpat notika vēl tautas deju sacensības, kur piedalījās arī bērni no Aizputes folkloras kopas "Misiņkalns". Dejotāji Mārcis Līcis un Sanita Mumgaude ieguva "Lielo dejotāju" titulus.