Kurzemes Vārds

03:10 Svētdiena, 19. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Jaunie šahisti – otrie Latvijā
Kompleksās sporta skolas šaha klubā aizvadātas Latvijas 58. skolānu sporta spāles šahā 1989.gadā un jaunākajiem sportistiem, kurās startēja deviņas komandas. Mūsu pilsētas pārstāvjiem izdevās izcīnīt augsto otro vietu.
Kā jau to varāja paredzēt, uzvaru izcīnīja spēcīgā Rīgas šaha skolas komanda, kuras četri pārstāvji ieguva 25,5 punktus no 32. Liepājas KSS pirmā vienāba spāja sakrāt 20 punktus. Individuāli Arkādijs Kovaļevskis astoāņs spēlēs guva 5 punktus (1.galdiņš – 5.vieta), Ritvars Reimanis – 4,5 (2.g. – 4.v.), Pauls Vasilis – 4,5 (3.g. – 5.v.) un Jānis Veits – 6 (4.g. – 2.v). Mūsu sporta skolas otrā komanda ieņēma astoto vietu.
Biedzies arā KSS šaha kluba ātrspēles turnīrs, kura uzvarātāju noteica, ņemot vērā labākos sniegumus septiņos no 12 posmiem. Pirmo vietu ieguva Vladimirs Gordijenko, aiz sevis atstājot Gundaru Meieru un Guntaru Suharevski.
Seši Liepājas šahisti piedalījušies tradicionālajā Latvijas un Igaunijas valstsacākstā pie 100 galdiņiem, kas notika Pērnavā. Māsu izlase zaudāja ar 41:59, un arā mūsu pilsātas pārstāvju sniegums atbilst kopājam rezultātam. Uzvaru izcānāja tikai Vadims Daškevičs, kurš pie sestā galdiņa pieveica starptautisko meistaru Tarvo Sāmanu. Āris Ozoliņš un Maksims Doronkins savas partijas beidza neizšķirti, savukārt Vitālijs Daškevičs, Mihails Kovaļskis un Valentīna Vainovska piedzāvoja zaudājumus.
Šaha draugiem jāatgādina, ka 14.maijā pulksten 11 Kompleksajā sporta skolā sāksies Liepājas senioru atklātais čempionāts.

Liepājnieces gūst pieredzi prestižā turnīrā Ukrainā
Pauls Kaufmanis

Divas Liepājas Vingrošanas sporta skolas audzēknes – Anastasija Kuļikova un Marija Vasiļjeva – Latvijas izlases sastāvā Kijevā startējušas Stellas Zaharovas kausa izcīņā sporta vingrošanā, ko mēdz dēvēt arī par mazo pasaules čempionātu.
Šajā turnīrā startēja sportistes arī no Ukrainas, ASV, Kanādas, Baltkrievijas, Bulgārijas, Ungārijas, Slovākijas, Čehijas, Lietuvas un Krievijas. Latvijas izlase tajā izcīnīja piekto vietu. Treneres Irinas Daņilovas un horeogrāfes Larisas Roslovas audzēknes Kuļikova un Vasiļjeva individuālajā vērtējumā daudzcīņā ierindojās attiecīgi 43. un 47.vietā, kas mūsu izlases piecu dalībnieču rindās bija trešais un ceturtais labākais rezultāts.
I.Daņilova uzskata, ka liepājnieču sniegums sacensībās vērtējams kā labs. Konkurence turnīrā ir ļoti spēcīga, tādēļ uz augstākām vietām pretendēt ir grūti. Sportistes ieguvušas starptautisku sacensību pieredzi, kā arī psiholoģisko sagatavotību.
Tostarp Ventspilī aizvadīts arī Latvijas čempionāts, kurā Kuļikova sporta meistaru programmā daudzcīņā ierindojās piektajā vietā, tikai par 0,08 ballēm atpaliekot no trešās vietas īpašnieces. Viņa izcīnīja arī trešo vietu vingrojumā uz baļķa un ceturto vietu uz līdztekām. Marina Afaņeviča ierindojās astotajā vietā, savukārt Natālija Šohireva – 11.pozīcijā. Sporta meistaru kandidātu programmā ceturto vietu izcīnīja Viktorija Huve.
2.maijā Latvijas izlasei plānots starts Baltkrievijas atklātajā čempionātā, un tajā mūsu valsti pārstāvēs arī Kuļikova un Vasiļjeva.
Latvijas izlases dalībniece Anastasija Kuļikova Latvijas čempionātā izcīnīja bronzu vingrojumā uz baļķa.

Latvijas izlase bez liepājniekiem
Emīls Dreiblats

Šogad neviens no "Liepājas metalurga" hokejistiem nespēlēs Latvijas izlases sastāvā pasaules čempionātā – komandas galveno treneri Leonīdu Beresņevu neapmierināja ne uzbrucēja Jura Ozola, ne aizsarga Venta Feldmaņa, ne arī vārtsarga Dmitrija Žabotinska pārbaudes spēlēs parādītais sniegums.
Šogad jau pēc pirmajām divām pārbaudes spēlēm ar Slovākiju durvis aizcirtās vārtsarga Žabotinska deguna priekšā – Beresņevu neapmierināja liepājnieka attieksme pret treniņiem, kaut arī neilgi pirms tam sarunā ar "Kurzemes Vārdu" valstsvienības galvenais treneris uzlavēja Dimas centību treniņos. Priekšpēdējā pārbaudes mačā ar Kanādu malā palika arī Ozols un Feldmanis.
Šogad Austrijā spēlēs trīs bijušie metalurgi – Mārtiņš Cipulis, Aleksejs Širokovs un Edgars Masaļskis.
Iepriekšējos četrus gadus vismaz viens "Liepājas metalurga" hokejists pārstāvējis Latvijas izlasi. Pērn nedaudz negaidīti valstsvienībā debitēja Ozols, gadu iepriekš vietu Liepāju valstsvienības rindās ieņēma Vents Feldmanis un Aleksejs Širokovs, 2002.gadā – Viktors Bļinovs, Krišjānis Rēdlihs un Edgars Masaļskis. Pirms tam 1999.gadā kā pirmajam Liepājas komandas pārstāvim vietu izlases sastāvā izdevās iekarot Marekam Jasam.

Trīs Liepājas komandas uzsāks cīņu par Latvijas kausu
Pauls Kaufmanis

Latvijas Futbola federācijā notikusi Latvijas kausa izcīņas pirmā posma pirmās un otrās kārtas spēļu izloze. Liepāju tajā pārstāvēs trīs komandas – "Varavīksne", "Tosmares Kuģu būvētava" un "Miku UPTK".
Pirmajā kārtā cīnīsies 26 vienības. Izlozē tika noteikts, ka "Varavīksnes" pretinieki būs Kuldīgas komanda "Linde–N", bet abas pārējās Liepājas vienības spēlēs savā starpā. Pirmā posma otrajā kārtā tiksies abu šo dueļu uzvarētāji, un tas nozīmē, ka kādai no Liepājas komandām ir labas izredzes iekļūt otrajā posmā. "Liepājas metalurga" futbolisti savukārt cīņu par Latvijas kausu sāks tikai no astotdaļfināla. Pirmās kārtas spēles paredzētas 7. un 8. maijā, bet otrās kārtas cīņas notiks 14. un 15. maijā.
Atgādināsim, ka pērn pirmajā kārtā "Miku UPTK" ar 0:1 atzina "Lindes–N" pārākumu, "Varavīksne" ar 1:2 piekāpās Dobeles komandai "Autonet".

Seniori izcīna bronzu
Latvijas čempionātā maksibasketbolā Liepājas senioru komanda "60+" izcīnījusi trešo vietu. Regulārajā čempionātā mūsējie bija pirmie un pusfinālā tikās ar ceturtās vietas īpašnieci Rīgas komandu "Vakari". Spraigā cīņā mūsējie zaudēja ar 61:68, un cīņā par trešo vietu pieveica Tukuma komandu – 79:62.
Turnīra rezultatīvāko spēlētāju sarakstā otro vietu ieņēma Egils Pāns (246 punkti), viņš arī bija otrs precīzākais soda metienu izpildītājs – 74,3 procenti, apsteidzot citus liepājniekus Gunāru Škuburu un Andrēju Prodišķi, turklāt Liepājas komanda no soda metienu līnijas bija visprecīzākā – 67,5 procenti.
Komandā spēlēja: Gunārs Škuburs, Juris Bērziņš, Viktors Lapickis, Jānis Miglinieks, Egils Pāns, Aivars Siliņš, Imants Alpe–Lūks, Gunārs Jēkabsons, Haralds Jansons, Jānis Pērkons, Gunārs Kazeks, Andrējs Prodišķis, Donalds Francis, Elmārs Rencis. Spēlētāji pateicas "Liepājas metalurga" padomes priekšsēdētājam Sergejam Zaharjinam par nodrošināšanu ar transportu uz spēlēm.

Ko šobrīd dara...
Futbola tiesnesis IGORS TAGIJEVS

31 gadu vecais Igors Tagijevs, kurš ar tiesāšanu nodarbojas jau sešus gadus, ir vienīgais mūspuses soģis, kuram šobrīd ir pirmās kategorijas tiesneša licence. Tagijevs arī pats aktīvi spēlē futbolu Latvijas čempionāta otrās līgas komandā "Varavīksne".
- Kā zināms, virslīgas mačos pildi ceturtā arbitra funkcijas. Kādi ir tavi pienākumi?
- Jā, pagaidām nevienu virslīgas maču kā galvenajam vai līniju tiesnesim nav izdevies aizvadīt, taču ceturtā soģa pienākumus pildu jau vairākus gadus. Galvenās ir organizatoriskās funkcijas - apskatīt vai spēlētāju ekipējums ir kārtībā, kā arī sagatavot protokolu kopijas, lai tās pirms mača varētu saņemt gan komandu treneri, gan preses pārstāvji. Spēles laikā jāfiksē vārtu guvumi, brīdinājumi, kompensācijas laiks un jāskatās vai vienības treneri ievēro kārtības noteikumus.
- Kādi šogad ir plāni "Varavīksnei"?
- Jaunā sezona Latvijas čempionātā otrajā līgā vēl nav sākusies, taču salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, kad mērķi nebija sevišķi augsti, šosezon ir jācenšas tikt to divu komandu vidū, kas izcīnīs tiesības startēt pirmajā līgā.
- Kādi ir tavi plāni nākotnē saistībā ar tiesneša darbu?
- Noteikti jācenšas iegūt nacionālās kategorijas tiesneša licence, lai varētu tiesāt Latvijas čempionāta virslīgas mačus kā laukuma tiesnesis. Pēc tam jau varētu sākt domāt par starptautiskās kategorijas iegūšanu, taču, lai to īstenotu ir jābūt futbola fanātiķim.
- Vai paralēli futbolam nodarbojies arī ar ko citu?
- Jā, esmu arī Liepājas dzelzceļa policijas kriminālpolicijas inspektors.