Kurzemes Vārds

10:47 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Kanālā uzpeld caurule, apdraudot peldlīdzekļus
Ints Grasis

Vakarrīt uzņēmuma "Latvenergo" Rietumu elektriskie tīkli saņēma informāciju, ka starp abiem Jaunliepāju un Vecliepāju savienojošajiem tiltiem kanālā uzpeldējis pērn gruntī ieguldītais elektroenerģijas kabelis.
RET Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Mārcis Grīnbarts elektroniskiem masu saziņas līdzekļiem pavēstīja, lai tie steidzami brīdinātu laivu transporta īpašniekus pagaidām neizmantot savus peldlīdzekļus teritorijā starp tiltiem. Tomēr vairākas stundas bīstamais traucēklis turpināja viļņoties kanāla ūdeņos, un ne policijas, ne glābēju, ne enerģētiķu pārstāvju šajā vietā nebija.
Kad "Kurzemes Vārda" korespondents sabiedriskās dežūras laikā jau bija nosalis un grasījās zvanīt uz 112, lai nodotu stafeti citiem, ieradās RET Liepājas pilsētas elektrotīklu vadītājs Dans Perševics, kas viņu nomainīja, lai sagaidītu uzņēmuma "Remus" pārstāvjus un ūdenslīdējus no Rīgas. Tieši "Remus" pagājušajā gadā kā ģenerāluzņēmējs nodarbojās ar kabeļa ieguldīšanu šajā vietā.
Kā paskaidroja Dans Perševics, uzpeldējis nevis kāds no diviem vidējā sprieguma elektrības kabeļiem (tie turpina gulēt kanāla dibenā), bet gan rezerves caurule, kurā nepieciešamības gadījumā var ievilkt elektrokabeli. Caurule bija piestiprināta abiem gruntī noenkurotajiem kabeļiem, taču acīmredzot šis darbs nav paveikts kvalitatīvi. Pērn ieguldītie vidējā sprieguma kabeļi pa kanāla grunti savieno abas pilsētas daļas un paaugstinājuši elektroapgādes drošumu pilsētā.

Par ļergas pārvadāšanu atņem automašīnu
Andrejs Rjabcevs

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē šajās dienās saņemta informācija no Valsts Ieņēmumu dienesta Kurzemes nodaļas, kas nolēmusi atsavināt automašīnu vīrietim, kuru februārī policisti bija aizturējuši par ļergas pārvadāšanu. Šis Liepājā ir pirmais gadījums kopš administratīvo pārkāpumu kodeksa izmaiņām, kad kādai personai par šādu pārkāpumu piemērots bargākais sods.
Policijā stāstīja, ka 22.februārī Priekules policijas iecirkņa darbinieki bija saņēmuši operatīvo informāciju, ka 1968.gadā dzimušais Rimants R. ar automašīnu "Renault 21" gatavojas pārvadāt nelegāli izgatavoto alkoholu. Nekavējoties uz galvenajiem ceļiem tika izliktas patruļas, kas drīz vien ceļa Vaiņode–Priekule 10.kilometrā apturēja norādīto automašīnu un pie stūres aizturēja Rimantu. Apskatot automašīnas bagāžas nodalījumu, konstatēts, ka tajā tiek pārvadāti aptuveni četrdesmit litri pašdarinātā alkohola, bet vīrietis paskaidrojis, ka mājas apstākļos izgatavoto dzērienu tecinot savā dzīvesvietā Priekulē, Dārza ielā 18. Kad toreiz policisti paviesojušies nosauktajā adresē, brāgas tvaicēšanas process ritējis pilnā sparā, bet izplatīšanai jau bija sagatavota nākamā porcija ļergas.
Ņemot vērā visus apstākļus un konstatētos faktus, policija uzskata, ka Rimants jau ilgāku laiku nodarbojies ar šādu neatļautu biznesu, tāpēc par ļergas pārvadāšanu viņam tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols. Tas pēc piederības nosūtīts izskatīšanai uz Valsts ieņēmumu dienestu, kur pieņemts lēmums sodīt vīrieti ar maksimālo likumā paredzēto sodu – 250 latu naudassodu, kā arī pašizgatavoto dzērienu, ražošanas iekārtu un pārvadāšanai izmantotā transportlīdzekļa konfiscēšanu.

Vandaļi demolē Centrālkapus
Vakarrīt Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē saņemts iesniegums no Centrālkapu pārziņa, ka trešdien konstatēts vandalisma akts. Nezināmas personas pamanījušās kapos sašķiebt trīs soliņus, no vairākām kapu kopiņām ir izmētāti ziedi, viens krusts ir nolauzts, bet vēl viens noliekts. Policija uzsākusi izmeklēšanu par šo gadījumu, taču tiek pieļauts, ka šoreiz vandalisma aktu pastrādājuši pusaudži, kas nereti mēdz vakara stundās pulcēties kapsētās.