Kurzemes Vārds

03:50 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

No Liepājas pa tiešo uz Antalju
Tūrisma operators "Tez tour" sadarbībā ar mūsu pilsētas tūrisma firmu "Maks", sākot ar 31.maiju, uzsāks čarterreisus uz Antalju (kūrortpilsētu Turcijā). Plānots, ka tie notiks ik pēc desmit dienām un, ja būs ceļotgribētāji, šīs projekts turpināsies līdz pat oktobrim vai pat ilgāk. Kā sarunā ar "Kurzemes Vārdu" pastāstīja firmas "Maks" pārstāvji, šis būs pirmais gadījums, kad tik nopietnus lidojumus organizē ārpus mūsu valsts galvaspilsētas. Liepāja par lidojumiem atbilstošu vietu izvēlēta, pirmkārt, tāpēc, ka ar tūrisma firmas starpniecību jau līdz šim daudz mūspuses cilvēku izvēlējās doties uz Turciju, un, otrkārt, tāpēc, ka izlidot no Liepājas būs vienkāršāk ceļotgribētājiem gan no visas Kurzemes, gan arī tuvējām Lietuvas pilsētām – Palangas un Klaipēdas. Ieplānotie braucieni paredzēti kā pilna servisa reisi, kuru laikā tūristiem būs sagādātas visas ērtības, sākot ar uzkodām un dzērieniem jau lidmašīnā līdz pat pēdējam ceļojuma brīdim.

Liedaga ielā par 35 kokiem vairāk
Inita Gūtmane

Aizvakar Liedaga ielā dabas draugu kopa "Optimistu pulks" un A.Puškina Liepājas 2.vidusskolas audzēkņi piedalījās koku stādīšanas talkā. Pavisam iestādīja 35 Zviedrijas pīlādžus, kas ir aizsargājamie augi. Kā pastāstīja kopas vadītāja Skaidrīte Solovjova, pirms diviem gadiem šajā vietā jau iestādīti vītoli, taču neizdzīvoja, tādēļ tos vajadzēja aizstāt ar citiem kokiem, kas ir izturīgāki pret jūras vējiem. Koku stādīšana notika sadarbībā ar Liepājas Labiekārtošanas sabiedrību, kas bija sarūpējusi stādus un darbam nepieciešamo inventāru. Stādu iegādei Vides fons piešķīra 637,70 latus. Iepriekšējo gadu stādījumu atjaunošana ar sarkanajiem ozoliem, Holandes liepām, sarkanajām kļavām un skābaržiem šopavasar paredzēta arī Šķēdes, M.Ķempes, Ziemeļu, Grīzupes, Brīvības un O.Kalpaka ielā. Jauni koki un krūmi krāšņos arī Atmodas bulvāri, E.Veidenbauma, Ģenerāļa Baloža un Vērgales ielu. Pavisam pilsēta kļūs košāka par 162 kokiem un 40 krūmiem, tās apzaļumošanai Vides fonds šajā gadā atvēlējis 4500 latu.

Metalurgiem dod iespēju izglītoties
Akciju sabiedrība "Liepājas metalurgs" uzņēmumā organizē speciālu mācību programmu, kas metalurgiem dod iespēju paaugstināt savu kvalifikāciju, nepārtraucot darbu ražošanā, informēja uzņēmuma preses sekretāre Ilana Ivanova. Katru mēnesi uzņēmumā notiek dažādi kursi: stropētājiem, elektrisko tilta celtņu operatoriem, atbildīgajiem par uguns drošību. Sakarā ar tērauda nepārtrauktās liešanas iekārtu modernizāciju martena ceha darbiniekiem organizēti kursi pneimoautomātikā, tie notiek Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiāles mehatronikas laboratorijā. Uzņēmuma, kā arī akciju sabiedrības "Latvijas dzelzceļš" speciālistu vadībā organizēti kursi arī dzelzceļa transporta ceha lokomotīvju mašīnistiem. Pēc pārbaudījuma nokārtošanas metalurgi saņems attiecīgu Valsts dzelzceļa tehniskās inspekcijas sertifikātu un apliecību.

Sērfotāji aicina uz talku
Gatavojoties jaunajai sērfošanas sezonai, vindsērfinga klubs "Rietumkrasts" rīko talku, lai sakoptu apkārtni, kur šīs aktivitātes notiek, kā arī vietu, kur sauļoties un peldēties iecienījuši Karostas iedzīvotāji un daudzi citi liepājnieki. Sērfotāji strādās paši un aicina savā pulkā ikvienu gan sērfošanas interesentu, gan arī citus. Talka notiks rīt, 30.aprīlī, Katedrāles ielā 15. Tā sāksies pulksten 10. Bet pēc labi padarīta darba būs arī laba atpūta – pirts, karaoke un citas jautrības.

Jaunas zaļās lapas
Firmas "Latvijas tālrunis" aģenti sarosījušies Kurzemes reģionā, vācot informāciju un reklāmu reģionālās telefonu grāmatas "Zaļās lapas" kārtējam izdevumam, kas klajā nāks vasaras beigās. Līdz šim liepājniekiem labi pazīstamās grāmatas izskats būs nedaudz mainīts – tā būs garāka un tās malā veidos iegriezumus, lai ērtāk varētu lietot alfabētu. Izdevēji iesaka visiem interesentiem izmantot arī elektroniskās adreses mājaslapu: www.lt.lv. Šobrīd grāmatas sastādītāju galvenā rūpe ir piesaistīt savam darbam katra potenciālā informācijas devēja uzmanību. Tāpēc ieteicams laikus pārdomāt savus ieteikumus vai pretenzijas telefonu grāmatas izdevējiem.

Konferencē tiekas četru valstu zinātnieki
Pedagoģijas akadēmijā notiek 8.starptautiskā zinātniskā konference "Sabiedrība un kultūra". Tās rīkotāji – Sociālo zinātņu un vadības katedra sadarbībā ar Melardalenas augstskolas (Zviedrija) Sociālo zinātņu departamentu. Konferencē ar referātiem uzstājas 126 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Zviedrijas, Polijas. Latvijas zinātnieki un pētnieki pārstāv visu reģionu augstskolas un citas zinātniskās institūcijas. Konferences darbs norisinās piecās sekcijās. Tiek risināti filozofijas un kultūrfilozofijas problēmjautājumi, iztirzātas aktualitātes par Latvijas vēstures pavērsiena punktiem, prezentēti pētījumu rezultāti un diskutēts par teorētiskiem sabiedrības attīstības jautājumiem, ekonomikas un vadības procesu aktualitātēm, kā arī izglītības vērtību jautājumiem.

Grib nosaukt ielu Jāņa Pāvila II vārdā
Par to, vai nepieciešams un būtu iespējams kādu no Liepājas ielām nosaukt Jāņa Pāvila II vārdā, pašvaldība veiks iedzīvotāju aptauju. Tā vakar izlēma Pilsētas attīstības komitejas deputāti. Komiteja izskatīja bijušā Saeimas deputāta Leona Bojāra atsūtīto vēstuli Liepājas domes priekšsēdētājam Uldim Seskam, kurā viņš aicina kādu no Liepājas ielām nosaukt aizsaulē aizgājušā katoļu pāvesta Jāņa Pāvila II vārdā. Aicinājumā vēstules autors norādījis, ka Liepājai kāda no ielām būtu jāpārdēvē kā pateicība par dāvanu pilsētai – par Svētā Meinarda dievnamu. Iedzīvotāju aptauju veiks domes Sabiedrisko attiecību daļa ar informatīvā izdevuma "Katram Liepājniekam" un pašvaldības portāla www.liepaja.lv starpniecību. Šeit būs atrodamas aptaujas anketas. Aptauja ilgs līdz nākamajai komitejas sēdei, kas plānota pēc mēneša. Tad savus priekšlikumus deputātiem sagatavos arī Kultūras daļa.