Kurzemes Vārds

23:13 Sestdiena, 26. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kšištofa Penderecka "Credo" grandiozs pirmatskaņojums

Indra Imbovica

4.maijā Rīgas Doma baznīcā notiks valstij nozīmīgs koncerts – Kšištofa Penderecka skaņdarba "Credo" pirmatskaņojums, kura projektu izstrādāja Liepājas Simfoniskais orķestris.

Iecere saistīta ar Polijas Republikas prezidenta Aleksandra Kvasņevska vizīti Latvijā. Koncerts iecerēts kā divu valstu sadarbības projekts. Izcilā poļu komponista Kšištofa Penderecka "Credo" grandiozajā pirmatskaņojumā piedalīsies Polijas viessolisti Ivonna Hossa, Izabella Kosinska, Jadviga Rappe, Adams Zduņikovskis un Rafa Siveks, Liepājas Simfoniskais orķestris, Valsts akadēmiskais koris "Latvija", Jāzepa Mediņa Mūzikas vidusskolas zēnu koris un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu orķestra un kora grupa.

Kšištofs Pendereckis ir 20.– 21. gadsimta leģenda mūzikā, un "Credo" ir viens no viņa jaunākajiem darbiem. Tā atskaņošana Latvijā, iespējams, kļūs par muzikālu un pat valsts sadraudzības kulmināciju, jo 4.maijā ir Latvijas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas diena, bet Polija valsts svētkus atzīmē 3.maijā. Koncertu noklausīsies Latvijas prezidente Vaira Vīķe–Freiberga un Polijas prezidents Aleksandrs Kvasņevskis, bet mūziķu lielo starptautisko sastāvu Rīgas Domā diriģēs pats komponists Kšištofs Pendereckis.

Latvijas mūziķiem ar K.Penderecki saskarsme mūzikā jau ir bijusi pirms 20 gadiem, kad Nacionālais simfoniskais orķestris Maskavā uzstājās, Penderecka zižļa vadīts. Viens no grandiozās ieceres iniciatoriem Liepājas Simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs Imants Resnis cer, ka šī satikšanās mūzikā dos jaunu impulsu arī vēl citām tradīcijām un kontaktiem. Mūzikas vēsture atklāj, kā 30.gadu Latvija veicināja sadraudzību ar kaimiņvalstu komponistiem un mūziķiem. Tolaik Latvijas Konservatorija piešķīra Goda profesora nosaukumu Polijas ģēnijam Karolam Šimanovskim.