Kurzemes Vārds

21:43 Svētdiena, 16. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Ministru prezidents iepazīst Jūras spēkus
Andrejs Rjabcevs

Vakar oficiālā vizītē Liepājā ieradās Ministru prezidents Aigars Kalvītis. Viņa galvenais mērķis bija kopā aizsardzības ministru Einaru Repši un Nacionālo bruņoto spēku komandieri Gaidi Andreju Zeibotu iepazīties ar Jūras spēkiem, apskatīt kuģu ekipējumu, kā arī izzināt galvenās problēmas, kam turpmāk būtu jāpievērš lielāka uzmanība. Pēc došanās jūrā ar kuģi "Namejs" A.Kalvītis Liepājas žurnālistiem atzina, ka esot gandarīts par Liepājā redzēto un konstatējis, ka bruņotie spēki tiešām piedzīvo attīstību. Liepājā viņš iepazinās ar Baltijas valstu Ūdenslīdēju mācību centru, Jūras spēku Mācību centru, Jūras operāciju centru un apskatīja arī Jūras spēku orķestrim nesen uzcelto ēku.
Jautāts, kādas ir NATO ieceres saistībā ar militāras bāzes izveidi Liepājā, Ministru prezidents nevēlējās ko sīkāk komentēt, jo oficiāli šāds jautājums neesot izskatīts. Zināms, ka NATO ir gatava ieguldīt naudu Liepājā dislocēto militāro vienību attīstīšanā, taču par konkrētām summām vēl esot pāragri runāt. Vēl neesot arī īstas skaidrības par Virsnieku saieta nama tālāko likteni, jo visi labi apzinās, ka unikālā vēsturiskā arhitektūras pieminekļa atjaunošana prasīs lielus līdzekļus, taču atteikties no skaistās ēkas Aizsardzības ministrija arī negrasās.

Liepājas SEZ pilnveido vadības sistēmu
Viktors Ulberts

Vakar Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvalde saņēma ISO 9001:2000 sertifikātu, kas apliecina, ka šajā iestādē ir pilnveidota vadības sistēma un tā atbilst starptautiski atzītiem standartiem. "Tas nozīmē, ka mums ir jāievēro zināmi darbības principi, lai pēc iespējas racionālāk strādātu pārvaldes darbinieki, kā arī efektīvāka kļūtu pašas SEZ sadarbība ar klientiem," skaidroja Liepājas SEZ pārvaldnieks Guntars Krieviņš. Sertifikāta saņemšana apliecina, ka uzņēmumā ir sakārtota dokumentu aprite un informācijas apmaiņa. Proti, katra līmeņa darbiniekam ir noteikti pienākumi un reglamentēts, kā jāizpilda rīkojumi vai jāiesniedz pārskati, un tādējādi uzņēmuma birokrātiskajā aparātā līdz minimumam samazināta neskaidrība, kā katram attiecīgajā situācijā jārīkojas.
Lēmums par kvalitātes vadības sistēmas ieviešanu tika pieņemts 2003.gadā un par konsultantu tika izvēlēta firma "Leilands un Putnis". G.Krieviņš arī atzīmēja, ka sertifikāta saņemšana nenozīmē, ka SEZ pārvalde tagad var ieslīgt pašapmierinātībā par sasniegto. Sertifikāts izsniegts uz trim gadiem, turklāt ik pēc deviņiem mēnešiem SEZ pārvaldē tiks veikts audits, kā šie standarti uzņēmumā tiek ievēroti.
Starptautiskā standartizācijas organizācija - jeb saīsināti ISO - ir pasaules nacionālo standartizācijas organizāciju federācija, kurā apvienojušās aptuveni 100 valstis. ISO standarts galvenokārt nosaka virkni vienkāršu pamatprincipu un prasību, kā arī iedrošina uzņēmumus un organizācijas tās pildīt veidā, kas vislabāk atbilst to biznesam, darbības filozofijai un kultūrai.

Radzes pie malas
Kā autobraucējiem atgādināja Ceļu satiksmes drošības direkcijas Liepājas rajona nodaļas priekšnieka pienākumu izpildītājs Arnis Jekste, saskaņā ar satiksmes noteikumiem šodiena - 30.aprīlis - ir pēdējā diena, kad satiksmē Latvijā atļauts piedalīties ar radžotajām riepām. Mūsu valstī šis aizliegums ir spēkā no 1.maija līdz 1.oktobrim. Pētījumi apstiprina, ka radžotās riepas vasaras sezonā bojā ceļu segumu, tādēļ daudzās Eiropas valstīs pastāv aizliegums braukt ar šāda tipa riepām. Arī Lietuvā (no 1.aprīļa līdz 1.novembrim) un Igaunijā (no 1.maija līdz 15.oktobrim) šis aizliegums ir spēkā.

Zemessargi mācīsies sniegt palīdzību
Kā "Kurzemes Vārdu" informēja 1.Zemessardzes novada sabiedrisko attiecību speciāliste virsseržante Ieva Jansone, svētdien Liepājā uz mācībām pulcēsies 20 zemessargi sanitāri no pieciem bataljoniem, kuriem Neatliekamās medicīnas centra pārstāvis mācīs neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu. Zemessargi apgūs tādas prasmes kā atdzīvināšana, spiedošā pārsēja izveidošanas drošība bīstamas asiņošanas gadījumā, traumētas rokas fiksācija, kā arī iegūs zināšanas par rīcību negadījuma vietā, šoku, dažādām traumām un termiskiem bojājumiem. Šāda veida kursi vēlāk notiks arī Rīgā, kur savas iemaņas pilnīgos pārējo piecu 1.Zemessardzes novada bataljonu zemessargi sanitāri.

Bibliotekāru 4.forums Liepājā
Pirmdien un otrdien Latviešu biedrības namā notiek Ziemeļvalstu un Baltijas valstu bibliotekāru 4.forums "Pētniecība un inovācijas: Ziemeļvalstu un Baltijas valstu bibliotēku attīstības stratēģija". Tajā tiks pārrunātas tādas tēmas kā jaunā digitālā vide lielās un mazās bibliotēkās, bibliotekāro pakalpojumu veidi, modernās tehnoloģijas, pētniecība un profesionālā izglītība, digitālo bibliotēku un profesionālo portālu veidošana un citas. Speciālisti analizēs Ziemeļvalstu un Baltijas valstu labāko bibliotekāro darbu praksi saistībā ar akadēmisko un lietišķo pētniecību, likumdošanu, digitālajām kolekcijām, kā arī runās par bibliotēku sadarbības iespējām nākotnē. Forumā piedalīsies pārstāvji no Dānijas, Norvēģijas, Somijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas, Čehijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Spānijas. Forumu rīko Latvijas Bibliotekāru biedrība, Latvijas Nacionālā bibliotēka un Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka sadarbībā ar Ziemeļvalstu un Baltijas valstu bibliotekārajām institūcijām.